LPG KABLO

StaREx Alacagım yardım

'Starex Forum - Club' forumunda ni_TR_o tarafından 4 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. ni_TR_o

ni_TR_o Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    peki 2 yılda bir muayenesi olan model hangisi Ankarada yüksektir o zaman

2. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    slm
    panelvan-camlıvan-multivan araçlar ruhsatda kamyonet olarak görünür yani içindeki koltuk sayısı 8 olursa kamyonet 9 dan sonra minübüs sınıfına girer her ikiside ister ticari ister hususi kullanım olsun her yıl tüv muayenesi yapmak zorunda......
    2 yıl süresi hususi oto kullanımı için geçerli yinede iddia etmiyorum ama araç yapılandırılır vip yapılırsa ve aradaki ötv farkı ödenmek koşuluyla araç hususi oto sınıfına girebilir o zaman 2 yılda bir tüv olur ama aradaki ötv yi ödemekde ne kadar mantıklı yüksek bir rakam....
    birde connect ve doblo türü araçlarda ötv sini alırken hususi oto gibi yüksek ödersiniz ruhsatda kamyonet yerine husui oto yazıar bu araçlarda genellikle ticari taksi kullanımına uygundur ve yıllık vergileri kamyonet ruhsatına göre yüksektir......

3. mihail

mihail Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    starexin dış görünüşü çok güzelpiyasası niye bu kadar düşük acaba?
    Düzenleyen : mihail

4. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba;
    starex gerçekten dış görüntüsü çizgileri güzel.. minübüs suv karışımı ..işçiliğide güzel parça ve bakımları pahalı değil ama insanlarda benimde anlamadığım bir düşünce var çok yakıt tüketiyor ocağına incir diker gibi sadece yakıt üstüne odaklanmışlar yani elbette yakacak nerdeyse 2,5 tonluk arabaya 2,5 lt lik motoru olan bir araca biniyorsun 100 km de 5,5 lt yakacak değil aracı sadece yakıtı ile değerlendirmemek gerekli verdiğiniz para ile aldığınız araçdaki özellikleri karşılaştırırsanız starex deki opsiyonel özellikleri olan piyasadaki diğer araçların yanına bile yaklaşamazsınız işin birde bu yönünü düşünmek lazım birde her aracın 2. eli iyi olacak diye bir kaide yok mühim olan aracın sizin isteklerinize cevap vermesi helede 2.el olarak starex i sıfır kmye göre %50 ucuza sahip olabiliyorsunuz netice olarak bir markanın 2. elinin oluşabilmesi için üretici ve satıcı firmanında çabaları gerekiyor hyundai de bu oluşamadı herhalde..o zaman yapılacak tek şey var starex veya h1 alacaksanız temiz 2.elini almak en akıllıca bir yöntem.....

5. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Starexin tipi gerçekten çok güzel suv havası da var biraz ve kalitesi de sınıfına oranla iyi bazı yönleri çok daha iyi ama nasıl oluyorda buöyle bir araç bu fiyatlara satılıyor derseniz bunun bir çok sebebi var sebeplerin başında bu aracın adının karalanmaya çalışılması ve bunda etkili derecede başarılı olunması geliyor ama bunun dışındaki bazı önemli detaylar daha var mesela bu araç yerli bir araç tamamen ülkemizde üretilip dünyaya satışı yapılıyor ve bilirsiniz hyundai nin fiyatları normalde kalitesine göre kıyaslandığında birçok markadan hesaplıdır yani bu aracı sıfıralırkende sınıfından düşük fiyata alıyorsunuz buna parçalarının bolluğu ucuzluğu ve yerli üretimi de eklediğinizde piyasa bu şekili almış oluyor ama ne olursa olsun bu araç 2.eldedaha fazla paralara satılmalı diyorsanız dikkat ederseniz şu an hangimarka hangi modeli alırsanız alın sıfır km aldığınızda zararı kabul etmişsiniz demektir bu B sınıfı bir era da 3-5 tl iken bir ticari de 5-10 bin gibi rakamlarda zarar ortaya çıkıyor bu şartlarda bu fiyatlar biraz düşük ama çok anormal derece düşük değil nitekim bakınız bu gün starexin rakipleri de yerli olmadıkları halde bu piyasaya fazla dayanamayarak şu an hem o km satışında hem de 2. elde dipleri görmüş durumda.

6. ni_TR_o

ni_TR_o Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ARacımı satar satmaz alacagım bi Minibüs starex bence çok iyide yapmış olacagım aklımda bide blow of taktırmak var

yardımcı olan arkadaşlara teşekürler alınca da yardımlarınızın devamını bekliyorum

TEŞEKÜRLER

7. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Umarım kısa zamanda planın gerçekleşir starex ine kavuşursun aracı aldığında da tabiki bildiklerimizi paylaşacaz.

8. rdmaksl

rdmaksl Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    size tamamen katılıyorum,hele bazen yanıma yaklaşıp bu araba km de 500 krş yakıyormuş diyenlere laf anlatmaktan bıktım,gerçekten bu arabalara büyük haksızlık bu söylentiler

9. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba bence kimseye dert anlatmaya çalışmayın keyfini sürün...hyundai starex paranın tam hakkını veren bir araç kıymetini bilelim üstelik sahip olupda şikayet eden çok az.. genelde diğer marka sahiplerinin çıkardığı dedikodu .ben size gerçek bir olay anlatayım ben arabamı 2008 sonu aldığımda komşumda ötv indiriminden faydalanıp vito 111cdi camlı van'ı 47500 tl ye almıştı benim arabamı görüp özelliklerini öğrendikten sonra(starex crdi orjinal otomatik vites)inanın adam arabasından soğudu ben hyundai yi bilmiyordum dedi bu arabanın bukadar özellikli ve ucuz olduğunu bilseydim bundan alırdım demişti ben 20000 tl ye aldım o ucuz aldım diye 47500 tl vermişti ...üzüldüm aldığı arabanın sevincini yaşayamadı ama gerçek bu işte........ben önünden geçtikçe boynu tutuluyordu arabaya bakmaktan adamı arabasından soğumasına neden oldum istemeyerek.......onada öğrettim bir gün herkes hyundai sahibi olacak hun daha iyi diye hergün selamlaşıyorduk.....hoşçakalın

Bu Sayfayı Paylaş