10 Kasım LPG KABLO

Sonata almayı düşünüyorum tavsiyeniz

'Sonata Forum - Club' forumunda ataman30 tarafından 17 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. aaibek

aaibek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet, bu sensör. Teşekkür ederim.

2. ersin1875

ersin1875 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    hocam yazını yeni okudum..ankarada ivedik organize de japonser firma adı...sadece hyundai ye bakar..yetkili kişi mustafa yanık...ilgilenirsen teli de veririm şimdi yanımda yok..

3. sss9395

sss9395 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Serdar Öztek
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2008 makyajsız sonata 2.0 crdi almak üzereyim. Km:250.000 araç hakkında tecrübelilerden yardım istiyorum. Forumda yeniyim daha önce konu açılmış olabilir ancak bulamadım. Önceliğim sonatadan iyi anlayan bir usta bulmak olacak. (Çorum ilinde usta tavsiyesi çok iyi olur) Parça maliyeti ve bulunabilirliği, kronik arıza, şanzıman, turbo, motor sorunlu değilse çok tatlı araç. @MSC @adgny @suleymanozer üstadlardan yardım ve fikir bekliyorum. Bu arada fiyat 80.000 piyasa malum cozuttu

4. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    600
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Öncelikle hayırlı olsun. Bende sizin gibi alırken baya araştırdım Sonata’yı. Çok önemli bi kronik arazası çıkmadı karşıma. Yaklaşık 4 yıllık kullanımımda sadece şanzımana yüksek masraf ettim diyebilirim. Diğer masraflarım hep keyfe keder masraflar oldu. Şanzıman sorununda da aracın değil benden önceki sahibinin, daha doğrusu yetkili servisin kusuru vardı. Şanzıman yağını hiç değiştirmemişler, ben değiştirince yeni yağda 1-2 yıl içinde eski yağa alışmadan dolayı sorun çıktı. Bende bunu göze alarak değişim yapmıştım. Onun dışında size önereceğim alacağınız aracın fiyatından çok temizliğine dikkat etmenizdir. Sizden önceki sahiplerinden hoyratça binen olduysa o Sonata’dan uzak durun derim. Araç diri ve temiz binilmişse alın, pişman olmazsınız. Sonata’yı aldığımda başka araç alma şansım vardı ama nedense aracı çok beğendim, ilk sahibinden olunca da aldım. Bana verdiği deneyim çok daha yüksek fiyatlı araçlarla eşdeğer. Yaptığım masrafları da hiç inkar etmedi şükür, şuan zevkle biniyorum ve değiştirmeyi düşünmüyorum. Özellikle uzun yolda yol daha uzun olsun istersiniz :). Ben aldığımda f/p oranına göre bedava araçtı. Bence şuanki piyasada hâlâ öyle. Benim araç 2011 makyajlı kasa ama km sizin alacağınız araca yakın; 221.000 km. Sürekli araç değiştirmem, uzun süre binerim derseniz bence çok rahat alınır. Ben bundan sonra sadece S mercedes yada 7 bmw düşünüyorum. Onun içinde daha uzun zaman var :) p yüzden Sonata ile devam. Unutmadan; alırım masraf ederim kafama göre hale getiririm sorun olmaz diyorsanız o zaman tadından yenmez :) hakkınızda hayırlısı olsun. Sorunuz olursa aklım erdiğince seve seve yardımcı olurum. Usta sorunu gerçekten büyük sorun, ben aracımı sadece 1 kişiye emanet ediyorum. Yapılacak iş onun kapsamı dışında da olsa onun aracılığı ile yaptırıyorum. Bu yüzden bence önce usta belirleyin. :) . Fiyata gelince, sanırım şuan ben aracımı satacak olsam 80.000₺’den çok daha fazla isterim. Tabi kasa ve model farkı da var, sizde ona göre değer biçin. İnanın 150.000₺’lik araç alacağınız aracın tadını vermez, tabi temiz ise.

sss9395, erhancakmakk ve suleymanozer bunu beğendi.
  5. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Benim araç ın sayfasında yorum yaptık hocam.

adgny bunu beğendi.
  6. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Güzel açıklamışsın Ahmet.
    Clio olmuş 150 bin, geçenlerde değeri benim arabanın iki katı olan SUV a bindim, kendi arabamı sarılıp öpesim geldi

sss9395, adgny ve erhancakmakk bunu beğendi.
  7. sss9395

sss9395 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Serdar Öztek
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @adgny @suleymanozer yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. İlk sonata maceramız yarım kaldı araç anlatıldığından çok başka çıktı. Çok hor kullanılmış bakımsız bir araçtı dürüst insanı mikroskopla arar hale geldik maalesef! Şu an yine 2007 model 200.000 km'de bir araç var malum sarı sitede İstanbul'da araç onun da masrafı çok ama en azından araç sahibi kozmetik masraf var sadece diyor. Fiyatta anlaşırsak bir de orayı deneyeceğiz nasibimizde varsa... 2010-2011 için şu an 95bin altı yazan neredeyse yok 120-140 yazan da var. Anlamak çok güç kaotik bir ikinciel piyasası var. Sabırla aramaya ve beklemeye devam. Tavsiyeler için tekrar çok teşekkür ediyorum.

adgny ve suleymanozer bunu beğendi.
  8. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bizim araçlarım piyasa sı olmadığından herkes kafasına göre yazıyor, araç hor kullanılmış ve bakımlı deyil ise almayın, ben bunu toplarım diye düşünmeyin, tüm araçlar için bu durum geçerli tabi ama bizim araçlardan pek anlayan usta yok herkeste yetkiliye götürmüyor tabi, hal böyle olunca iki kat dikkat etmek gerekiyor.

adgny bunu beğendi.
  9. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    600
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Aynen dediğin gibi abi, temiz değilse çok toplamaya heves etmeyin. Yetkiliye götürse bile fiyasko abi, yetkilidekilerde anlamıyor Sonata’dan. Aman Allah yetkili servisin eline düşürmesin!

suleymanozer bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş