LPG KABLO

Sis farlarım neden bugu yapar

'Ayın Aracı Yarışması' forumunda murat889 tarafından 12 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. murat889

murat889 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Milenyum arcıma yeni takmıs oldugum sis farlarının bugunlerde bugu yaptıgı farkettim.etrafına silikon sıkmsdm.hava sıcakken bile bugu olusuyor ne yapmam lazım. Hava almasımı yoksa hava almamasımı lazım.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. dogansezgin

dogansezgin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Doğan Sezgin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Ayni sorun benim era'dada var hiç bi şekilde buğuyu engelleyemiyorum, ama sorunun cevabı bence hava aldığı için yapıyor.

3. Woody

Woody Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Fatih Durak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Farın yakılması, dış ortam ısısının aniden azalması, motor veya radyatörün ısısının etkisi ve benzeri nedenler farın içindeki ısıyı artırır. Isının etkisi ile farın iç yüzeyindeki nem içeri doğru yayılır. Farın içindeki havanın nemi doyum noktasına ulaşınca da nem farın soğuk kısımlarında yoğunlaşarak buğuyu oluşturur.

Çoğunlukla otomobilin bir süre kullanılıp park edilmesi veya yıkanmasından sonra buğu oluşmasının nedeni bu esnada far içindeki ısının en yüksek değerine ulaşmış olmasıyla iç-dış ısı farkının artması ve hava dolaşımının olmamasıdır. Sağ ve sol farlar bulundukları yerler açısından farklı ısı etkilerine maruz kaldıklarından farklı tepkiler gösterebilirler.

Kaliteli farlar ısı sirkülasyonu da hesaplanarak tasarlanmakta, buğu önleyici kaplama teknikleri kullanılmaktadır. Farın içinde ısı sirkülasyonunu etkileyecek değişiklikler yapıldığında buğu oluşabilmektedir.

Nemin dışarı atılması için farın çeşitli noktalarında havalandırma delikleri bulunmaktadır. Hava sirkülasyonu iyi dizayn edilmiş bir farda bile buğu oluşabilir ancak buğu kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolur. ALINTIDIR.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Murat1

Murat1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Murat Tuncer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Ben sonradan taktım sis farlarını hatta kendim yaptım montajını hiç öyle bi durumla karşılaşmadım. Önden tıklama vs varsa eğer ufak tefek hava alıyor olabilir belki.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş