LPG KABLO

Sıfır Yada Ikinci El Araç Alacaklara Önemli Tavsiyeler ;)

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda Acemİ30 tarafından 6 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Acemİ30

Acemİ30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    Oğuzhan oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Sıfır yada ikinci el araç alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ettiğim ilk yöntem alacağınız araca karar verdiyseniz veya henüz karar veremediniz ve arada kaldınız ise mutlaka yanınızda bir bayan ile gidin , siz araba alacak olmanın hevesi ve rehaveti ile birçok detayı görmez iken bayanlar arabanın etrafında bir tur döndükten sonra içine de birkaç dakika oturtun ve onlara bir bayan gözüyle bu araca yada araçlara bakmasını isteyin ve sonra detaylı ekspertiz olarak aracın artı ve özellikle de eksilerini dinleyin üstüne de kendi teknik konularınızı ,motor hacim performans çekiş vs gibi bilgilerinizi ekleyin işte size tatmin edici hatasız dört dörtlük bir araç böylece aracın devrini alıp eve geldikten sonra heyecanınız yatışınca şurası da şöyleymiş burasıda böyleymiş ben nasıl bunu farketmedim vs gibi bir durumu düşmezsiniz tecrübeyle sabittir hata payı yoktur. :)

mektuplar bunu beğendi.
  2. keremkaptan

keremkaptan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    KEREM UÇAR
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Esinle değilde bayanla gidin demissin :rolleyes: buna gore o bayan sevgilinizi olsun esimizmi bu konuda da tavsiye ve tecrübe alalim:)

abdullah3471 bunu beğendi.
  3. Acemİ30

Acemİ30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    Oğuzhan oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Genel olsun diye öyle söyledim eş nişanlı sevgili abla kardeş normal arkadaş Vs bayan olması yeterli temel konu vasfının ne olduğu değil cinsiyetin ne olduğu :)

Son düzenleme: 6 Mayıs 2016
  4. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Valla ben bir arabayı eğer içim ısındıysa detaylı expertiz yaptırmadan usta'ya gösterip alıp geçiyom nedense... Bunun sıkıntısını geçmiş dönemde yaşadım... ama işte naparsın aşırı heyecanlı ve aceleci bir tipim... :)

ardaozdemir bunu beğendi.
  5. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Tamamen haklısın, ben 2013'te arabayı alırken bayileri gezdim, iki araçta kararlaştırdım Chevrolet Cruze otomatik 42000tl full ve Hyundai Elantra Tune Otomatik 54000tl.
    Tabi Cruze daha ucuz olmasından dolayı ilk tercihimdi, eşimle gittik baştan Cruze'i gördük çok beyendi, daha sonra Elantrayı görünce 12000tl fazla olmasına ramen, yok bu olacak dedi ve Elantra oldu :)
    Şimdi gelelim Chevrolet Cruze mi Hyundai Elantra mı? (her ikisi de o dönemin en full donanımı)
    Tabi ki Elantra :D

Acemİ30 bunu beğendi.
  6. micomico

micomico Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    112
    Ad Soyad:
    ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    15 sene beni taşıyan suzuki vitarayı satıp hiç aklımda yokken eşime sormadan 2009 suzuki sx4 aldım heyecanla parkettim ve eve çıkıp süpriz dedim. Sonuç tabiikide hayal kırıklığı. Eşim ben bu aracı kullanmam bu jipcik gibi bi şey dedi ve 3 hafta sonra aracı satıp eşiminde beğendiği 2009 tucsonu aldım. Bu arada 2000 tl para kazanmıştım. bu da işin amortisi oldu. Şu anki sorunum ise yeni çıkan vitaraya ailecek kafay ı takmış olmamız. muhemelen yeni aracımız bunu satınca yine vitara olacak.

7. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bence bu konuda yanılıyosun bem oldukça seçici kılı kırk yaran bir kişiliğe sahibim arabada şuda eksikmiş dediğim aracın bir üst modeline bakarım eşim artık bunun burasında şu var bunun burasında bu var dediğim için her gördüğüne işte bu güzelmiş diyordu.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abdullah3471 ve micomico bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş