LPG KABLO

Servis Ve Garanti Konuları

'Bakım Günlükleri' forumunda DoktorÇeyreği tarafından 28 Haziran 2022 tarihinde açılan konu

1. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Arkadaşlar geçen hafta i20'yi ilk (15.000) bakım için servise götürdüm, araç henüz 12.000km ancak hem bir yılı dolmak üzere hem de uzun yol öncesi tüm bakımları yaptırmak istedim.
    Normal bakım harici birkaç ufak işi vardı, bir de debriyajdaki sorun vardı, trafikte kalkışlarda hafif silkeleme ve çok nadir de olsa hizlanmada (yokuşlarda) kaçırma şikayetim vardı. 4000km civarı gösterdim, teste çıktık ancak sorun yok diyip geri yolladılar. Ben de araç yeni, tanımaya çalışıyorum diye çok önemsemedim, bir de zaten çok sakin kullanırım.
    Serviste debriyaj baskı setinin sorunlu olduğu, değişmesi gerektigini ve bunun garanti kapsamında olmayıp ücretli degisecegini söylediler. Ben de 12.000km'de bu durumun imkansız olduğunu, o kadar yol boyunca yarım debriyaj gitsem ancak biteceğini, yıllardır araç kullanan biri olduğumu ve bu ücretli değişimi kabul etmediğimi söyleyince merkeze parçaların fotolarini attılar. O 4000km'de servise aynı sorunla gitmenin de faydası büyük oldu.
    Sonuçta merkez, volantda üretim hatası olduğunu, baskı setinin bu yüzden bittiğini ve tüm setin garantiden değiştirilmesinin uygun olduğunu söyledi.
    Arkadaşlar, ben ilk aramada tamam diyip kabul etsem bakımla birlikte toplamda yaklaşık 6000₺ fatura odeyecektim, aklınızda bulunsun, sarf malzeme bile olsa, garanti dışı bir parça da olsa arkasını aramadan onaylamayin, sorun, araştırın. Bir de garantisi devam eden araclarinizda bir sorun olursa mutlaka önce servise sorunla ilgili gidin ve rapor actirin, kayda aldırın, bunun için de gidilir mi demeyin, ne olursa olsun..
    Bu da böyle bir hatıra ve ders oldu bana. Herkese sağlıklı kazasız sürüşler dilerim.

2. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Malesef çoğu servisin çalışma politikası bu yönde. Garantisi bitmiş 75000km de focusun baskı balata volantını ücretsiz değiştiler(işçilik verdik sadece) kendimiz hakkımızı aramasak umurlarında olmaz. Aslında niye umursasınlar ki oda var mecburen biz ilgilenmeliyiz.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Ugur112

Ugur112 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Uğur Vehbi ışılak
    Yaşadığınız Şehir:
    36-KARS
    Araç Modeli:
    Hocam benimde yılım dolmak üzere ama araç daha 10800de 15.000 bakımını beklemem mı lazım yoksa yıl dolmadan yaptırmam mı lazim

4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Yıl veya km hangisi önce dolarsa hocam gidersin.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

5. Ugur112

Ugur112 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Uğur Vehbi ışılak
    Yaşadığınız Şehir:
    36-KARS
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim

6. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aslında kızdığım nokta işlemi bana yıkıp ver parasını değiştirelim demeden önce keşke parçaya dönüp baksalar.. dediğim gibi bilmeyen anlamayan biri olsam (ki kim bilir kaç kişi bu şekilde kabullenip degistiriyor) durduk yere benim yapmadığım bir durumun cezasını yine ben çekecektim.
    Neyse çok şükür halloldu, sağolsun garanti birimi de çok ilgilendi de sorunsuz çözüldü.

Unicorn bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş