LPG KABLO

Servis ve bakım maceraları..

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Misafir tarafından 7 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. izmirlee_era

izmirlee_era Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    geçen yılın mayıs ayında, vergi indirimi sebebiyle satılmış onbinlerce araç var (belkide yüzbinlerce)... bütün o araçlara kazıklı olarak servis bakımı yapılacak

2. kulecmeric

kulecmeric Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    dün aracımı 15000 bakımı için servise götürdüm düzceli arkadaşlar varsa düzcede tek olan özenler plaza yı şiddetle tavsiye etmiyorum çok güzel fiyat veriyolar aracıma yapılanlar

magnetec 5w 40 5.5 lt 88 tl
    yağ filtresi 12.45
    yağ tapa contası 1.53
    hava filtresi 18.38
    cam suyu 2
    balata temizleyici 7
    yağ boşaltma tapası 4.53
    yakıt filtresi 50.61
    hafif ticari araç katı atık imha bedeli 2.2
    polen filtresi 45.35
    işçilik 97.20
    rot/balans 21.60

toplam 350.85
    indirim 11.86
    ara toplam 338.99
    kdv&n

3. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    yakıt filtresi 15binde neden değişti acaba? o yüzden fiyat yükselmiş
    ben bursada 15 bin bakımı polen filtresi hariç 180 liraya yaptırdım

4. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Bnmde yakıt filtrem 13binde değişti. Yukarda yazılan işlerlemler de 15binde olmayan işlemler var. Rotbalans-yakıt filtresi-polen filtresi vb.

Bnm aracım da yakıt, yag ve hava filtresi değişmiş. Birde motor yagı. Onun dısında rot-balans yapmıslar ama ben goremedim ne ara yaptıklarını.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley18.gif

Fiyat olarakta kdv dahil 130TL e geldi. Çalısan indirimi yaptılar.

Düzenleyen : qaan88

5. kulecmeric

kulecmeric Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yakıt filtresi ve polen filtresi normalde 15000 de değişmiyor ama soygun yapacaklar ya tavsiye ediyorlarmış değişmesini değiştikten sonra söylüyorlar malum yakıtlar kötüymüş onun için değiştirmişler yakıt filtresi ve polen filtresi hariç 260 tl klasik bakım fiyatı verdiler tamamen yolunacak birini arıyorlar

6. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Söktürseydiniz. Size sormadan hiçbirsey değiştiremezler olagan bakım dısında. Ben ordayken yakıt filtresinin değiştirelim mi diye telefondan aradılar. Fiyatını sordum, değiştirin dedim.

7. kulecmeric

kulecmeric Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    130 tl neki ben 200 tl fln diye uça uça götürdüm 400 tl ya zor çıktım allah özenler plazaya kimseyi düşürmesin anladığım düzce ve boluda tek olmanın avantajını çok iyi kullanıyorlar çok güzel insan sömürüyorlar ama ben bunun peşini bırakmayacağım

8. Ahmet3863

Ahmet3863 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bende 2001 accent var, son on gündür düzyol dahil araçta çekme problemi başladı, hava filtresini temizleyince düz yolda normale döndü fakat hafif bir rampada dahi 3. viteste çekmez oldu, İzmir'de bulunan bazı servis ve motor tamircileri ile görüştüğümde debriyaj baskı balatasının bittiğini veya bitmek üzere olduğunu söylediler, bende izmirde bulunan Çakırlar hundai bayisinden randevu aldım ve bu sorunun kaça malolacağını sorduğumda ustalık dahil 550 tl. dediler, bende İzmir 6. oto tamirciler sitesinde bulunan KARDEŞ OTO TAMİR VE BAKIM SERVİSİNE gittim malzeme dahil ustalık parası 275 tl. ye mal oldu arkadaşlarımızın bilgisi olsun her servise güvenmeyin

9. horoz785

horoz785 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar Aydın Nazilli de oturuyorum.burada yetkili servis yok. sanayide Özen oto parça diye bir yer var. Allah düşmanımı bile onların eline düşürmesin. en basit bir hyundai parçasını bile yetkili servisin 2 katı +kdv istiyorlar.örnek olarak bujialmak istedim çin malı adını bile hatırlamadığım markayı 50 tl+kdv istediler. bende Denizli Turkuazı telefonla aradım ve BOSH marka bujiyi kdv ve işçilik dahil 30 tl istediler. telefonumdan parça satan uyanıklara dinlettim. mosmor oldular. siz siz olun böyle fırsatçılara para vermeyin
    Düzenleyen : horoz785

10. Smyrna

Smyrna Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yazacaklarım abartı değildir!!! Mayıs ayında bir cuma akşam üstü saat 6 - 6:15 arasında aracımın beyni yandı, tabi direk klasik sorunu tüpte sandığım için ilk başta tüp ile ilgili olarak tanıdık bir tüpçüyü aradım... bu arada tüpte sanma nedenim tüp göstergesinin sönmesiydi, tüpçü yanında yan komşusu olan izmir karabaglardan mert diye bi arkadaşla geldi... baktilar tüp tesisatı manifolt un üzerinden geçtigi için yanıp kısa devre yapmış ve direk aracın kendi beynini yakmış... aracı çekici ile çektik karabağlar a, beyin tamiri yapıldı ertesi gün teslim aldım tamirciden çıktım ve BRC bayisine gidip tüp tesisatını değiştirttim... buraya kadar harcanan para 500 TL beyin tamiri + 100 TL tamirci parası + 50 TL çekici, BRC tesisat kablo ve işçilik 250 toplamda 900 TL bi kaçağımız oldu... :D herşey normale döndü derken arabada bir kesiklik hissetmeye başladım... normal gidişimde bi anda bi tekleme kesme oluyor ve normal bir şekilde devam ediyordu... tabi klasik ilk akla gelen LPG sorunu olabilir diye direk solugu tüpçüde aldım... baktılar ettiler bir sorun bulamadılar... ordan tamircime gittim, öncelikle bujileri değiştirdik 20 TL. daha sonra buji kabloları 110 TL. daha sonrasında da grank mili hareket sensörü 80 TL. bu arada bunlara ödediğim işçilikleri hatırlamıyorum çünki hep farklı farklı zamanlarda olan olaylar, tabi benim sorun hala çözülemedi... beyinde bir problem olabilir diye kendi tamircim vasıtası ile ki (tamircim dediğim arkadaşla çok geç tanıştık, ilk önceleri onu bulsaydım daha güzel olacaktı) onun bir tanıdığı elektrikçiye götürdük arabayı... he unutmadan elektrikçiye götürme nedenim beyine ilk müdahale eden adamlara güvenmememden ama o saatte yapacak bişi olmadığı için onlara muhtaç kalmamda dolayi gitmişti... bu elektrikçimiz Engin abi izmir 6 san.sit. den arabanını ECU sigortasi atıp duruyordu onu halletti, tesisatı bi elden geçirdi saolsun ve orjinal beyin programını yükledi 250 TL... ama benim sorun devam etmekteydi tamircim olan Nejdet abi ile kafayı sıyırma pozisyonuna geldik... tabi bir şekilde sorunumuz bu diyemedigimiz için iyice de sıyırdık... ben yine o ara brc ci arkadaşlara gittim ve saolsun oradaki arkadaş dediki elektronik ateşleme bobini... artık bende biran önce sonuca ulaşalım diye gidip bir elektronik ateşleme bobini aldım 300 TL. civarlarında bir şeydi fiyatı... taktık tüpçünün aklına uyup ama ne yazıkki sorun devam etmekteydi... extra dan birde elektronik ateşleme bobini sahibi oldum :D olsun yenilenmiş oldu... bu arada aylardan Kasım ayına geldik tabi bendeki sorun Mayıs ayından kalma sorun tekleme sorunu hala devam etmekteydi... Kasım ayında uğradığım bir kaç tanıdık arkadaş arabay çok güzel filan dediler, Maşallah demediklerindenmidir nedir bilinmez araba o gün su kaynattı... bu arada araba ilk su kaynatmasını nisan ayında da yaşamıştı... iş yerine bir geldim kaputtan buharlar çıkıyor... radyotörde su yok :D hemen çekici direk nejdet abinin dükkan (bu arada kendisi eski rallici) direk hortumlar değişti birşeyler ayarlandi etti, ertesi gün normale dönmüş şekilde aldım, ama tekleme sorunu devam etmekte... yine bir yere gitmiştim dükkanın önüne geldim ki tok bir metal sesi geldi arabadan ve vuruntu ile çalışmaya başladı ama arabayı yerinden titretiyor... yine çekici ve nejdet abinin dükkana yolculuk başladı bizim... arabayı indirdik, içeri aldık bujiler söküldü yerinden, kompresör sayacı gibi bir sayaç buji yuvalarina tek tek bağlandı ve dediki conta yanık... :D kısacası 6 ay ben yarı yanık bir conta ile gezmiş (izmir den eskişehir e bile bu şekilde gitmiştim) ve fark etmemiştim... benim fark edemedigim gibi, OTOLAB, SERVİS, tüp firmaları, tamirciler, elektrikçiler de fark edemediler... o gün direk motor söküldü, ben 1 san.sit. den gidip conta yı aldım... aydın alpay isimli firmadan ki aydın alpay güzel bir firmadır tavsiye derim yedek parça için... 150 TL conta + 100 TL subop işçiliği ve alt blok hafiften taşlandı... üst kapak ellenmeden (tanıdık işi), radyotör şişlendi 50 TL. nejdet abi yede 150 TL işçilik verdim + motor yağı 40 TL. o ara motor kulağı ve alt ta

11. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    arkadaşım geçmiş olsun baya ayrıntılı yazmışsın başım döndü okurken:D
    sonuçta orjinal dışı takılan bir malzeme yüzünden (lpg) olan büyük bir arıza belkide senin 50,000kmde yapabileceğin kar'ı elinden alıp götürdü...Bu tip sorunların yaşandığını duydukça ve rastlayıp gördükçe LPG'den kat kat soğuyorum Ama senin bence bi hatan var aracı ahmet mehmet v.s gibi ustalar yerine hyundaı yol yardımı arayarak aracı servise çektirebilirdin.Neyse geçmiş olsun ama lpg kar yerine kat kat fazla zarara sokmuş seni...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley18.gif

12. Smyrna

Smyrna Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynen dostum :) kar oldu zarar gerci 9 ayda 30bin km yol yaptim :) lakin dediğin gibi hyundai servisinede götürdüm ama bi sonuca ulaşamadılar... hyundai n yetkili servisi gibi olan bir yerede götürdüm yine sonuç yok... otolab belki duymuşsundur :) bizim çözemeyeceğimiz sorun yok diyorlar :D ama onlarda da sonuç yok :)

13. falcon

falcon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Geçmiş olsun Üzüldüm

14. Smyrna

Smyrna Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim... bide şu 50 krş yakma sorunun halletsem yine eskisi gibi olsa yakıtı benden mesut bahtiyarı olmayacak :D

Bu Sayfayı Paylaş