LPG KABLO

Sabahları zor çalışma ve yığılma.ÇÖZÜLDÜ

'LPG Sistemleri' forumunda flipper tarafından 28 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    eyvallah bilgi verecem

2. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    arkadaşlar bu sabahda aracın kutup başlarını taktım. eveeeeeeeeeeet çalıştı hiç durmadan hemde. teklemeden. patlamadan.çıtlamadan. tekrar yapsın veya yapmasın. forumda emeği geçen herkese teşekkürler.

3. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    gözünüz aydın, güle güle kullanın :)

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    LPG var mı araçta?

5. mert041

mert041 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mert Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    gözünüzaydın inşallah tekrar yapmaz ama ben 2 - 3 kere aynı yöntemi denedim düzeliyor fakat belli bir km sonra (800-1000) tekrar aynı duruma geliyor, bu arada benim araçta tüp var

6. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    LPG ayarınız kötü olduğu için oluyor. Benzinde kullanarak ayar yaptırmaya gidin, lpg ustası işi biraz biliyorsa haritayı eşleştirir ve tekrar sorun yaşamazsınız.

7. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    valla inşallah bir daha yapmaz.. yaparsada artık canımı sıkmıyorum.çalıştı çalıştı.çalışmadı bırakıyorum.. bundan sonrada çalışmazsa şu tamponun altınadaki filtre varmış birde ona bakacam. ayrıca bir müddet benzinde gitmeyi düşünüyorum.

8. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    lpg de var.. birde muayene istasyonlarında kazanın üstünde atıyorum E 50 bir yazı olması gerekiyormuş yoksa tüp muayeneden geçmiyormuş kazanı komple değiştirilmesi gerekiyormuş.az önce bir arkadaş muayeneden geçememiş.

9. mert041

mert041 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mert Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Tüpü yeni taktırdım zaten ondan sonra bu sorunu yaptı. Değerleri bir kontrol ettirip bakacağım.

10. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  11. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    yazdığnız siteye baktım ama buradaki yazılar benim kapasitemin kat kat üstünde hocam.. adamlar kendi ayarlarını yapıyolarmış rpm basıncım şu olmalı zengin yakıt karışımı vs . gibi cümleler kullanmış. beni aşar.... :)

12. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Merhabalar. Atiker yetkili servis e 1,8 nozul almak için gitmiştim. Gitmişkende dedim ki benim aracın montajında bir yanlışlık var regülatör ısı sensörü ve lpg ısı sensörü regülatör üzerine monte edilmiş. Lpg ısı sensörünün filtre veya enjektörlerin oraya alınması gerekiyor. Onlar da bana diyor ki eskiden montaj o şekilde yapılıyordu bunda hiç bir problem olmaz bunun değişikliği bütün sistemin değişmesi demek olur diyor.

Acaba lpg sensörünün uygun yere alınması çok zor bir şey midir? Bana diyor ki bütün tesisat değişecek buna beni değil de ancak oğlumu inandırabilir diye düşünüyorum.

Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
    Saygılar GİBİ YAZILAR..

13. ukahraman

ukahraman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ÜMİT KAHRAMAN
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaşlar, sabahları arabayı çalıştırdığımda vites boştayken gayet iyi olan arabam vites atıp yürümeye çalıştığımda devir düşüyor ve araba stop edecek gibi oluyor. ayağımı gazdan çekip debriyaja bastığımda bir anda devir 2000 e çıkıyor. araba kalkmadan önce ayağım debriyajdayken gaza yüklenip kalkış yaparsam normal. ama standart bir kalkış yapınca motor gitmemek için direniyor. gaza geçince sorun yok, benzindeyken ısınınca da problem yok.

sorun ne olabilir acaba...

bütün sayfaları okudum, herkes kendine göre bir çözüm bulmuş. benim servise telefon ettim enjektörlerde problem vardır dedi. yalnız forumu okurken Serdar bey gaz ayarlamasındandır ya da geri beslemede sıkıntı vardır diyor üstüne basa basa. bunları okuyunca aklıma geldi, ramazan bayramından önce gaz ayarı yaptırmıştım. bayramda 1500- 2000 km kadar gezdim. memlekete döndukten bir hafta sonra yapmaya başladı sorunu. herhalde benim gaz ayarını yaparken yanlışlık yaptılar bu durumda da belli bir süre sonra benzinde çalışmakta sıkıntı yapıyor diye düşünüyorum...
    fakat şunu da düşünmeden edemiyorum, gaz ayarından dolayı bir bozulma olsa benzinde her zaman yapması gerekmezmi acaba. araba ısınınca gaza geçiyor, düzeliyor, ben o esnada tekrar benzine alıyorum arabayı bu sefer teklemiyor. velhasılı kafam iyice karıştı. sanayiye gitsek sağını solunu değiştirip bi kucak para alacaklar. hayırlısı bakalım :)

14. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Araba ısınınca gaza geçiyor, gaz enjeksiyon süreleri kurtarıyor, tekrar benzine alın ve şamatayı izleyin :) Çözüm basit, akü kutup başını geceden sökün, sabah takın ve benzinde kullanarak ayar yaptırmaya götürün. Eğer sabah taktığınızda yine aynı sorunu yaşıyorsanız servise gidip kanister sistemini ve geri besleme valfini kontrol ettirmeniz gerekir.

15. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    evet arkadaşlar aküyü sökeli tam 13 gün hiç bir problem yoktu. bu gün sabah yine aynı şeyler. ustayla görüştük aracı bilgisayara bağladı ama 0 arıza kodu veriyo.bana balata spreyi verdi. çalışmazsa spreyi sık çalıştır , eğer araba çalışırsa arıza benzin pompasındandır dedi ..

16. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Boş beleş usta lafları ile vakit kaybediyorsunuz. 13 gün sonra bozuldu ise gaz ayarınız kötü demektir, adam gibi ayar yapabilecek usta bulun. Ustanız arıza kodundan önce LFT/SFT değerlerine bakmayı öğrenmeli.

17. zaferr

zaferr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    zafer zafer
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    ümit kahraman bey ben bu sorunu masrafsız çözdüm.
    sayfa 12 de aynı sorunu yaşadığımı ve çözümü yazmıştım galiba gözden kaçırmışsın.az kalsın sağlam benzim pompamı değiştiriyordu usta.
    soğuk günlerde özellikle sabahları, motor soğukken; depodaki bir kaç ay beklemiş benzinin yanma değeri düşüyor ve düşük yanmadan dolayı motor yığılıyor yada tek marşta çalışmıyor.araba gaza geçince düzgün çalışıyor.
    benzer sorunu ben geçen hafta yine yaşadım.depomdaki benzinim hem çok az hemde 3 ay lık tı.benzini bitirip 50 tl yeni benzin aldım. ertesi sabah arabam canavar gibi çalıştı ve hiç beklemeden bastım gittim.
    depondaki benzini bitene kadar kullan(eski benzinin üzerine ekleme) ve çeyrek depodan fazla yeni benzin al. ben böyle yaptım geçti.eğer geçmezse git hangi ustaya servise gideceksen.

enessoyturk bunu beğendi.
  18. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    bende öyle yaptım ama olmadı.. bayramda kırıkkaleye gitcez birde ordaki usta bir ayar yapsın bakalım

19. deliefe20

deliefe20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba forum üyeleri ben aranıza yeni katıldım. Bende 2000 model 1,5 gl accent var 1 ay önce benzin pompası arıza yaptı bosch marka pompayla değişti . O günden itibaren araba soğukken ilk marşta çalışmıyor bazen üçüncü bazen dördüncü marşta çalışıyor.Aracın bujileri buji kabloları daha 1000 km olmadı değişeli aküde sorun yok. geçen gün ustaya götürdüm bilgisayara bağladı emme manifoldu basınç sensörü , lamloda sondası, ve statik hata gösterdi bilgisayar , bu hataları düzeltti. Yine yaparsa akşamdan bırakacaksın sabah bakacağız dedi . sorun hala devam ediyor. Sorun neden olabilir acaba

20. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    ya iyide arkadaşlar benim araç çalıştıktan 15 sn sonra stop ediyo tekrar çalışıyo 15 sn sonra bidaha stop ediyo çalıştırıyorum birda o gün akşama kadar bir şey olmuyo..

Bu Sayfayı Paylaş