LPG KABLO

Rölanti Motorum Bozukmu Sağlammı Bilemedim

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda gsliahmet tarafından 9 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

1. gsliahmet

gsliahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Ahmet Söylemem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar 99 Model 1.5 GLS aracım var ve rölanti moturunun bağlı olduğu hortumda 15 cm önünde Lpg vanası takılı rölanti motoru bozukmuş o vanadan ayar yapılıyor, vana çok az hava geçecek şekilde ayarlı. Bende geçenlerde nede olsa bozuk diyerek rölanti motorunu söktüm içindeki motora kadar çıkartıp temizledim bir avuç kurum çıktı neyseki rölanti motorunu tekrar taktım aracı çalıştırdım lpg vanası ile rölanti motoru arasındaki kısım resmen büzüşüyor rölanti motoru aşırı şekilde hava çekiyor vanayı sonuna kadar açtım devir 2000 ni geçiyor nerdeyse şimdi benim rölanti motorum bozukmu sağlammı anlamadım. Vanayı mecbur kısarak kullanıyorum havayı başka yerden düşüremiyorum lpg regülatöründende düşüremedim işe yaramıyor bu arada aracımda tek nokta enjeksiyonlu lpg var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme: 9 Haziran 2021
  2. onurcn0

onurcn0 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Onur Özbahar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Benim de rölanti motorunun fişini çekince normale dönüyor takınca bağırıyor yüksek devirde çalışıyor sebebini bulamadım ‍♂️

Bu Sayfayı Paylaş