LPG KABLO

Renault Symbol tam tamına 39.450 TL cik !!

'Diğer Markalar' forumunda Forgive tarafından 11 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Gezerken denk geldimde hoşuma gitti paylaşmak istedim :) http://forum.donanimhaber.com/m_56030231/tm.htm
    En güzeli de şu yorum :

"[​IMG]

Hiç bir Japonu, 3-4 metre deri parçasına, 5-6 metrekare yalıtım malzemesine, kapılar kapanırken çıkan tapdatupadak sesine, klima düğmeleri etrafındaki krom çerçeveye satmam.
    alıntıdır...

2. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Millenum kasa accent sonrası dediğiniz model civic'ler iyi bir sıçrama olur. Acizane 2004 sonrasını tercih ederseniz makyajlı kasa ile biraz daha günceli yakalamış olursunuz.

3,16-Accent konusunda forumda yazılanlar için kendi görüşüm:
    Daha önce de söylediğim gibi araçların kendi içlerinde sınıflandırmaları var, karşılaştırma yapaken buna göre değerlendirmek gerek kanaatindeyim. Accent modelini yukarıda saydığım albea, symbol,cordoba, polo classic, city....vs gibi araçlar ile karşılaştırmak gerek. Konu BMW olursa iş değişir, zira Mercedes, BMW, Audi ve (artık eski forsu kalmasa da) Volvo markaları "premium" sınıf olarak kabul edilir, çoğu kişi tarafından. Diğer markalarda hemen her sınıfta üretilen model var iken bu 4 marka her sınıfta (özellike A, B, C segmentleri) araç üretmezler, ya da asıl ağırlıklarını buna vermezler. Son 10 yılda bu segmentte araç üretmeye başladılar nihayet. (Mercedes A ve B serileri, Audi a1, BMW 1 serisi,Volvo s40)

BMW 3 serisi dediğiniz araç D segment bir araç olup, bunun hyundai daki karşılığı Sonata dır. Accent ile 3,16 yı karşılaştırmak elma ile armutu karşılaştırmak gibi bişeydir.

3. Burak Çevik

Burak Çevik Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    556
    Ad Soyad:
    Burak Çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Accent-3.16 mevzusunu arkadaş söyledi.Ben 45bine 7-8 yaşında 3.16 almak saçmalık dedim.Ki şuna da adım gibi eminim accent blue-elantra 2002-2003 3.16 dan daha konforludur.Sonatayı hiç olaya katmıyorum bile aynı sınıf olmalarına rağmen

4. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    yok ben demedim Accent-3.16 diye sadece 3.16'yıda yabana atmayın sonucta BMW kalite vs. demek istemiştim ama geri püskürtüldüm :) sonra bundan sonraki aracım japon aracı olacak diye ersinden tavsiye istedim L200 dedi saolsun :)

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Taş Gibidir L200 :) Biz Sınırlarını Zorlamamıza Rağmen Hala Arıza Çıkartamadık

6. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/758150-koca-fabrikayi-1-euroya-satti
    Ersin Tavsiyenin üzerine hiç olmadı şimdi bu haber :)
    Koca fabrikayı 1 Euro'ya sattı!
    Yanlış okumadınız! Mitsubishi 1 Euro'ya satıldı...

• Güzel
    • Etkileyici
    • Sıcak
    • Çılgın
    • Tuhaf
    • İnanılmaz
    • Komik
    • Her Eve Lazım

11 Temmuz 2012 Çarşamba, 15:46:48
    [​IMG] [​IMG]

Japon otomotiv üreticisi Mitsubishi'nin kapatma kararı aldığı Hollanda'nın Limburg eyaletindeki NedCar isimli fabrikasının, 1 Euro sembolik değerle Hollandalı VDL Grup'a satıldığı bildirildi.

Hollanda medyasında yer alan haberlerde, ekonomik krizden dolayı zor günler geçiren fabrikanın devri konusunda iki tarafın prensip anlaşmasına vardığı belirtildi.

Anlaşmaya göre, 1.500 çalışana sahip fabrikada kimse işten çıkarılmayacak ve işçilerin maaşları iki yıl boyunca VDL tarafından ödenecek. VDL Grup'un devralacağı fabrikada BMW'nin Mini modelinin üretilmesi planlanıyor.

Mitsubishi geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamada, NedCar dahil Avrupa'daki üretimi durdurma kararı aldığını duyurmuştu.

Fabrika yönetiminin kapatma kararından sonra yeni duruma alışmaları için 3 gün izin verdiği işçiler, o tarihten bu yana belirli aralıklarla iş bırakma eylemi yapıyor.

Japon firması bunun üzerine, Hollanda hükümetinin de kapanmaması için büyük çaba harcadığı fabrikayı, personeli devralmak koşuluyla 1 Euro sembolik değerle satmaya hazır olduğunu açıklamıştı.

Türk işçilerin de çalıştığı Hollanda'nın en büyük otomobil fabrikası konumundaki NedCar, Limburg bölge ekonomisinde önemli bir yere sahip.
    AA

7. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bmw 3.16 İ E46 Lar bence hala halk arasında ilgi görüyor ve bana göre güzel bir araç , 3.16 İ olarak almasamda 3.18 D Olarak almayı düşünüyorum , 3.16İ az çok sorunlu bir araç olsada halk arasında tercih edilen araçlardan oluyor 30 lirayada güzel 3.16İ E46 Bulunuyor Sonata Rakibidir E46 nın ama bu kıyaslamada bariz üstünlük Sonatada abisi gibi yani ama çoğu insan tercihini BMW ' den yana kullanıcaktır Çünkü bizim halk gözünde Hyundai maalesef hala Teneke ve Era'dan ibaret.

8. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    e46 kasalar bildiğim kadarıyla 2000-2004 arası üretilmiş kasalardı. buna göre kıyaslayacağımız sonatalar da o yıllarda üretilen sonatalar olmalı. Yani örneğin 2000 model 3,16 ile 2000 model sonatayı.... hatta bir adım daha ileri gideyim, motor hacimleri de yakın olmalı diye düşünüyorum. Yani eğer 1,6 sonata yok ise ve diyelim ki 2,0 sonata var ise 3,20 ile mukayese etmek gerekir....
    Bu gözle bakarsak da yine bmw ağır basar....

Ama 2012 model yeni sonata ile (ki sanırım bunlar 2,4 lt) 2004, e46 kasa 3,16 yı mukayese ederseniz, tabii ki sonata ağır basar. (sizin dediğinize bu noktada katılıyorum: bazılar bu söylediğim mukayesede bile bile BMW der ki bu da sanırım marka imajı dedikleri şey)

9. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Eğer İlk aracımı güvenmeden baktırarak alsaydım ve aşağı yukarı kredi öderken bana 3.000 tl masraf acmamıs olsaydı ne olursa olsun Hyundai ölene kadar hyundai derdim. Bu benim şansım ve iş bilmezliğim benim derdim şu 99 Abimde Cıvıc var ve motor kulaklarında hiçbir sıkıntı yok ama benim 2003 model hyundai'in arka kulağıda ön kulağıda değişti.Arabayı aldım alalı bitmedi işleri eğer bazıları gibi şanslı olsaydım yağına suyuna bakıp yola devam edebilseydim evet hyundai derdim.Çünkü motoru gayet başarılı LPG'li aracım şehir içi 0,21 i de gördüm Tokat'a gitmiştim yaklaşık 3 hafta önce 0,15 yaktı. Bu değerlerde benim gibi limitleri sınırlar olan kullanıcılar için süper rakamlar.Ve bundan sonra kesinlikle Hyundai'den bi adım ileri atmak istiyorum BMW değil tabi ki :)
    L 200 de değil tabiki Ersin :) Evin önünde zaten park sorunu var :)

10. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O 1 Euro Sembolik Rakam. Kim Bilir Ne Borçları Vardı :)

11. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sizinkisi kısmetsizlikmiş birazda. Sanırım ilk sahibi biraz hor kullanmış. Ama aslında her zaman olabilecek birşey bu. Yani 0 km alsanız da sorunlar çıkabilir.

daha önce dediğiniz gibi 2003 üzeri Civic güzel bir alternatif. Yine Corolla fena olmaz. Hatta corolla da dizel alternatifi de var. Temiz bir dizel corolla tadından yenmez, accentten sonra....

12. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Valla Tolga biraz daha borcu hafiflesin en kısa zamanda değiştirmeyi istiyorum. İki gündür arabayı Serdar abinin ellerine bıraktım :)

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Starexden Önce H100 Kamyonet Vardı 2006 Model Yeni Kasalardan.. Ona Yapmadıgım Eziyet Kalmamıştı , Bir Binseniz Yazık Derdiniz :D Yine Bu Forumdan Bir Arkadaş Var O Bilir Neler Yaptıgımı.. O Araba 2010 Yılında Kaza Sonucu Perte Çıktı. 150,000 KM Ye Gelmişti. Daha Arabanın Ön Balatasını Değiştirmemiştim. Motorda Triger Kayışının Yanında Balans Kayışı Diye Bir Kayışı Dİye Bir Kayış Vardı , Triger Değişimine Girdigimde O Kayışın Kopuk Oldugunu Gördüm Trigerde Artık Neredeyse Yemek Üzereymiş. İşte O Arabada Gram Arıza Olmadı. Starexde Aynı Şu Zamana Kadar Aldıgım Tek Parça Sol Z Rotu. Onuda Taşa Vurmuştum. Bide Keyiften 2 Tane Amortisör Aldım.

14. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    hayrılısı olsun, umarım kısa zamanda gönlünüze göre birşeyler bulursunuz.

sizin alternatifleriniz arasına girerse daha önce kullandığım ve oldukça fikrim olduğuna inandığım Opel Corsa B, Corsa C ve Corsa D- Renault Megane 1 ve Megane 2- Ford Focus 2 hakkında detaylı bilgi verebilirim.

15. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bende borçları azaltayım Erayı satıcam inş.
    İyi bir Hyundai ( Sonata , İ30 , Elantra vs. ) almadıktan sonra bidaha kolay kolay Hyundai almam .

16. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben Assan Üretimi Hariç Her Türlü Hyundai Ye Binerim. Ama Üretimde Assanın Adı Geçmeyecek. O Zaman Ben Grip Oluyorum.

17. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Geçen hafta cumartesi Elantra test ettim çok rahat ve güzel araba fakat ilk girişi 43 binden başlıyor bana bu paralar 3. hatta 4. arabam anca olur.

Saydıklarınızın arasında ilgimi çeken tek marka Ford Focus olacaktır. Onun içinde bunu satmaya yakın irtibata geçip detaylı bilgiler alabilirim.

18. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    :)Çekmesin zaten. Renault değil mi? söylecek bir o kadar laf var ki symbolu ayrı hikaye megane si ayrı.....

19. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    B sınıfı alıcaksam kesinlıkle hyundaiden şaşmam 2012 symbol 1 hafta kullandım 2006 accent admireme bınınce B sınıfında hyundainin lider oldugunun tam farkına vardım.bukadar kalas dar bi araba olamaz.arkaya 3 kişi oturunca sanki kucak kucaga gidiomus gibi gelio insana.albea dan bahsetmiorum zaten karsılastırmaya bile gerek görmüorum ;)

20. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Valla o konuda haklısın dün 2000 model Europa vardı arkadaşımda kendi arabamı görünce her yerinden öpecem :) Kalite yok kapı açma kolları elimde kalacak gibiydi şöförle yolcu kısmı birbirine çok yakın kol kola gittik diyebilirim

Bu Sayfayı Paylaş