10 Kasım LPG KABLO

Radyo Çok Zayıf Hatta Hiç Çekmiyor

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda UçanGenç tarafından 22 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. bayeko

bayeko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ekrem taşkın
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    teyp gıttı dıyorlar napcaz

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. yolcuman

yolcuman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Adnan Kahveci
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Konuda aradan uzun zaman geçmiş olsa da vatana millete hayrım dokunsun diye yazayım dedim. Uzun bir süre ızdırap çektim internette ve piyasada araştırıp durdum. Ben çektim benden sonrakiler bari çekmesin. Deneye deneye buldum. Şimdi Teyp soketinde elektrik kablosu, hoparlör kablosu vs. var bir de normal anten kablosu haricinde elektrik kablosu gibi klavuzda anten olarak belirtilmiş bir kablo var. Zaten anten var buna gerek var diye boşta bırakmıştım ama olay O kabloda bitiyormuş. Soketteki O kabloyu mevcut anten kablosunun ortasındaki tellere bağlıyoruz. Yani coaxial anten kablosunun bir dışında teller var birde onun içinde vardır ya. İşte o iç kısımdaki tellere bağlıyoruz. Antene hafifçe elektrik vererek sinyali güçlendiriyor. Çekmeyen yada cızırtılı çeken radyonuz tertemiz çekmiş oluyor.

Coolwhisper ve gokhan06 bunu beğendi.
  3. aykutluhakan

aykutluhakan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hakan aykutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    merhaba,
    coaxial dediğiniz şeyde herhangi bir kablo yok. coaxial dediğimiz şey bildiğimiz soket (jack ) değil mi? teybin arkasına takılan. benimkinde boşta ince kablolar var çıkmış ama nereye takacağımı bulamadım

Bu Sayfayı Paylaş