10 Kasım LPG KABLO

Polooooş, Büyüksün. (2013 Vw Polo 1.6 Tdi 130 Ps Dsg Comfortline)

'Bakım Günlükleri' forumunda Sevra tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Hoşgeldiniz.
    Görüşmek üzere

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    @Sevra sizi çok merak etmiştik. İyi olmanız bizi mutlu etti.

3. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hoşgeldiniz, sağlıcakla kalın..

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hoşgeldiniz sevra hanim

5. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hoş geldiniz @Sevra hanım. Poloş maceralarını özledik. Tekrar görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hoşgeldiniz @Sevra hanım

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    hoşgeldin Sevra abla:) geçmiş olsun.

8. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Hoşgeldiniz @Sevra Hn. arada ses verin mesaj atın, tekrar bekleriz :)

9. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    arada birde olsa yazılarınızı görmek poloşu görmek iyi olduğunuzu bilmek güzel.hoşgeldiniz ve hoşçakalın iyi yolculuklar allaha emanet coronaya dikkat kalın sağlıcakla

10. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Haydi volkswagen e laf atsana simdide...

santafe2004 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,188
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Sevra hanım unutturmayın kendinizi. Hayırlı başarılar...

12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hehe Sevranın yokluğunda VW a atıp tutuyordu , artık kolay olmayacak , bak teftişte bu ara Sevra hanım.

Tapatalk kullanarak Nokia 3310 aracılığıyla gönderildi

santafe2004 ve Unicorn bunu beğendi.
  13. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,947
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hoşgeldiniz Sevra Hanım

14. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    dünya üzerinde yüzlerce otomobil markası var bu markaların bazıları bazı kişilere hitap edebilir yada etmeyebilir:) eğer ben volkswagen markasını sevmiyorsam başkası sever. Volkswagen i sevmiyorsam volkswagen sahiplerini sevebilirim.

Otomobil fanatizmi konusunda ne hyundai ne de honda benim gerçek favorim değildir, beni en net anlatan markalar bunlar değil şartlar sebebiyle sahip olabildiklerimdir sadece, benim gizliden gizliye fanatizmini yaptığım otomobil markası geçmişten bugüne formula 1 serisi, le mans dayanıklılık serisi gibi 1900 lü yıllardan beri geçmişi, tarihi başarılar ile dolu olan sadece saf performans için üretilen Ferrari dir:). Nitekim hem italyanları hem de Enzo amcayı pek sevmesemde Enzo amcanın otomobil konusunda düşüncelerini hep sevmişimdir.

Aktif sürücülüğe başladığım 20 sene evvelinden beri hayallerim ve otomobilden beklentilerim hiç değişmedi, hep sağda solda söylerim, bir otomobil gaza basıldığı zaman çok çabuk hızlanmalı, virajları çok hızlı dönebilmeli, frene basıldığı zaman çok çabuk yavaşlayabilmeli, yapı itibariyle bu performansı sağlarken tatminkar derecede dayanıklı olmalı ve bütün bunları temelinde karakter olarak vermeli sonradan modifiyeli olarak performans verme potansiyeli olması asla benim için makbul değil yada ekonomik ve düşük performanslı otomobilleri performanslı modeller ile beraber ürün çeşitliliği olarak üreten bir markadan yüksek performanslı bir otomobili doğru düzgün yapabilmesini bekleyemezsiniz çünki yapamazlar yapsalar da olmaz o :), tercih ettiğiniz otomobil markasının bütün modelleri yüksek performanslı ise ve direksiyona geçen kişi asfaltın üzerinde hiç zorlanmadan çok kolay biçimde performans yakalayabiliyor ise heh işte o otomobil bence iyidir bana hitap eder benim sevgilim o dur. Bunun dışında bozuk yollardaki sürüş konforuymuş, yolda giderken yaptığı gürültüymüş, birim mesafede yaktığı yakıt miktarıymış, donanımında içerdiği multimedyasıdır park sensörüdür vs. ıvır zıvır performansa bir gram etkisi olmayan süslü donanımlar hiçbir zaman bana çok fazla hitap etmemiştir.

Hayalimizdeki otomobile sahip olmak şartlar sebebiyle mümkün değilse yada henüz ona sahip olamadıysak o zaman şu anda veya eskiden sahip olduğumuz ve gerçekten bize tam olarak hitap etmeyen, beklentilerimizin altında olan otomobiller ile fanatizm yapmak pek akıllıca bir davranış değilmiş. Bu konuda sahip olduğum markaları övmüşsem hata etmişimdir herkesten özür dilerim. Artık bu kadar övmüyorum ne hyundai ne honda eskisi kadar övmüyorum, gerek yok. Ben piyasaya yön veren birisi değilim ki zaten? hiçbir zaman olmayacağım. Ancak benim bir otomobilden beklentilerim çevremdeki hatta ülkemdeki çoğu insandan farklı, bu da beni ötekileştiriyor, bu durumun övülecek bir tarafı kesinlikle yok. Haliyle bu şekilde ötekileştirilmek bende bir yalnızlık hissiyatı veriyor bu yalnızlığı ortadan kaldırmak için insanları otomobil konusunda zaman zaman kızıştırıyorum ve ortaya güzel tartışmalı muhabbetler çıkıyor, bu tartışmalar esnasında şimdiye kadar kimseyle dövüşmemiş hakaret işitmemiş olmak benim için iyi birşey:) demekki bu işi tadında ve tam kararında yapabiliyorum. Efendime söyleyeyim: ayy bu araba fazla yakıyor, benzinli araba mı olur bir otomobil ya lpg ya mazotla çalışır, yedek parçası ustası bulunmaz bunun şimdi, ikinci elde çok değer kaybeder alınmaz bu, motor hacmi çok fazla 2 litreymiş aman vergisi çoktur üfff olmaz bu vs. vs. gibi klişe muhabbetler ilgimi çekmiyor:) nerdeyse hergün otomobiller hakkında konuşulan yerlerde sıklıkla duyduğum maruz kaldığım bu muhabbetlerden aşırı biçimde sıkılmış vaziyetteyim:) ancak lpg ile subap eriten opel, c sütunu göçen civic, turbo yiyen 1.5 crdi, kapı kolu kırılan alfa romeo gibi mevzular bence otomobil konusunda tartışmak konuşmak için daha müsait şeyler.

Demekki neymiş? herhangi bir otomobil markası hakkında o marka ne olursa olsun her türlü eleştirecek ve kafa bulandırıp uzun süre insanların aklını meşgul edebilecek şeyler yazabiliniyormuş:) mesela honda, motorsiklet üreten adam birgün can sıkıntısına gitmiş otomobil üretmiş şu an kullandığım otomobilde motorsiklet şanzımanı gibi bir şanzıman var:) mesela mercedes benz.... hafif ticari araç, kamyon, otobüs gibi şeyler üreten bir firma performans üreten otomobiller yapmış neyleyim? eğer 1920 lerde fransa nice kentindeki amcamız daimler den araba alıp onunla gezip tozup reklam yapmasaydı şu anda mercedes diye bir marka olur muydu? olmazdı.. traktörcü lamborghini buna ne gerek vardı? ferrari ye sinirlenip spor araba yaptı, dizilerde filmlerde görüyoruz insanlar ara gazıyla bir anlık sinir ve öfke ile gidiyor eski sevgilisini kıskandırmak için başkasıyla sevmediği halde evleniyor ya lamborghini otomobilleri de onun gibi birşey mi acaba? subaru gitsin artık sadece jip üretsin zamanında 4 çeker nice otomobiller yapmış ama kıymetini bilememişler, piyasada kendilerini daha çok tanıtsalarmış iyi olurmuş, ford amerikalılara bir yılda rekor sayıda otomobil satmakla seri üretim yapmakla aklını bozmuş bir firma ilk defa otomobili ben seri üretime geçirdim diye övünmekle oluyorsa bu işler artık ne diyeyim nerde çokluk orada sıkıntı olur derler, volkswagen halkın otomobili imiş evet ben kendimi halktan birisi olarak görmüyorum ne yapsak? toyota sağlam diyorlar ama hiçbir zaman görüntü olarak çok güzel otomobiller yapmadı ve genelde yavaş giden modelleri var aah toyota supra vah, 280 beygir olarak ortak anlaşmaya uyarak supra nın gücünü kısmışlar gerçeği görmek için mecbur muyuz illa ki onu azcık modifiye etmeye kim uğraşacak şimdi?.

Sevra ablama saygım sonsuz. Tez zamanda sıkıntılarından kurtulup aramıza dönmesi dileklerimle:) keşke her bayan sürücü her otomobil sahibi bayanların hepsi Sevra ablamız gibi olsa bu ülke ne güzel olurdu. Kaç tane tanıdığınız teyzeniz ablanız kız kardeşiniz var boğaz kelebeği temizleyen? silecek değiştirebilen? kendi aracına detay temizlik yapabilen? otomobili PC ye bağlayıp yazılıma müdahale edebilen, balata değiştirip frenlerin havasını alabilen?

Hadi kolay gelsin @Roadrunners Hakan abi:)

santafe2004 ve oguztiryaki55 bunu beğendi.
  15. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Eren mesajı alıntı yap dedim google chrome durakladı hesap et nasil uzun bir mesaj ise

16. cenker_baba

cenker_baba Guest

Ben çoğu mesajı tam okuyamıyorum benim gibiler begensinde sayımızı bilelim yazarken de yorulmuyor yahu

Venus V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Sadece 1 kere mi beğen yapıyoruz, +30 olsa

cenker_baba ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Maşallah. Okumaya kalksak mevsim değişir.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Istanbula gelen turisti gezdiren taksici gibi...dönüyor dolaşıyor köprüden 3 kere geçiyor bitmiyor bitmiyorrr

20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben yarısını bu gün , kalanını yarın falan okuyorum , malum vakit nakittir demiş atalarımız, , bu forum aşırı dolu olduğu için aksarsa , bilin ki erenin mesajlarındandır , yönetime duyurumdur.

Tapatalk kullanarak Nokia 3310 aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş