10 Kasım LPG KABLO

Polooooş, Büyüksün. (2013 Vw Polo 1.6 Tdi 130 Ps Dsg Comfortline)

'Bakım Günlükleri' forumunda Sevra tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Valla biraz kafam karıştı sağlık sorunum yok okuduğumu hatırlıyorum, Ahmet abi geçmiş olsun diyor!?

O zaman geçmiş olsun saglik olsun. İnşallah geri donm3m deseniz de büyük lokma yemiş olur ve dönersiniz. Bari kardesinizi ikna edin forumumuzda üye olsun aynı tadı vermese de katkılar sağlasın Polos a yaptığı bakım onarım ve modları eklemeye devam etsin. Tekrar görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Sevra ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim.

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına ek olarak şunları söylemek istiyorum; üye olduğum tarihten bu yana forum ile ilgili en ufak bir sıkıntımın dahi olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
    Tüm yöneticilere ve forum arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hem sürecin uzun sürecek olmasından, hem de Türkiye'ye dönünce aynı süreç devam edeceğinden otomobiller ile uğraşımı bitirmek zorunda kaldım. Yoksa; Poloş ile uğraşmaktan çok keyif alıyordum.

Süreç tamamlanınca foruma geri döneceğimi söylesem bile, sürecin tamamlanması ne 2019 yılı, ne de 2020 yılı içerisinde olacaktır. 2020 yılından sonra ne olur, Poloş kalır mı, aracım olur mu, ben uğraşmaya devam eder miyim hiç bilemeyeceğim için böylesi en iyisi olacaktır.
    Anlayışla karşılamanızı da umuyorum.

En uzun süreli bu forumda aktif oldum, sorunsuz ayrıldığım tek forumda bu. Bazen tartışmalar olabiliyordu, fakat; hem forumun amacı gereği, hem de saygı çerçevesinde oluyordu.

Son 100 mesajım incelense; sağlık sorunum yok diye bir mesaj göremezsiniz. En son konuyu kilitlemeye gerek yok demiştim.

Önceki paylaşımı hızlı hızlı yazdığım için bir çok şeyi atladım. Foruma üye oluş tarihim Aralık 2016'dan bu yana; istemeden de olsa kırdığım biri olduysa özür dilerim.

Bayramın son günü yolcuyuz.
    İzniniz ile hazırlıkları bitirmek istiyorum.
    Tüm foruma çok teşekkür eder, mutlu günler ve keyifli forumlar dilerim.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sevra hanım yolunuz açık olsun. Geçmiş olsun. Araba bahane forumda ki dostluk şahane. Siz arabalarla ilgilenmeyin ama arada bir selamı eksik etmeyin bizden.

4. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Peki, teşekkür ederim.

ai_torcuk bunu beğendi.
  5. ardaozdemir

ardaozdemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,583
    Ad Soyad:
    Arda ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @Sevra geçmiş olsun abla, yolun açık olsun. Unutma bizi, forumu...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sevra bunu beğendi.
  6. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Teşekkür ederim Ardacım.

ardaozdemir bunu beğendi.
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Abla dairede üç tane görevi bir arada yürütürken çok yorulduğunu ve bu hastalığın tekrar ettiğini düşündüm hem bu sefer durum bayağı kötü, belediye başkanı senin kadar çalışmıyormuş neden bu kadar zorluyorsun ki:( senin peşinden yerine vekalet edecek olanlar bile tek değil iki kişi atanmış. Demekki 1 x Sevra abla = en az 2-3 tane kalifiye belediye memuru yapıyor. Bilmiyorum bu kadar aktif olmak bu hastalığı unutturup şifa mı veriyor yoksa yorucu olup hasta mı ediyor ama yanlış düşünüyorsam özür dilerim:) çok çalıştın çok işler yaptın ama hasta oldun diye sitem ediyorsam üzüntümdendir.

gittiğin yerde bol bol dinlen abla, telefonu falan komple kapat sonra boru patladı yol çöktü diye kazayla aramasınlar.

Çok geçmiş olsun inşallah çok sağlıklı ve mutlu şekilde geri dönersin.

Yurt dışında tedavi çok doğru seçim, en basitinden yurt dışındaki birçok doktorun günlük olarak başarıyla yaptığı işler buradaki doktorlar tarafından çok riskli imkansız tedavi olarak görülüyor ve ilaç komplosunun da ortasındayız Türkiye de, o yüzden bizde yetişen iyi doktor da çaresiz hasta da yurtdışına gidiyor. Bazen diyorum ki basit bir nezle bile olsam fransa almanya neresi olursa gitsem geçen gün bir benical içtim daha beter oldum.

Poloş her ne kadar özel olsa da sağlık daha önemli, bu forumda birşeyler tartışmak yazmak paylaşmak için herhangi bir otomobilin sahibi olmak zorunlu değil aslında:) geçen honda forumuna bakıyorum honda sını satan o forumdan ayrılmak istiyor çok tuhafıma gitmişti.

Sevra abla senin sayende vw lerin elektronik donanımı, tasarım felsefesi, yedek parça opsiyonları, yetkili servis satış sonrası hizmeti gibi çevreden kolay şekilde öğrenemeyeceğimiz bir sürü detaylı şeyler öğrendik.

Hakkım varsa helal hoş olsun:)

Tekrardan çok geçmiş olsun.

<<bülent>> ve Sevra bunu beğendi.
  8. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Teşekkür ederim Eren, aslında çalışma ve yorulma ile alakası yok. İnsanların sorunlarını çözüp duasını aldıkça, daha da çalışasın geliyor, yorulmuyorsun da.
    Zaten mesaiye kaldığım süre hesaplanıyor, belirli bir toplama ulaşınca ek izin hakkı oluyor, işime geliyordu valla.
    Resmi internet sitesinden açıklama yapılmışta, kaldırmalarını bilgi vermemelerini söyledim, tekrar hatırlatayım.
    Yerime gelenlerin biri kadın, gencecik yeni mezun ve çok çalışkan biri. Diğeri de 20 yıllık memur deneyimli biri. Gözüm arkada kalmaz, artık onlara emanet.

Ciddi bir sağlık sorunum yok, sadece ilaç tedariğinde sorun yaşıyoruz. Bakanlık ile de alakası yok, üretici firma üretimi askıya aldı. Alternatifleri ilaçlarda bakanlık ile alakalı, en kötüsü geliyor ve yan etkileri çok kötü. O yüzden bu sıkıntıya düştük, ilaç tedariğinde sorun olmasa, ilacımı zamanında alsam Poloş'un motorunu bile sökerdim valla. :D

Volkswagen'in DSG'si, satış sonrası konusunda bir çok şeyi bu konuda tartıştık, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; deneyimlerimi ve bildiklerimi aktardım. Deneyimlemediğimi, bilmediklerimi aktarmadım, doğruluğundan emin olduklarımı aktarmaya çalıştım.
    Poloş'un mekatronik ve diğer basit arızaları gibi kötü yanları da oldu, servisinin makul seviyede indirimle bazı şeyleri onarması, Poloş'un bazı özelliklerinin segmentinin üzerinde olması gibi iyi yanları da oldu. Eşimin bir zamanlar Oyak indirimiyle değiştirelim teklifi vardı, ama o araçlar bana hiç hitap etmiyordu. Zaten bi 5 sene daha Poloş'layız. :D
    Poloş; sessiz, nazik, konforlu, performanslı ve aynı zamanda az yakan bir araç. B segmenti olabilir ama bazı özellikleri C segmenti gibi.
    Bir çok kişi için sıradan B segmenti, hatta biri için dandik ama, benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladığı için benim için en güzel araç.

santafe2004, <<bülent>> ve muhendus bunu beğendi.
  9. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    @Sevra hanım çok geçmiş olsun, Almanyanın ne tarafına geleceksiniz bilmiyorum, eşim hemşire, ben anlamasam bile yine de yardımcı olabileceğimiz, elimizden gelebilecek herhangi bir faydamız olursa lütfen çekinmeden söyleyin. Yakınlarımızdan yolunuz geçerse ailece de bekleriz. Biz Augsburg dayız.

Tekrardan acil şifalar dilerim, ara ara foruma uğrayın yine.

Sevra bunu beğendi.
  10. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Çok teşekkür ederim.

muhendus bunu beğendi.
  11. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Sevra hanim gecmis olsun, yurtdisinda da olsaniz forumda tekrar aktif olmanizi isteriz

Sevra bunu beğendi.
  12. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Geçmiş olsun @Sevra hanım. Acil şifalar dilerim.

Sevra bunu beğendi.
  13. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Hayatta herşey gönlünüzce olsun inşallah..

Sevra bunu beğendi.
  14. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    sağllık her şeyden önemli rahatsızlıklarınız vardı tedavi süreçleriniz yorucu işiniz ayrı yorucu en doğru kararı vermişsiniz aramızda göremeyeceğimiz bilgi ve tecrübelerinizden uzak kalacağımız için üzgünüz .Allah şifanızı daim eylesin tez zamanda başınızdan atarsınız inşallah sorunlarınızı.kendinize iyi bakın sevra hanım .Allah yardımcınız olsun iyi yolculuklar

Sevra bunu beğendi.
  15. gozdeerol

gozdeerol Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gözde Erol
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    İ10 (2008-2013)
    mrhb. i20yle farkları nelerdr acaba poloyu sevmiyorum ama i20yle ciddi bir fark varmdir

16. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,889
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Sevra hanım ne yaptı acaba...Allah yardımcısı olsun inşallah yine döner aramıza...

Sevra, <<bülent>>, muhendus ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    AMİN

Sevra bunu beğendi.
  18. cenker_baba

cenker_baba Guest

Amin

Venus V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevra bunu beğendi.
  19. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Selam herkese, geçtiğimiz ay Türkiye'ye döndük, fakat; bir kaç gün sonra tekrar yurtdışına gideceğiz. Ara sıra selamımı eksik etmeme sözümü tutayım.

Poloş uzun bir süre kullanılmadı, garajda dinlendi, tatil yaptı Poloş . Uzun bir aradan sonra arka sağ biraz lastiği inmişti, ben marş almaz diyordum ama tek marşta çalıştı enerjik Poloş. Yetkili Servisinde de yağ ve filtre bakımı yapıldı. Başka bir problemimiz çıkmadı. Detaylı temizliği yapıldı, yıkandı Poloş.
    Bakım haricinde; yedek amaçlı Hava, yağ ve cam suyu alıp bagaja attım. Ben burada olmayabilirim.

Boracan genellikle yayla evimizde, annemin yanında. Kullanmadım da, bu arada araç kullanamıyorum, o yılların efsane aracı gerçekten. O yıllardaki Elantra, Megane, Civic gibi bir çok rakiplerinden çok daha sessiz, çok daha konforlu ve çok daha donanımlı. Sonuçta; bir dönemin efsanesi Passat B5.5'un kardeşi.
    Yıllık bakımı henüz gelmemiş bu arada.

Bu arada; Almanya'da eşim, ablasının Opel Adam aracını kullandı genelde. Ben kullanmadım, eşim kullandı test edemedim ama Opel Adam'da olsa bir adam gibi adam Poloş değil. Kötü bir espri olabilir.

Son olarak; iki evcil hayvanım vardı. Köpeğimi üniversite eğitimi için bizde kalan akrabamızın kızı sahiplendi, o artık Sivaslı bir golden köpek. İleri de Sivas Kangalı olacak inş. Kedimizi ise annemin yanına yayla evine bırakmıştım, yakın zamanda kaybolmuş. Ara sıra bahçede görüyorum.

Çok üzülmüştüm ama tatlı bebek bir kedimiz olmuş. Geçtiğimiz haftalarda Poloş'a bindirdik, veterinere götürdük. Lila Poloş'u çok sevdi, çok konforlu dedi, süspansiyonları yumuşacık miyav dedi, çok seri miyav dedi Lila.

Bir 6 ay sonra daha Poloş'un mekanında görüşmek dileğiyle. Hoşçakalın.

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 6 Mart 2020
  20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçerken uğramış gibi oldunuz ama olsun , hoş geldiniz , mesajlarınızı özlemiştik. Sağlıklar diliyorum.

Tapatalk kullanarak Nokia 3310 aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş