LPG KABLO

Polooooş, Büyüksün. (2013 Vw Polo 1.6 Tdi 130 Ps Dsg Comfortline)

'Bakım Günlükleri' forumunda Sevra tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. toojohn

toojohn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Alican Basayar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Ustunu kapatacak sekilde dizayn etmisler pislik vs olmasin diye sanirim.

Yada cikarilan kalip daha baz donanima ait bir aractan uyarlanmis icerden depo bagaj acma kolu olmayan.

Kafamda deli sorular simdi :)

2. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Radar Cezası Ödedim & Far Restorasyonu Öncesi

Poloş Besleyen Radar Cezasına Katlanır.

Selam, Poloş ile yine selfie yapmışlar.Albüm ücreti olarak 176,25₺ talep etmişler. Albüm ücreti diyorum çünkü;
    Rivayete göre; alındığından beri 5. trafik cezası gelen Poloş için emniyette özel fotoğraf albümü var. Bir nevi dış çekim yapmışlar Poloş'a.

Neyse, e-devlet'ten geç gelen bildirim ile trafik cezasını fark ettim. 22.02.2019 tarihinde Adana Öğretmenler Bulvarında selfie yapmışlar. Bu arada bende bir suç yok. Poloş Adana'nın eski aracı, Adana'yı görünce tutabilen olmadı Poloş'u.

İnternet bankacılığı ve Vergi Sisteminde trafik cezasına baktığımda ceza gözükmedi, E-ptt'den beyanlı olarak ödedim bugün.

- İndirim ile 176,25₺ ödedim.

- e-dekontumuz;

- Far Restorasyonu Öncesinde -

Biliyorsunuz; Poloş'a başka bir Polo' dan çıkma far bulmuştum. Servis bulmuştu, araç sahibi kadında ücretsiz vermişti farı. Onu restore edip, çeşitli tasarım, Led, retrofit mercek gibi şeyler ekleyip, bir fikir edinecektim. Tabii; bu farı aracın üzerinde kullanmayacağım.

Poloş'a Aldığım Far'ın Durumuna Bakalım;

- Far VW'nin OEM Hella üretimi farı. 2010 model bir Polo'dan çıkma, Poloş ise 2013 model.

- O araç daha önce 4 defa kaza yapmış, far ayakları kırık ve silikon ile tutturulmuş. Poloş'un far tamir takımı mevcut, silikonu dremel ile temizlemeye çalışır, zımpara ile görüntü kirliliğini yok eder, ondan sonra far ayaklarını takarım. Yuvası zaten var.

- Sinyal ampulleri yuvası hep çamur içinde, contası var Allah'tan ampule su almamış. Far içi ve buralar hep temizlenecek. Duy kısmında herhangi bir problem(pas vs.) yok.

- Uzunn hüzmeli ampulün soketi hep pas içinde. Bunun için elektrikçiye gönderip iç kısmındaki pinlerini değiştireceğim. VW servisinde komple soketi var, uygunda. O da olabilir.

- Far motorunu çıkarıp attım, pas lekelerinden görebileceğiniz üzere pas idi o daha önce fotoğrafını paylaştığım motor. Araç üzerinde kullanmayacağım için no problem.

- Far ayaklarına vida koymuşlar, delinmiş far içine su ve çamur almış. Far'ın en alt kısmındaki çamur lekelerini görebilirsiniz. Far camını çıkarıp o kısmı temizleyeceğim, nikelajda sorun var ise; karartma yaparım, yok ise; kalsın böyle.

- Far'ın sol üst kısmında camda erime var, o aldıktan sonra oldu, kedicik borunun üzerine düşürmüş farı. Sorun değil, büyük ihtimalle camı bir daha geri takmayacağım zate.

Ve son olarak; bu far'ı almaktaki amaç; içine yürüyen led sinyal, gündüz ledi, retrofit mercek gibi uygulamalar yapıp tasarım fikirleri edinmek. Beğendiğim tasarımı yapmak ustasına kalmış artık.
    Dahası; Halk Eğitim Merkezinde restorasyon sertifikam mevcut, kendimi geliştirmek.

Son olarak; 2 hafta Poloş'un konusunda bir şey paylaşmayacağım, Bora'ya rötuş boyası atacağım, Bluetooth adaptörü aldım, onu uygulayacağım.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

<<bülent>>, sipartacus ve ardaozdemir bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Düzgün biçimde tükenmez kalemle çizip , kullanacağın bölgeyi kessen kullanışlı olmaz mı ? Benim i20 nin orjinal kauçuk paspaslarında hiç bir sorun yaşamıyorum , sizin dediğiniz bölgede bende sadece depo kapağı açma kolu var ama paspasın ucu kolun altına girdiği için bir sorun yok , siz kesip biçmeden aldığınız yerle bir temas kurun isterseniz.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

4. serdarturunc

serdarturunc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    Serdar Turunc
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    elinize sağlık sevra hanım. bu ptc denilen şey 1.2tdi trendline poloda varmıdır mübarek sabahları ısınmıyor ustama danıştım antifiriz oranını ayarlarız dedi

5. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Geç ısınıyor ise PTC yoktur. Poloş'ta PTC var, 1.2 TDİ'da sonradan takılabiliyor mu bilmiyorum.
    Eşimin Yeni Qashgai aracında da mevcut, onda devreye girince anlık olarak farlar kısılıp yakıt tüketimi artıyor. Poloş'ta devreye girdiğini hissetmiyorsunuz bile.
    Parça kodu şu; 6R0963235

Antifriz oranını değiştirmenizi önermem. Ustanız antifriz oranını azaltıp su oranını(Allah bilir çeşme suyu) arttıracaktır. VW, Türkiye koşullarında %40 antifriz, %60 saf su karışım oranını öneriyor. Ayrıca; G13 yani pembe antifrizden başkasını kullanabilirsiniz.
    Parça kodu şu; G013A8JM1. Servisten temin edebilir veya Motul İnugel G13 alabilirsiniz.

Son olarak; VW, büyük motorlu araçlarda veya sıcaklığın yüksek olduğu bölgelerde soğutma suyunun sıcaklığını düşüren Motul Mocool benzeri ürünler kullanmakta. Ebay'dan temin edebilirsiniz. Serviste var mı bilmiyorum.

6. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Servis Günlüğümüz (3) - Poloş'un Alt Kısmını Yine Yere Vurdum.

- Neler Yapıldı;
    -
    Karter muhafaza değişti.
    - Kırılan şanzıman basınç soket kablosu ve soketi değişti.
    - Mekatronik söküldü.
    - OEM VW Performans şanzıman yağına geçiş yaptık.

- S
    elam, yerel seçim nedeniyle bir kaç hafta Poloş'u kullanamadım, bilirsiniz böyle durumlarda Maybach Poloş üzülüyor. :( Yakıtı artıyor, performansı düşüyor Poloş'um Shelby Elenorumun. Geçtiğimiz haftalarda çalışma yapılan bir bölgeye gittim Poloş ile. Çalışmaya giden yollardan iş makineleri geçe geçe yoldaki parkenin bir kısmı çökmüş, bir kısmında ise yolda çıkıntılar olmuş. İşte o yolda Poloş ile çukura girmemiz ve yumuşak süspansiyonlu Maybach Poloş'un esnemesi sonucu karter muhafaza arka kısımdan kırıldı, salıncak burcu darbe aldı ve biraz gerideki sarkan şanzımanın kablosunda kırık oluştu, fakat; kopmadı hala sinyal var idi.

- Neyse, bir Cumartesi günü karter muhafaza asfalta deye deye eve geldikten sonra Pazar günü tatilinde erkek kardeşim ile birlikte Poloş'un muhafazasını söktük.

- Parçayı söktükten sonra, daha doğrusu çekiştirerek söktükten sonra Poloş arıza kodu vermeye başladı, sinirlendi arıza Poloş. Muhafazayı çekiştirmeden önce o ışık yanmıyordu.

- Arıza Poloş'un arıza kodlarını incelediğimizde ne görelim, şanzıman yağ basıncı düşük uyarısı veriyordu. Genelde mekatronik arızası veya şanzıman yağ seviyesi azaldığında bu uyarıyı verir. Mekatronik iki sene önce iyi niyetten değişmişti ve değişen mekatronikte sorunsuz bir mekatronik ki, daha önce bu konuda da çok tartışmıştık. Ama uyumsuz sinyal uyarısı verdiği için arızamız mekatronik değildi. Yine de korkuttu Poloş.

- Ertesi gün Poloş'u servise gönderdim erkek kardeşim ile birlikte. Poloş'u kontrol ettiler, sorunun kablonun soketinden olduğunu söylediler ve soket siparişi verdiler. Erkek kardeşimde parçacıdan yeni karter muhafaza aldı Poloş'a.

- Veee bir kaç ay önce aklıma yerleşen ama pahalı diye vazgeçtiğim bir uygulamayı da serviste yapmaya karar verdim. Soket siparişi ile birlikte performans yağı siparişi de verdim Poloş'a.

Büyük gün geldi. Şanzıman yağı değişmeyen veya tamamen değişmeyen DQ200 7 ileri şanzımanda, şanzıman içindeki yağ boşaltıldı, yağı tahliye olmayan mekatronikte ise; mekatronik tamamen sökülerek temizlendi.

- Mekatroniğimiz dağıtıldı. Elektronik kartı ve filtresi söküldü. Sonrasında servis ile anlaşmalı motor rektefiyecisine gönderildi, orada buharlı makine ile güzelce temizlendi.

- Vee yeni şanzıman yağına geçiş yaptık, mekatroniğimiz takıldı
    karter muhafazamız da takıldı.

Servis Faturası;

7. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,918
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    2016 i20 otm.aracını satan bir arkadaşım.
    dün 2015 1.4tdi dsg aldı 43binde
    3 silindir olmasına rağmen gayet sesiz ve atik,yakıttanda baya kara geçireceği kesin.

Sevra, serdarturunc ve Yusuf bunu beğendi.
  8. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Gokhan bey bizde aynı düşüncedeyiz

serdarturunc, gogo46 ve Yusuf bunu beğendi.
  9. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    3 silindir candır, insanı gaza getiren bir havası var. Şehir dışında da gayet makul. Mesafe kısa olsa da aynı yolu geri geldiğimden gerçek bir veridir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serdarturunc ve MSC bunu beğendi.
  10. serdarturunc

serdarturunc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    Serdar Turunc
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    geçmiş olsun Sevra hanim hatayda önereceğiniz bir servis varmı polodan anlayan? hangi servise götürdünüz poloş aracınızı? 1.2tdi enjektör şakırtısı yapıyor galiba vites değiştirirken dişlileri bitiren hanım bile ses artışını fark etti

11. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Dediğiniz gibi sessiz ve atikler.
    DSG'de sürekli vites değiştirdiği ve düşük devirlerde seyrettiği için herhangi bir motor titreşimi hissetmiyorsunuz.

İşe giderken Poloş'a başka bir araç karışmaz ise: 90 km/h de seyir ederim. 7.viteste 1300 d/d bandında seyreder yanlış hatırlamıyorsam. Üst kısımlarda olacak anlık tüketim 1.6 - 2.9 olur o hızda yokuş vs yok ise.

Ama her seyden önce bir soft yazılımlı Poloş değiller.

gogo46 bunu beğendi.
  12. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Önerebileceğim bir servis yok maalesef. Seçim nedeniyle çok yoğundum. Karter muhafazadan mekatroniğe kadar yapılan tüm işlemlerle erkek kardeşim ilgilendi. Ben sadece gönderdiği fotoğraflardan takip edebildim Poloşu. Öneri için ona sormalıyım.

1.2 TDİ 3 silindirli yani sesli bir motor.
    Özel servise götürmek yerine Yetkili servisine götürün derim. Enjektörler Siemens veya Bosch markadır. Enjektör şakırtısı basit bir adaptasyonla giderilebilir. Giderilmediği taktirde servis iyi niyetten enjektörleri değiştirmekte. Bir çok forumda bununla ilgili bir çok örnek var. İyi niyete girmediği taktirde bir Bosch enjektör servisine uğrayın.

13. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Periyodik Bakım ve Burç Değişimi.

S
    elam, bu hafta Poloş'un servis bakımını yaptırdım. Bir kaç kez uzun yol yaptık diye 6 ayda 15.000 km'yi doldurdu Travego Poloş.
    2 ay gecikmeli de olsa bakımını yaptık ve servisten 15.000 km/1 sene sürecek mazbatasını aldı Poloş.

Neyseee, bakımı geçti üzüldü, '' Oil Check '' dedi, beni hastaneme götür, bana bir şeyler oluyor dedi, arıza kodu verdi arıza Poloş.

+ Arıza Kodları;
    -
    RCD 310 sinyal hatası.( Daha önce sökmüştüm, ondan.)

+ Servisten Taleplerim;
    -
    Periyodik bakımı yapılacak.
    - Salıncak burcu ve viraj lastikleri değişecek.(İleri de ses yapmasın diye.)
    - Motor yıkanacak.

+ Yapılanlar;
    -
    Hava, polen ve yağ filtresi değişti.
    - Motul 5w30 DPF'li yağ eklendi.
    - Kapı, far vs. ayar yapıldı.
    - Araç komple kontrol edildi.
    - Süspansiyon aksamı tork anahtarı ile ayarlandı.
    - Büyük salıncak burçları ve viraj denge lastikleri değişti.
    - Ön ve arka düzen ayarı yapıldı.
    - Mis gibi cam suyumuz eklendi.

+ Servisten Memnuniyetlerim;
    -
    Güleryüzlü karşılama ve güleryüzlü personeller
    - Hızlı ve titiz işçilik
    - İş yerime kadar bırakan özel servis
    - İkame araç teklifi.
    - Poloş kontrol edilirken aracın başıma çağrılmam.
    - Euro kur'una rağmen kabul edilebilir bakım fiyatı.

+ Servisten Memnuniyetsizliklerim;
    -
    Motoru yıkamıyorlarmış.
    - Halı paspasları nemli bir şekilde araca koymuşlar.
    - Gereksiz kalabalık ortam.

Yağımız;

Servise gitmeden önce Motul 5w30 4 litre yağı 145 TL'ye aldım, Kasım 2018 üretimi çıktı. Poloş'un bagajına attım.
    Poloş'a yaklaşık 5 bakımdır Motul 8100 5w30 yağı kullanıyoruz. Yüksek ısı dayanımı sayesinde hormonlu Poloş'un yağ sıcaklığından kaynaklı herhangi bir eksiltmesi olmuyor. Servisin koyduğu ve servise özel üretilen Castrol yağda 15.000 km'de yarım litre kadar eksiltme olurken Motul'da hep üst çizgide kalıyor seviye.

+ Filtrelerimiz;

Filtreler değişirken Poloş'un yanında idim.
    Hava,polen ve yağ filtremiz değişti. Yakıt filtresi geçen bakım değiştiği için bu bakım değişmedi.

- Poloş'un üzerinden çıkan kirli hava filtresi.

- Temiz hava filtresi.;

- Kirli Polen Filtremiz;
    Geçtiğimiz hafta Poloş ile çevre yoluna çıktık. Yoldaki kelebekler '' Aaaa Poloş mu ooo '' deyip hep Poloş'un önüne atladı. Poloş'un önü sapsarı oldu. Polen filtresinden bile kelebek çıktı.

+ Salıncak Burçları ve Viraj Demir Lastikleri;

95.000 km'de süspansiyonlardan değişen ilk parçalar. İş gereği Poloş'u yol yapım çalışmalarında, bozuk yollarda kullandığımı bilirsiniz, ona rağmen iyi dayandı.
    Burçların üzerinde ZF grubu ibaresi mevcut, orijinal burçlar ya Lemförder yada Sachs markadır.

Bu burçlarda kılcal çatlaklar var, birinde yırtık var. Diğer burçlarda yani küçük burçlarda ise; hiç bir sıkıntı yok, değişime gerek görülmedi. Kauçuk gres ile greslenip yerine takıldı sadece.

- Viraj Denge Lastikleri;

Viraj lastiklerimizde ilk defa değişti. Sorun yok denildi, sorun yoktu da yaz'ı atlattıktan sonra kış gelince sabahları gıcırtı sesi yapacak. Viraj lastiklerinin değişmesini talep ettim ve kelepçeleriyle birlikte değişti. Daha bi 15k - 30k km idare edermiş.

- Antifriz & Fren Hidroliği & Cam Suyu ve Diğerleri;
    Poloş'un sıvıları kontrol edildi.
    - Antifiriz; derecemiz -28 derece, yeterlidir.
    - Fren Hidroliği; geçen bakım değişti, bu sene kalem gibi bir cihaz ile kontrol edildi. Nem oranı min. Servisin güncel kullandığı marka ise; Pentosin imiş. Aynı zamanda Mercedes ve BMW gibi firmaların tedarikçisi.
    - Cam suyu yenilendi. Kokusunu bayılıyorum, ek olarak yedek kalsın diye 2 adet daha aldım.

Burç değişiminden sonra ön ve arka düzen ayarı yapıldı. Tüm süspansiyon aksamı tork anahtarı ile ayarlandı. Süspansiyon aksamında yakın dönemlerde sorun çıkaracak bir parça yokmuş, burçlar değişince amortisör de kontrol edildi. Yağ kaçası vs. yok. Z rotlar da sökülmüştü, gayet iyi durumdalar. Süspansiyonlar çok iyi, yumuşak ve tok. Lastik rotasyonu yapıldı ve nitrojen basıldı. Yıkandı ve bitti.

14. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,918
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    x-clean
    x-clean ef
    x-clean efe
    araştırmama göre efe en dayanıklısı

viraj takozunun görüntüsüne aldanmayın değişimi her türlü fark yaratır.viraj ve direksiyon hassasiyeti değişir.tabi bunu nekadar hissedersiniz yorum yapmıyayım.

elinize kolunuza sağlık kesenize bereket.mazbata hayırlı olsun :)

<<bülent>> ve erhancakmakk bunu beğendi.
  15. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sorunsuz ve keyifli sürüşler dilerim.

ardaozdemir bunu beğendi.
  16. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Poloş, X-clean FE ile mutlu. Fazla bile Poloş'a.
    Viraj lastiğinin durumu gerçekten çok iyi çıktı, herhangi bir direksiyon tepkisi vs. hissetmedim.

Bora'da da bakımda değiştireceğim maalesef. Viraj lastiği ve motor kulağı.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo46 bunu beğendi.
  17. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Teşekkür ederim

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    @Sevra yazdığım özel mesaj size gitmiyor galiba , mesaj kutunuz mu dolu ? Bilginiz olsun. [​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Sevra bunu beğendi.
  19. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Yol Kamerası - Poloş'un ve Benim Kamerama Takılanlar -

S
    elam, Poloş'un ve benim kamerama takılan trafikteki görüntüleri paylaşayım dedim.
    Bildiğiniz gibi; Poloş'un araç kamerası bozuldu, bu konu da daha önce paylaşmıştım.
    Tabii; yoğun G kuvvetine dayanamadı, hepsi Poloş'un yüzünden. O nedenle çok az video var.

Bildiğiniz gibi; kimi zaman trafikte yılan gibi dolaşan Çıngıraklı Poloş, kimi zaman sessiz,yumuşak ve nazik süspansiyonu ile nazikçe seyreden piremses Poloş, kimi zamanda trafikte en sağ şeritten sakince ve hatasız ilerleyen, Ecu'sunda iyilik ve saflık barındıran Poloş'un önüne kırıyorlar, sağından geçmeye çalışıyorlar, Poloş'a makas atmaya çalışıyorlar. :( Sinirleniyor, hepsini dövüyor Poloş GTİ.

- Virajda Önüme Kıran Taksi -

Ş
    imdi diyeceksiniz; sağ şeritte ne işiniz var. Virajı dönerken sol şeritteki taksi, büyük ihtimalle yokuşta yüksek viteste diretip aracı baydı, hatta öldürdü ve aniden yavaşladı. 300 nm'lik yürüyen uçak Poloş yokuş felan dinlemediği hızını bozmadı, aniden yavaşlayıp önümüze taksi kırınca da frene bastık. Poloş sinirlendi, ne yapıyorsun sen dedi, piknik yerimi gördün dedi.

-Otostop Çeken Gençlerin Üzerine Kıran Golf -

S
    eyir halinde idik, bu sefer Poloş'un kamerası bozuktu. Benim kameram açıktı. Videoya iyi bakarsanız; otostop çeken çocuk, elini uzatırken Golf'ü görüp kaldırıma doğru yanaşıyor, Golf'te onların üzerine kırıyor.

- Sel Taşkınından Göle Dönüşen Ova -

D
    aha önce Günün Resmi konusunda paylaşmıştım. Burası Amik Ovası'ının ortası, Hatay Havaalaanı yolu. Görüntüyü çeken de erkek kardeşim. Demirel zamanında bir Doğa katliamı ile Göl'den Ova'ya dönüştürüldü. Her sene Tahtaköprü barajının kapaklarının açılmasıyla birlikte taşkınlar meydana geliyor. Video'da, sağda ağaçların olduğu kısım eski yol, su taşkınından sonra yükseltildi.

- 100 km/h ile Su Taşkınına Dalmak - (Poloş Romeo İçerir)

O
    gün sel olmuştu, su taşkınından dolayı acil kodlu şikayet düşmüştü.Oraya giderken yoldaki hasarları da çekiyordum. Meğer ileri deki köprünün yağmursuyu hattı tıkanmış, zaten köprü de saçmasapan. Köprüden uça uça geçtikten sonra su taşkınına daldık Poloş ile. Hızımız 100 km/h'den 50 km/h'ye kadar düştü. Üstün sürüş dinamiğine sahip Poloş Romeo JTS ve onun yeni ve güvenlik lastiği diye tabir edilen lastikleri sayesinde Poloş'un çizgisi bile bozulmadı.
    Teşekkürler Poloş.

- Yumuşak Süspansiyonlu Poloş (1)

B
    iliyorsunuz, Amerikalıların ürettiği Bose Süspansiyon, Mercedes'in Magic Body Control ve Citroen'in Hidropnömatik süspansiyonlarını toplasan, bir Poloş süspansiyonları etmez. Jelibon, hatta Marsmallow gibi olmasına rağmen sağa sola sallamıyor, virajda sağa sola yatmıyor, yol tutuşu iyi. Nazikçe, şaseyi sarsmadan sallanıyor.
    Teşekkürler Piremses.

- Yumuşak Süspansiyonlu Poloş (2)

https://youtu.be/NScs-9E68a0

- Kolaylıkla Viraj Dönebilen Poloş .

P
    oloş 156, çok rahat viraj dönebiliyor. Sağa doğru sert virajda asfaltta bozulmalar var. Orada, başka araçlarda(Focus& Qasghai) hızlı döndüğünüzde yoldaki engebeler nedeniyle sönemleyemeyip araç sola doğru açılırken, Poloş ise yoldaki bozuklukları sönümleyip çizgisini bozmuyor.

https://youtu.be/rEojWiyvBzE

<<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İlk videodaki taksiyle poloşun didiştiği yol sanki serinyoldan yukarı belene doğru tırmanılan yol gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Sevra bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş