LPG KABLO

P Den D Ye Aldigimizda Vitesin Boşa Düşüyor Gibi Olmasi

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda Akbahm tarafından 30 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. Akbahm

Akbahm Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet akbaş
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar merhaba 97 Accent 1.5 GLS otomatik vites aracım var. Aracımdaki sorun şu vitesi P'den D'ye aldığımda araba bazen vitese geçmiyor. Boşa geçiyor gibi oluyor devir hafif yükseliyor ama araba gitmiyor. Akabinde hemen gaza basarsam bazen tak diye böyle vuruntu yapıyor ve geçiyor ama bazen geçmiyor da... Bunu genellikle motor sıcakken yapıyor.yani ilk çalıştırmada genelde böyle bir sorun yaşamıyorum. Şanzıman yağını son 1 ay içinde 3. Kez değiştirdim. yağı değiştirdikten sonra bir hafta hiçbir şey olmuyor ama sonra yine sorun başlıyor ikinci kez yağ koydugunda castrol atf2 koydum ve yine bir hafta hiçbir sorun yaşamadım sonra yine sorun başladı.ve bir Usta'nın tavsiyesi ile 3.kez yağımı değiştirmeye karar verdim ve bu sefer de 3lt motul dexron 3 koydum. yağı rolantide iken motor sıcakken ölçüyorum ve sanzuman yağ seviyesi normal gözüküyor. Yani çubukta hot ile cold arasinda bir yerde oluyor. Fakat kullanma kılavuzunda otomatikman şanzımanlar için 6.7 litre yag aldigi yaziyor ama ben 3 litre koymama rağmen yağ normal gözüküyor acaba yağ eksik de ondan mı yapıyor diyeceğim ama dediğim gibi motor sıcakken ölçtüğünde yağ seviyesi gayet iyi gözüküyor. Şanzıman yağını motor soğukken bakılmaz diye biliyorum acaba yanlış mı biliyorum gerçekten de böyle ise o zaman yağ eksik koydum demektir. Sizce 3 litre daha yağ koyayım mı..otomatik şanzımancılara götürdüm 5 milyar 7 milyar diyen var beyin diyen var..herkes bir şey diyor çıldırmak üzereyim.. açıkçası ben şanzımanda sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü sürekli yapmıyor değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Bu Sayfayı Paylaş