LPG KABLO

Otomatik Şanzımandan Gelen Ses. (Admire)

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda niksiz tarafından 30 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. niksiz

niksiz Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Erdem E.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Bu foruma ilk katılmımızı bir soru ile yapalım bakalım. Biraz aradım ama net bir bilgiye rastlamadım, eğer gözümden kaçtı ise konu kirliliği için özür dilerim. İlgili linki de paylaşabilirsiniz.

Kayınpederimde 2005 model 1,3 cc admire otomatik bir araç var. Geçen gün aracı ben kullanırken şanzımandan "tak" diye bir ses geldi. Ancak bu durum bir daha da tekrarlamadı. Bu sebeple servise de götürmedik. Kayınpederimin ifadesine göre, kendisinde de bir ya da iki kere olmuş. Ama oldukça seyrek aralıklar ile...

Araç 50 bin km de. bakımları tam. Triger değişimi ve sanzıman yağı değişimi 2012 yılı baharında yapıldı ve bu bakımdan beri araç 10 bin km kadar yaptı.

Araçta bu sesi duyunca kendimce zorladım biraz, yani OD tuşuna bastım, sık sık "kick down" yaptırdım...vs ama bir daha da ses felan gelmedi. Şanzımandan gelen anormal bir ses...vs de yok. Yani herşey normal görünüyor.

Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Aks kafasından yapar.

3. niksiz

niksiz Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Erdem E.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Teşekkürler. Bunun kontrolünü serviste nasıl yapabiliriz. Yani aks kafası kontrolü mü talep etmeliyim, ya da burada anlattığım gibi sesten mi bahsetmeli miyim? Hyundai servislerini bilemiyorum, ama diğer markalarda genellikle yetkili servislerin konuya hakim olmadığı ve "sök tak" tarzı bir anlayışı olduğunu düşünüyorum. Yani şanzıman şikayetim belki çok hafif bir işken, durup dururken kurcalatmak da istemem.
    ayrıca bu işlem zor ve pahalı bir iş midir? hemen müdahale edilmeli mi? yoksa bakım zamanında diğer işler ile birlikte yapılması olabilir mi?
    Tekrar teşekkür ederim.

4. niksiz

niksiz Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Erdem E.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    öneriniz nedir?

5. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Servise gitmeyin deirm servis direk değitirecektir sanayide bildiğiniz tanıdığınız usta varsa ona götürün sorunun ne olduğunu anlar zaten

Bu Sayfayı Paylaş