LPG KABLO

Otomatik Cam Ve Sunroof Kapanma Ve Cruise Control Sorunu

'Santa Fe Forum - Club' forumunda olur_bazen tarafından 22 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Merhaba herkese. Aracımda daha önce uzaktan kumanda ile kilitlediğimde camlar ve sunroof sırayla otomatik kapanıyordu. Şuan kapanmıyor. Neden olabilir? Bütün sigortalar aktif. Sigortalarda sorun yok. Merkezi kilit çalışıyor (yani içerden kilitleme vs) uzaktan kumanda çalışıyor.

Bir de araçta cruise control çalışmıyor. Tuşlara basıyorum ışık hiç yanmıyor. Düğmeleri söktüm temizledim, lehimlerine baktım aşınma kararma vs yok. Başka bir sebebi olabilir mi?

Tüm bu elektronik arızalar için avrupa yakası avcılar civarı önerebileceğiniz usta var mı?

santafe2004 bunu beğendi.
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    otomatik kapanma sonradan bir modülle yapılır ancak, o modülü bulmalısınız. ondan bir arıza olabilir, belki onun içinde bir küçük sigorta vardır.

olur_bazen bunu beğendi.
  3. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    sonradan modülle yapılmışsa şöför cam açma düğmelerinin soketini takip edin modülü bulursunuz. modüle bakın kırmızı kablo olması lazım onda sigorta vardır onu kontrol edebilirsiniz.

olur_bazen, Halil ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    halil arkadaşımın dediği gibi orjinalde böyle bir özellik yok .sonradan modül takılmış senin araca o modülü kontrol ettir yüksek ihtimal modüldendir ergin

olur_bazen bunu beğendi.
  5. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Modül olabileceği hiç aklıma gelmedi. Teşekkür ediyorum. Şoför camındaki tuş takımını sökmüştüm aslında geçen yaz. Tuşlar bir çalışıyor bir çalışmıyor diye. Temizledim vs ama modüle hiç dikkat etmedim. Sonrasında oldu zaten. Muhtemelen o ara farkında olmadan yanlış müdahelem oldu. İlk fırsatta bakacağım. Zaten uzun süredir elektrik aydınlatma vs sorunları var hep öteliyorum. Dolar böyle gidere yakıt ve filtreler dışında çokta kozmetik vs ilgilenemeyeceğim sanırım :( :(

santafe2004 bunu beğendi.
  6. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    bakım malzemelerini şimdiden alıp kenara koymak lazım astronomik rakamlarla karşılaşıyoruz her sene .sunroof u ve 4 camı bende modülle otomatik yaptırmayı düşünüyordum kul yapısı illaki bir takılma arıza v.s yapar diye vazgeçtim önemli çünki yağmurda açık kalır filan sıkıntı yaşarım diye yaptırmadım sonradan takılan orjinali gibi olmayacak illaki

olur_bazen ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Aynen. bende filtreleri disk balata yağ vs şimdiden alıp kenara koymayı düşünüyorum. Yoksa çok zorlaşacak herşey.

Ben bu cam kapanma olayını donanımda var zannediyordum. Aldığımdan beri öyleydi. Geçen yaz söktüm. Sonra hep camları kapalı kilitlediysem demek farketmedim. Geçenlerde arka iki cam 3 4 cm açık kalmış. Yağmurda yağıyordu. Oğlan camdan farkedip söyledi camı açık bırakmışsın diye. Allahtan tuşlar falan çok ıslanmamış. Keşke fabrikasyon olsaydı bu özellik. Ben follow me özellikli far sensörü taktırmayı düşünüyorum olursa.

Turgayc13 ve santafe2004 bunu beğendi.
  8. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    follow me özellikli olabilir bende nıyetlendım yorumları çok ıyı olan bır marka bulmuştum gecen sene oda benım araca uymuyormuş daha doğrusu follow me de sadece kısaları yakıyormuş istemedim sinyaller kısalar parklar hepsi aynı anda olmalı

olur_bazen bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş