LPG KABLO

Ordu-Giresun

'Karadeniz Bölgesi' forumunda Halil KURT tarafından 12 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Misafir

Misafir Guest

<TABLE id=ctl00_ContentPlaceHolder1_gridMain style="BORDER-LEFT-COLOR: #e0e0e0; BORDER-BOTTOM-COLOR: #e0e0e0; BORDER-TOP-COLOR: #e0e0e0; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-RIGHT-COLOR: #e0e0e0" cellSpacing=0 rules=all border=1 ="mainText10">

<TR style="BORDER-LEFT-COLOR: #404040; BORDER-BOTTOM-COLOR: #404040; BORDER-TOP-COLOR: #404040; BORDER-RIGHT-COLOR: #404040" ="tableer">
    <TH scope=col>Kurşunsuz Benzin 95 TL/LT</TH>
    <TH scope=col>Katkılı Kurşunsuz Benzin 95 TL/LT</TH>
    <TH scope=col>Kurşunsuz Benzin 95 (97) TL/LT</TH>

http://www.opet.com.tr/tr/PompaFiyatlariGuncel.aspx?cat=4&amp;id=33&amp;city=4&amp;sehir=ADANA

<TABLE id=grdGoster style="BORDER-TOP-WIDTH: 1px; BORDER-LEFT-WIDTH: 1px; FONT-SIZE: x-small; BORDER-LEFT-COLOR: #999999; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 1px; BORDER-BOTTOM-COLOR: #999999; BORDER-TOP-COLOR: #999999; FONT-FAMILY: Arial; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-RIGHT-WIDTH: 1px; BORDER-RIGHT-COLOR: #999999; white: " cellSpacing=0 cellPadding=3 rules=cols align=center border=1>

<TR style="FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: small; COLOR: black; FONT-FAMILY: Arial">
    <TH style="WIDTH: 70px" scope=col>Katkılı Kurşunsuz Benzin 95 oktan(TL/LT)</TH>
    <TH style="WIDTH: 70px" scope=col>Kurşunsuz Benzin 95 Oktan(TL/LT)</TH>
    <TH style="WIDTH: 70px" scope=col>Kurşunsuz Benzin 95 Oktan (Ultimate)(TL/LT</TH>

http://www.bp-wcm.com/bppumpprice/default.aspx

daha yazayım'mı....
    Düzenleyen : Coşkun Uçar

2. Ümit Zengin

Ümit Zengin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ümit zengin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    bakınız forum üyelerinin bilgilenmesi amacıyla yazıyorum,madem petrolle uğraşıyorsunuz,rafineri çıkışı(tankerlerin ön,orta,arka)çıkışları,tonajları,ve dolumları,graviteleri,akışkanlıkları ,alevlenme noktaları,donma noktaları,rapor halinde sürücüye teslim edilir,bu kadar yeter sanıyorum eğer açılıma devam etmemi istemiyorsanız lafım yok.. selamlar

3. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yaz baba yaz o parantez içindeki 97 yazanlar deterjan katkılı olanlarmı sende bizi harcıyacan ya

4. Misafir

Misafir Guest

Yazı dilimize dikkat edelim, bu tür ifadelerin kullanılması yazaktır...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley37.gif

5. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tübitak'ın farklı firmalara ait 95 ve 98 oktan benzinleri karşılaştırarak aşağıdaki sonuçları bulmasına neden olan benzin türü.

po 95 oktan
    kükürt: 0,0144
    reid buhar basıncı: 59,8
    destilasyon kalıntısı %: 1,1
    araştırma oktan sayısı (ron): 95,6
    motor oktan sayısı (mon): 85,6

po 98 oktan
    kükürt: 0,0126
    reid buhar basıncı: 61,9
    destilasyon kalıntısı %: 1,5
    araştırma oktan sayısı (ron) :98,1
    motor oktan sayısı (mon) :86,7

shell 95 oktan
    kükürt: 0,0397
    reid buhar basıncı: 67,2
    destilasyon kalıntısı %: 1,6
    araştırma oktan sayısı (ron): 95,2
    motor oktan sayısı (mon): 85,4

shell 98 oktan
    kükürt: 0,0115
    reid buhar basıncı: 68
    destilasyon kalıntısı %: 1,4
    araştırma oktan sayısı (ron): 98,2
    motor oktan sayısı (mon): 85,4

bp 95 oktan
    kükürt: 0,0349
    reid buhar basıncı: 54,1
    araştırma oktan sayısı (ron): 95
    motor oktan sayısı (mon): -

bp 98 oktan
    kükürt: 0,0172
    reid buhar basıncı: 59,5
    araştırma oktan sayısı (ron): 98,1
    motor oktan sayısı (mon): 86,9

opet 95 oktan
    kükürt: 0,0390
    reid buhar basıncı: 64
    araştırma oktan sayısı (ron): 95,4
    motor oktan sayısı (mon): 85,2

opet 98 oktan
    kükürt: 0,0261
    reid buhar basıncı: 85,7
    araştırma oktan sayısı (ron): 98,6
    motor oktan sayısı (mon): -

6. Ümit Zengin

Ümit Zengin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ümit zengin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    arkadaşım üstadım haklı bence;değerli bir kişiye soru yönelmeden önce ben size şöyle bir soru yönelteyim .?akaryakıt istasyonlarında solventin ne işi varsolvent ne işe yarar ,veya ne kadar akaryakıt alıyorsunuz ne kadar solvent alıyorsunuz.?

7. Ümit Zengin

Ümit Zengin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ümit zengin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    üstadım saygı sınırları aşmak istemiyorum affola ama madem akaryakıtla uğraşıyor üyelerin bilmesi gerekmiyormu.?

8. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben senin nereden arkadaşın oldum? biz solvent almıyoruz!... senin bana soru sorma sınırların var benim ne kadar akaryakıt aldığım ticari bilgilerimdir bu sorularına muhatta olacak kişiler benim pompacılarımdır biz teknisyenlere izahat vericeksek eğer yakalım işletmemizide gidelim bu ülkeden daha iyi

9. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben burada pril cif yada ne bili omogibi detarjan ismi göremiyorum hiç nedense bu teknisyen abi coşkun abi bi yardımcı olun hangi satırda deterjan

10. Ümit Zengin

Ümit Zengin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ümit zengin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    arkadaş diye hitab ettim lafımı yuttum bir şey sordum önce onu yanıtlayınız.?solventle ne işiniz var.?

11. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bizim solvent ile hiç bir işimiz yok laf oyunu yapıyorsunuz!

12. Misafir

Misafir Guest

Ticari bilgilerinizi yenileyin, iddia ediyorum 97 oktan diye bir oktan sayısı yoktur...

97 oktan diye bişey yoktur. 95 ve 98 oktan vardır. 97 diye satılan katkılı 95tir. Farkındaysanız hiç bir firma 97 oktan diye satmaz 97 diye satar..Bir pazarlama oyunudur yani 95e katkı kattık o kadar iyi ki neredeyse 98e yakın oldu anlamındadır

http://forum.donanimhaber.com/m_32620726/mpage_1/key_//tm.htm#32620726

Litaretürde 97 oktan benzin yoktur.95,98 ve 100 oktan vardır.Ülkemizde vergi sıkıntısı yüzünden sadece Türkiye'de 97 oktan uydurulmuştur.Onunda pompada veya fişinde açılımı katkılı 95 diye geçer.Yani 95 oktan benzinin katkılı hali 97 oktandır.servis size yanlış bilgi vermiş.Kitapçıkta minumum kaç oktan kullanılması gerektiği yazar genelde 88 veya 90 ve üzeri diye geçer kitapçıklarda yani sizin 95 oktan kullanmanız yeterde artar bile 97 oktan alıpta gereksiz yere daha fazla ücret ödemeyiniz.

http://www.aracforum.com/ara%C3%A7-tavsiyeleri/18086-95-oktan-ile-97-oktan-benzin-aras%C4%B1nda-ki-fark-nedir.html

13. Ümit Zengin

Ümit Zengin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ümit zengin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    +pombacı asgari ücretle çalışan birisidir.?nereden bilir ne geldi ne gitti:? onun işi araçlara yakıt doldurmak değilmi.?akşam hesap almaya gelen kim.?

14. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    laf oyunu yapıyorsunuz sizin en fazlada yapıcağınız askıya almak ceza vermektir 97 den kast edilenin 98 olduğunu bildiğiniz halde yan yürüyorsunuz yengeç misali bırakın bu oyunları gidin siyaset yapın sizden güzel politikacı olur

15. Misafir

Misafir Guest

Anlaşıldı, ya bu işten hiç anlamıyorsunuz yada boşa kürek çekiyorsunuz, ayrıca ben bu listede 97 oktan diye de bir şey göremedim..

16. kirkaya

kirkaya Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben konunun başında arkadaş 97 yazdığı için 97 yazdım burada madem çok doğrucusunuz ben yazmadan önce buradaki arkadaşa 97 yok 98 var neden yazmadınızda şimdi benim üzerimden laf oyunu yapıyosunuz dönüp dolaşıp beni haksız çıkarmak için kusura bakmayın ama amaç belli yemedikçe biz zorunuza gidiyo eeee benim yapcak bişeyim yok

17. Misafir

Misafir Guest

İşte şimdi tam olarak çuvalladınız, 98 oktan tamamen değişik kimyasallarla edilen bir benzin türüdür ve ne 95 oktanile ne de 97 (oktan demiyeceğim)ile hiç bir ilgisi yoktur, bence daha fazla gereksiz mesaj atıp konuyu kirletmeyin...ayrıca diğer arkadaşlara askıya alınmanız konusundaki düşüncelerinedirenmeme rağmenyukardaki ifadeleriniz yüzünden askıya alındınız........

Bu Sayfayı Paylaş