10 Kasım LPG KABLO

Önden Çarpma Ve Tamir Süreci

'Ioniq Forum - Club' forumunda penguen.net tarafından 28 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Kullandığınız otomobil hyundai ioniq gibi piyasada az görülen seyrek ve yepyeni bir model olunca yedek parça sıkıntısı yaşamanız aslında biraz doğal birşey, birde olayın İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerin haricinde bir şehirde olması da yedek parça elde edilebilirliğini biraz etkilese de iki hafta aslında çok değil gibi. Haliyle model ve segment yükseldikçe parça fiyatları da artıyor. Bu tipte avrupa üretimi piyasada az olan seyrek modellerin yedek parçasını aylarca bekleyenler var. Zaman ilerledikçe ioniq sayısı arttıkça hem parça fiyatları azalacak hemde yedek parça bollaşacaktır.

Yine 11000 liraya bu kazayı atlatmak aslında diğer pekçok markaya göre ucuz, mesela ben honda ya biniyorum ve bu aynı benzer kazaları yapan honda lar var 20000 liradan aşağı toplayamazsınız, dandirik bir 2015 model honda civic in ön tampona bağlı bir tane far yıkama fıskiyesi zaten 600 lira, haliyle 2017-2018 model D segmentine yakın ebatlarda ve teknoloji açısından çok üstün ve yeni bir model olan ioniq in bir farının 2600 lira olması şu şartlarda normal:)

Azcık lükse kaçan iri segment ve modelli bir otomobile kaskosuz binmemek gerek, otomobili olanın başına herşey gelebiliyor, 2012 senesinde mayıs ayında ikamet ettiğim köye portakal büyüklüğünde dolu yağmıştı işyerinde olduğum için ben ve eski otomobilim dolu dan etkilenmesek de eve geldiğimde köydeki onlarca otomobil sel suları altında kalmış ve doludan camları patlamış kaportaları delik deşik olmuştu.

Geçmiş olsun

<<bülent>> bunu beğendi.
  2. NewUser

NewUser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Çok mu Önemli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Öncelikle geçmiş olsun, maalesef bizim kanunlar artık haklıdan ziyade kafasına göre işleyen ya da işletilen duruma dönmüş, Benzer bir olayda kavşakta sola dönmek için sağ tarafa girip orada ışık yanınca karşıya geçilen bir yolda karşıdan gelen kendisine yeşil yandığını iddia ederek sağ taraftan çarpmıştı, fotoğraf çekip trafiği kapamamak için kenara çektik, gelen polis ekibi hiçbir fotoğraf, kamera görüntüsü vb şey incelemeden bana kırmızı ışıkta geçtiği kanaatindeyiz yazdığı için suçlu ben sayıldım, 3 kez hakkımı aramak için mahkemeye başvurdum 2 sinde birbirlerine şutladılar, 3. sünde kamu yararı yoktur diyerek olayı incelemeye gerek bile görmediler. Allah'ından bulsun diyerek sineye çektim, her ihtimale karşı araç kamerası kullanın, ben o gün çakmak girişine soğutucuyu takmasaydım belki de haklılığımı kanıtlayacaktım ama olmadı. Şu an önde sürekli çekim yapan kamera mevcut, iyi bir elektrikçi bulsam kamerayı monte ettireceğim ama servisi garanti bozulur diye montaj yapmak istemedi.

3. katitan

katitan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    halil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Çok geçmiş olsun öncelikle,Allah bir daha kaza bela yaşatmasın...Fiyatları görünce bana çok gibi geldi kaskodan yaptıkları için belki fazladan yazmış olabilirler diye düşünüyorum ama günaha da girmeyeyim şimdi...Far fiyatlarından yakınmışsınız ama bence en normali far fiyatı :) 2 sene önce 2012 model bmw varken farını değiştirmiştim 3400 civarıydı tek far şuan dışardan alsan bmw yazan değilde hella yazanı 3 bin civarıdır,bildiğim kadarı ile audi,mercedes,bmw in orjinal farları şuan en az 8 9 bindir hele ki bazı farlar 20 bin üstü...çoğu aracın artık pahalı geçen sene nissan matrix led far 6 bin demişlerdi yani sizin far fiyatı normal ama yinede 11 bini görünce çok gibi geliyor fiyatlar belkide bu fiyatlara alışmamış lazım artık..Yedek parça konusunda düşüncelerinizde haklısınız stokta en çok olması gerekenler stokta olmazsa diğerlerini düşünemiyorum..tekrar geçmiş olsun..

Bu Sayfayı Paylaş