10 Kasım LPG KABLO

Ön Lastik Dişleri Dışlardan Siliniyor

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda arifemir tarafından 13 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. arifemir

arifemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    arif emir
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Merhaba Era arabamda ön lastiklerimin her ikisi de dışlardan yani yanağa yakın dişleri silmeye başladığını farkettim. Rotcuya gittim ve aracı kaldırıp bakıverdi sagolasun ama 3dk sağına soluna bakıp sağ rot milinde hafif boşluk var dedi. Ama lastikler aşınma sorunum olmasa bunda bişey yok diyecekti eminim ki. Ama aşınma 7000km de muazzam derecede sayılır. Beni ikna etmedi "sağ rot miliden olsa sol da düzelir mi" dedim "düzelir" dedi. Ama silinme iki tarafta da aynı oranda yani iki gibi. Arabayı kriko veya lifte kaldırırken yerden teması ilk kesilirken lastik tabanları bariz bir şekilde içe çekiliyor. Arabamın yere bası noktası jantların dış tarafına doğru olduğundan zannedersem lastiklere çok bile hava basarsam dahi yanaklara bakınca lastik havası az gibi duruyor. Era ların ön düzende kamber ayarı olmadığını da öğrendim. Bu sorun nasıl çözülecek aklım almıyor.

2. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bu tarz sorunlara en basitten başlamak lazım. Lastik basınçlarınızı ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz?

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, kanber açılarında sorun yoksa;
    her iki lastik iç yanağa yakın yada dış yanağa yakın dişleri aynı oranda yiyorsa rot ayarı bozuk demektir. yakıt tüketimi de fazla olur.

4. arifemir

arifemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    arif emir
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Yanıtlar için teşekkür ederim. Bugün rot ayarı yaptırdım. 100tl ye lakin sanki hala içime yatmadı gibi. Çünkü tekerlekler içe yatık gibi duruyor altlardan traktör gibi. Hatta kaldırınca karşıdan bakarken bariz içe dönük. Usta bu normaldir dedi. Hadi hayırlısı. Deneyeceğim.

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Lifte veya krikoya kaldırıldığı zaman tekerler içe döner. Önemli olan araç yere bastığı zaman tekerlerin normal basmasıdır. Bir de gözle bakınca yanılırsınız , rotçunun cihazları sağlıklıysa gerçek değerleri verir.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş