10 Kasım LPG KABLO

Ön göğüsten gelen ses hakkında!

'Boya & Kaporta & Trim Sorun Ve Çözümleri' forumunda hokans tarafından 9 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. cagdasnas

cagdasnas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Çağdaş nas
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaslar merhaba ben 2010 model Era aldim. Aracım dizel. On camla ön göğüsün birlestistigi yerden yolcu tarafından citirdi geliyor. Araç giderken yol bozuksa cogaliyor. Motor çalışırken araç dururken sallayınca gicirdiyor ama motoru durdurup sallayinca gicirdamiyor. Çok tuhaf bir durum. Büyük ihtimal göğüs sökülecek çok gıcık bir ses. Bı arkadas YouTube videoari paylaşmış ya elentradan gelen ses videosu var 3. Video. Ses onun aynısı Ankaradayim yardımcı olacak var mı ?

2. ahmet.shu

ahmet.shu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Ahmet Getz
    Yaşadığınız Şehir:
    60-TOKAT
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Benim 2009 Getz 1.4 DOHC göğüs trim sesi sabahları motor soğukken aşırı uğultu yapıyordu. Elimle göğüs üzerine bastırdım her şeye dokundum ama olmadı motor ısınmadan gitmezdi ki rolantide yine ara sıra tıkırtılar gelirdi. Bir zaman öylece kullandım.
    Sonra ses sistemini geliştirmek için pioneer teyp aldım Getz in orijinal teybi sökülüp pioneer takıldı. O günden sonra tüm göğüs trim sesleri bıçak gibi kesildi. Getz in orijinal CD çalarlı teybini bir elime aldım pioneer in teybini diğer elime alıp tarttım göz kararı 4-5 kat ağırlık farkı vardı rahat. Sanırım orijinal teyp bir şekilde yerinde gevşemiş ve aşırı ağır olduğu için de soğuk motor titreşimlerinde trim dengesini bozup rezonansa sebep oluyordu. Sorun çözüldü trim sesi tamamen gitti. Rahatım çok şükür.
    Pioneer hoparlörlerinin baslarda uğultu zangırtı ve zırıltılı seslerini de kendim halletim. Kapı trimlerini söküp hoparlör kaporta sac arasına köpük ve karton koydum. Kapı trimlerindeki yuvarlak hoparlör kapakları da zırıltı yapıyordu onları da söküp çift taraflı yapışkan bant ile sabitledim. Şimdi baslarda ses yok. Tüm kapı trim sesleri de kesildi. Mis gibi oldu araba maşallah.

Son düzenleme: 6 Şubat 2020
    koreci, adgny ve onurforces bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş