LPG KABLO

Ön Cam Orijinalliği Hakkında

'i20 Elite Forum - Club (GB) (2014–20XX)' forumunda Polatkan tarafından 29 Haziran 2022 tarihinde açılan konu

1. Polatkan

Polatkan Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Anladım hocam. Sadece ön kaputta şeffaf folyo var. Dediğiniz gibi iyi bir ekspere gösterebilirim belki ilerde. Araç gayet temiz ve ön kaput kaplaması harici eksperden tamamen orijinal çıktı. Aslında eksperin bu konuda beni bilgilendirmesi gerekirdi ama iş işten geçti.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Kaputtaki kaplamanın “şeffaf” olduğunu yeni öğrendim , belki de taş çarpmasına , kuş pisliğine karşı koruma amaçlı yapılmıştır , kaportada bir dalga ve boya bozulması görünmüyorsa kaputun iki yanındaki çamurluklarla olan açıklık eşitse ve kaput montaj somunlarında boya bozulması , anahtar yarası yoksa sorun yoktur rahat olun.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Polatkan bunu beğendi.
  3. Polatkan

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim hocam, inşallah öyledir. Bunlara da bakarım inş.

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ön cam orjinal olabilir. ön camın başka fabrikadan alınması mümkün.

Polatkan ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. üstün küçük

üstün küçük Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    159
    Ad Soyad:
    üstün küçük
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    hayırlı olsun hocam.

en temiz araba nedir biliyor musunuz?
    yenge hanımı annenizi babanızı aldınız şöyle bir sahile turlamaya gideceksiniz. içinizde "ya kontağı takacam ama araba marş alacak mı almayacak mı, sahilde dur kalkta hararet yükselecek mi, bizim evin bayırını çıkarken klimayı kapatayım motor harareti yükselmesin, şu arabanın yağına suyuna ikide bi bakayım da yolda kalmayayım, sabahları arabanın altına bakayım yağ damlası var mı " gibisinden düşünceleri aklınızdan silip atan arabadır.

arabada bırak değişeni, karış boya dahi olmasın. bir pazar günü pikniğe gideceksiniz bütün aile, arabaya her şeyi yüklediniz, o da ne? araba çalışmıyor. boyasız değişensiz araba sizi bu durumdan kurtarabilir mi?

gokhan06, Polatkan ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    483
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Öncelikle hayırlı olsun. Cama çok takılmayın derim. Benim önceki i20 kırmızı ışıkta dururken arka cam patladı birden. Ne olduğunu anlayamadım. Kaskodan değiştireyim dedim hasar görünüyormuş o da alan kişiye laf anlatmakla mı uğraşacağım dedim gittim 3'te 1 fiyatına değiştirdim açıkçası. Aldığım galeriye götürdüm satarken durumu da söyledim onlar sorun değil hocam dedi geri aldı aracı. Şeffaf folyo genelde kaputu taş vs gibi etkilerden korumak içindir. Araçta eksper kaza vs yok demişse çokta takılmayın. Tabi iyi bir eksper firması ise. Otomatik i20 aldım 2020 yılında. Araçta sol kapılar ve ön çamurluklar boyalı ama şaside, ön panjurda, klima bölümünde, atta herhangi bir şey yok çok şükür. Eksper, abi sürtme gibi nedenlerden boyanmış bence çünkü içerilerde vida kısımlarında eğilme, çekme vs bir şey yok dedi. Aracı aldıktan sonra bakım yaptırmaya götürdüm ustama lifte kaldırınca altına bende baktım gözle görülür bir şey yoktu. Ustaya sordum araç nasıl var mı görünürde bir şey dedim. Abi karter korumasını söktük geri takarken kitap gibi direk oturdu. Altta şaside bir şey yok. Kaputun altı da sağlam, ezik vs yok içerde neden sordun dedi. Durumu anlattım. görünürde ön kısımda kazalık bir durum yok neden boyandı bilmem ama araçta sorun yok bence dedi.

Kaputu açınca vida yerlerinde fabrika boyaları duruyorsa çokta dert etmeyin. Cama taş gelmiştir, bir şey çarpmış kırılmıştır. Kaput bile aynı şekilde değişmiş olsa dert edecek durum yok bence.

Aracınızda sürüşü etkileyen, aşırı derecede ses yapan, çalışmasında kararsızlık gibi sorunlar yoksa keyif alın gerisini takmayın derim. Tekrar hayırlı olsun.

Buğu içinse hortumları kontrol ettirin kaçak falan olabilir belki.

Polatkan ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. Polatkan

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Kesinlikle katılıyorum.

8. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    allegro değilse bütün camları yerlidir. allegrolar koreden geldiği için türk malı oranı çok düşük. sadece egzoz v.b. hafif metal aksamları türk malıydı.

MPE ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Polatkan

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Çok teşekkür ederim hocam.

10. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    426
    Ad Soyad:
    SpongeBot SquareTeens
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Benim bildiğim allegro olarak geçenlerde çamurluk sinyali arkada ya da önde yok. Onun yerine logo var. Bizimki motor kaputu içi, camlar ve ön kapı arasından Türkiye üretimi olduğunu belli ediyor. Ön sağ cam farklı ve bir sürü taş izi gibi kahverengi izleri var. Ve camların çoğu içten etiketli oluyor. Arka camda ne olduğunu bilmediğim etiket izine de Shell helix eski fontlu bir logolu etiket yaptırıp kapattım. Diğer Hyundai araçlarından görüp düşündüm. Admirede küçüğünü gördüm ve Hyundai logosu da vardı.

Bu Sayfayı Paylaş