LPG KABLO

Ön Cam Çatlaması

'i20 Elite Forum - Club (GB) (2014–20XX)' forumunda Polatkan tarafından 26 Mayıs 2024 tarihinde açılan konu

1. Polatkan

Polatkan Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Merhaba arkadaşlar, bugün ön camda çok küçük bir zedenlenme ve çatlak olduğunu fark ettim. Muhtemelen taş sıçramış. Kaskodan ön cam değişimi yapmak mümkün mü? Bu işlemi yaptırdığımızda tramere işlenmesi ve prim artışı söz konusu olur mu? Teşekkürler...

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,603
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun hocam , taş vurmuş iz nokta halinde mi yoksa çizgi halinde çatlak mı , eğer sürücünün görüş alanını ciddi biçimde etkileyen bir hat şeklinde çatlak yada geniş bir açılmış taş izi yoksa muayeneden geçiyor. Ancak gerek estetik görünüm gerekse ilerleme ihtimaline karşı taş izi veya çatlakların yapılmasında veya camın değişiminde fayda var. Kaskodan cam değişimi hakkınız var ama tramere işleniyor.
    Tamir niyetiniz varsa eğer ben i20 min direksiyon hizasındaki 25 krş büyüklüğündeki yeri tamir kiti ile yapmıştım. Siz de malzemeyi temin ederek taş izi varsa yapabilirsiniz ancak çizgi halindeki çatlakları yapmak profesyonel iş yerlerinde mümkün.
    İ20’mimle bu gün konumda yapılan işlem anlatılıyor işinize yarayabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Polatkan bunu beğendi.
  3. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,032
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    yeni olduysa bir bant çekin toz su girmesin onarımı yapılıyor ne kadar temiz kalırsa o kadar sonuç başarılı olur

4. Baryshx

Baryshx Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Barış
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Bende de ön camda çatlama değilde taş izi var. Cam tamir kitlerine bir bakayım.

5. Polatkan

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bugün bulunduğum yerdeki Auto King'e gidip çatlak tamiri yaptırdım. Tamir için 1500 tl ödedim. Usta patlama riskini kabul etmem gerektigini, tamir sonunda çatlak görüntüsünün yarı yarıya azalacağını söyledi. Ben de tamiri onayladım. Çatlağın içine ilaç sıkıldı. Fakat bir küçültme sağlanamadı. Görsel olarak öncekinden farkı yok. 1 cm'lik çatlak içine ilaç sıkmanın bedeli 1500 tl olmamalı diye düşünüyorum. Dolayısıyla yapılan iş ve alınan ücret beni hayal kırıklığına uğrattı. Üstelik bana sormadan kendi reklamlarını yapmak için aracın plakaliklarini da degistirmişler. Hiç hoş değildi. Bardağın tek dolu tarafı: Belki tamirin etkisiyle çatlak ilerlemez, sabit kalır. Muayene 2025 yazında olacak. Çatlak çok küçük olduğu için ve şoför tarafında olmadığı için hafif kusur olarak gecer diye düşünüyorum. En kötü o gün gider 2. kez camı yenilerim. Yorum yazan ve tecrübe paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

6. Polatkan

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Selim Umutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Bu arada Kaan Hocam, çok teşekkür ederim. Çatlak bir nokta etrafında birkaç kılcal çizikler şeklinde. Ama dediğim gibi 1-2 cm çapında ve yolcu tarafının tam önünde. Söylediklerinize göre muayeneden geçer diye düşünüyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,032
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Yanlış adrese gitmişsiniz, franchise sistemiyle bayilik dağıtan sadece ismi ve tabelası olan bir kurum

8. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,603
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Yerinizde olsam Auto Kingten %70-90 küçüleceği garantisi isterdim , itinalı yapmadıklarını sanıyorum , 200 tl ye ilacını alıp , kendin de yapabilirdin ama olmuş artık. Çizgi halinde bir çatlak yoksa ilerlememesi gerekir. Hayırlı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş