LPG KABLO

Motordan Gelen Şakırtı Sesi

'i20 Forum - Club (PB/PBT) (2008–2014)' forumunda Nigdeli5151 tarafından 26 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. Nigdeli5151

Nigdeli5151 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Abdullah niğdeli
    Yaşadığınız Şehir:
    51-NİĞDE
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Hayırlı günler 2 adet sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim
    Aracım 2012 model 1.4 crdi i.20 şuan km 120 bin de
    İlk olarak aracımda fış fış ses gelmeye başladı neyse bir kaç ustaya götürdüm zincir dediler bir müddet bindim bu şekilde kış ayı geldi aracımın soğuk havada çalışmadığını gördüm 3-4 marşta anca çalışıyordu ve çalıştığındada beyaz yanık kokulu duman atıyor sonra araba normale dönüyordu kızdırma bujileei enjektörler felan bakıldı bir sıkıntı yok dediler ona bir türlü çözüm bulamadılar yaz ayında olduğumuz için çalıştırmada sıkıntı yok ardından gittim zinciri değiştirdim gergileri felan daha sonra aracım yağ lambası geç sönmeye başladı 12-13 sn de ve biraz zaman geçtikten sonra da şıkırdama sesleri gelmeye başladı 5–6 ustaya götürdüm zincir diyen oldu , fincan diyen oldu , enjektör diyen oldu 2 kez yağ değiştirdim anlayacağınız sanayiye girdiğimde deneme yanılmayla bulmaya çalışıyorlar araba çalışır vaziyetteyken kaputu açtım ve sesin sağdaki enjektörün olduğu yerden geldiğini gördüm youtubede n videolara baktık fincan sesi de enjektör seside aynı motorun yağ konan kapağını açıp dinledim ordan ses gelmiyor dediğim gibi ses en sağdaki enjektörün olduğu yerden geliyor sizce ne sorun var başına gelen oldu mu biraz uzun oldu kusura bakmayın

2. ester23

ester23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mehmet Aslanbey
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Benzeri bir durum yaşadım rölantide stop etme ,çok zor çalışma ve şakırdama sesi vardı.Enjektörler ve yakıt deposu temizlenip yeni yakıt filtresi takıldı sorunum giderildi.Kalitesiz yakıttan oldugu tespit edildi

3. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Her 60k kmde bir yakıt filtresinin değişmesini önerir yetkili servis genelde. Yakıt filtresi, enjektörler, yakıt boruları VS vs temizleyerek deneyebilirsiniz.

4. adems

adems Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Hocam 60k çok. Ben en fazla 20k da bir değiştiriyorum. En fazla 30k da bir degismesi lazim.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. BiG BaNG

BiG BaNG Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Oğuz ÖZTÜRK
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Eğer sorunun enjektördense enjektör tamircisi diye geçinen haramzadelere dikkat et. Tamir edeyim derken daha da beter bozuyolar. Bir şey yok deyip geçiyolar. Ben bir ton para kaptırdım. 3 tane enjektörcüye gittim o şakırtıyı kesemediler. Nalet olsun dedim bıraktım duymamazlıktan geliyorum. İnternetteki şikayetlere bak bu enjektörcülerden çok mağdur olan insan var. Aman ha dikkat et.

Bu Sayfayı Paylaş