LPG KABLO

Motor Sökülmesi

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda myb tarafından 22 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. myb

myb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    İyi aksamlar. Aracım 2014 model 1.2 i20. Aracım 20000 kmde ve 15000 kmde yağ eksilttiğini fark ettim. 5000 kmlik bu süreçte aracımı hyundai servisine götürdüm. Gerekli testleri yaptılar ve hyundqi genel merkezle yazışma yaptılar. Beni dün arayıp aracımın motorunun açılacağını ve değişim gereken parçaları varsa değiştirileceğini söylediler. Tüm bu işlemler de garanti kapsamında olacakmış. Fakat aklımda birkaç soru oluştu bu süreçte.
    1. si motorun sökülmesi başka sorunları beraberinde getirir mi?
    2. si yapılan tamir trimerde gözükür mü?
    3. sü bu süreçte ne gibi haklara sahibim?
    4. sü ise aracım değer kaybeder mi?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,060
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    geçmiş olsun. mesaj tam anlaşılmıyor, ne kadar kmde ne kadar yağ eksiltiyor aracınız?

1-motorun sökülmesi, işinin ehli birisinin yapması kaydıyla hiçbir sorun oluşturmaz. mesela geçmiş yıllarda onbinlerce toyota dizel motoru yetkili servis tarafından söküldü. bazı parçalarda değişim yaptılar. servisin değişim yaptığı araçlar eskiye göre daha sorunsuz oldu. servis söktüğü için ilave bir sorun ben duymadım.

2-tramer kaydıyla ilgili hiçbirşey yok. çünkü trafik sigortası sistemine ait değil bu işlem.

3- aracın tamiri süresi uzarsa ikame araç isteyebilirsiniz. lütfen ürünün garanti kapsamındaki tamiratı sırasında yedek araç konusunu araştırın. kanuni bir hak bu.

4-servis kayıtlarına bu işlem geçer ama nasıl geçer bilemiyorum. günümüzde bu tip işlemler ikinci elde genelde hiçbir sorun oluşturmaz.

3. myb

myb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. 5000 kmde 1lt kadar yağ eksiltiyor. Sanırım subaplarda sorun var ama net bir şey söylemediler. 1 hafta önce gittiğimde komprezyon testi ve birkaç test daha yaptılar. Bu testleri genel merkeze gönderdiler. Genel merkez de motorun sökülmesini istemiş. Yarın gidicem ve motor sökülecek. 5 gün kadar orada kalıcak araç.

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,060
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    motor tamamen değişebilir, yani sandık motor denen yeni bir motor takılabilir araca. bu durumda ruhsat falan değişiyor..

emrex bunu beğendi.
  5. myb

myb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Hadi ya. Yarın bir konuşayım bir sorun olursa buradan bilgilendiririm sizi. Sağolun tekrar ilginiz için.

Bu Sayfayı Paylaş