LPG KABLO

max hız

'Starex Forum - Club' forumunda tiburonfx tarafından 16 Mart 2009 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. tiburonfx

tiburonfx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    starexleriniz max kaç yapıyo acaba.max hız yapanlar yazabilirmi?

2. gorkem41

gorkem41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba yaklasık 2 senedir starex kısa şase tcı kullanıcısıyım.gecen yaz cesme otobanında 180 yaptım gelişde ve gidiştede.aracımda michelin v serisi surat lastikleri var krom kaplama çelik jant v.s. yanlız 180 yaptıgım yer hafif meğilliiniş ve gaz pedalına köküne kadar basmıstım. düzde 160 yapıyorum.

3. hilmi9

hilmi9 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    sümer sertkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    2003 crdi space s modeliyle zorlanmadan 180 yapıyor.kadranın gösterdiğinden daha fazla yaptığını düşünüyorum

4. Misafir

Misafir Guest

9. İllegal yarışlara davet etmek, bir diğer üyeyi yarışmaya davet etmek, sokak ve caddelerde yapılan ve kural ihlali barındıran fiilleri (yüksek sürat vs.) site ortamında herhangi bir yolla teşvik edici ve kışkırtıcı bir biçimde anlatmak ve öne sunmak kesinlikle yasaktır.

5. gorkem41

gorkem41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ewet kardeşim 40 beygirlik bir fark var 180 i rahat yapması lazım.ama lastiklere dikkat orjinal lastiği ile hiç kullanmadım ama kullansaydım o lastiklerlebu hızlara asla cıkmazdım.

6. greedy

greedy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    düzde 160 basmışsın bundan iyi can sağlığı..rüzgar yemesse dahada yüksek hızlara çıkacağından eminim ben..gerçi ben starexi kullanırken en fazla 140 cıkmıştım sora yemedi güvenemedimhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

7. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    düzce tarafında test amaçlı denemeler yaptığımda 210 km ye kadar çıktım.motorla oynamıştık.tadilatları yapan usta opel vectra 2.0 l aracı ile takip etti.benim kadran zaten 200 de bitiyor.sonrada motor limitinin çok üzerinde çalıştığı için havlu attı.sıfır motor topiğinde de yazdım.hızlandırmak sorun değil,durmasını kısaltamadık....

8. gorkem41

gorkem41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sagol solediğim gibi orjinal ince olan lastiklerden olsa uzerine 140 a bile cıkmam lastik cok fark ettiriyor starexcilere onerim michelin v serisi yumusak hamur hem konfor hem hız.

9. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ama V serileri bizim araçlarımız gibi ağır kasalı araçlara göre değil diye biliyorum.Kalkıpta kısa sürede gümlemesin??

10. gorkem41

gorkem41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben yuk amaclı kullanmıyorum öncelikle onu belirteyim. tabiki yük tasıyacaksanız ideal olmaz.ben 6 kişi artı bagajada 200-250 kg civarında yuk koyarak kullanıyorum bir problem teşkil etmiyor.üzerndeki lastikler yaklasık 2 senelik masallah hala aynı yumusaklıkta. ama agır yuk atıcaksanız V serisi olmaz.

11. DFA40

DFA40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    lastık konusunu cok arastırdım arkadaslar bınek tıpı ne olursa olsun tavsıye etmıyorlar

ben cok dırettım grandsaloon aracıma bınek tıpı yumsak lastık takmak ıcın.gıttıgım hıc bır lastıkcı onermedı. bende yuk atmıyorum 3-4 kısı bınıyoruz genelde

ana konuya gelınce 140 cok rahat goruyor.4000 devırde. sonrasını zorlamıyorum zorlamamda zaten

12. Misafir

Misafir Guest

anlamadığım konu araba 200 yapıyorsa size ne faydası var.??? sanki sürekli 180 200 de gidiyoruz..bırakın yuksek suratlerı ya 90/110 arası en ideal hızlar..kendinizi ve yanınızdakileri riske atmaya değermi??

13. Mustafa

Mustafa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Aynı zamanda diğer sürücüleri..
    +530 https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

Düzenleyen : irco

14. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    200 km yapmak marifetmi yani.Bumu derdiniz..?

15. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Forum ortamında saygı ve limitler aşılmadan kurallara aykırı olmadığı sürece merak edilenlerin sorulup cevaplanması doğrudur olması gerekendir..
    Orjinal hali ile starexle düz yolda 180 rampa aşagı 190 görmüştüm ( Gece 2.30 gibi ve E6da 4 şeritli bir yol..)
    Chipten sonrada düz yolda 185-190 arası gibi kalıyor rampa aşagıda 195te kalıyor şanzıman bittiginden daha fazla gidemiyor ama gaz vardı hala fakat ne olursa olsun 200dür max. hızı bizim Starexin.. Güvenlik konusunada gelinirse4 senedir bu araç bizdeve bu süratlere bu arabayla3 yada 4 kez çıkmışımdır.. Çünkü yüksek süratte yapısı itibarıyle güven vermiyor.. 140tan sonrasına gerek yok bence.. Akıllıakıllı gitmek lazım..Kurallara uyupotobanda ona göre gitmek daha doğru aslında.. 120 iyi diyelim (her ne kadar binek araçlar için olsada bu limit R12 ile Starexi kıyasladıgımda Starex daha güvenlibence )

16. gorkem41

gorkem41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hemserim sen bir yumusak hamur tak bak bir daha normal lastik takıcakmısın :) sende yuk atmıyormussun ki senin aracın kasası daha hafif kesinlikle öneririm.2 senedir boyle kullanıyorum.

17. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Burada zannetmiyorumki altındaki arabanın çıkabildiği en yüksek sürati görmeyen yoktur.Hız yaparım yapmam tercih benim hakkımdır.Eğerki sürat yapmak marifetse o benim bileceğim iş.Ayrıca eğer kendiniz ve başkaları için can ve mal güvenliği içindeseniz şunu bilinki en azından ben nerede sürat yapıp nerede yapmayacağımı bilen insanım.Kalkıpta benim derdimi siz çekmeyin.
    Ayrıca burada kimse sürat cakası atmıyor.Gerilim yapmaya gerek yokki.

Düzenleyen : ser41

18. ersinb

ersinb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    burada "hızı" bu kadar tartışmamız bile yalnış diye düşünüyorum.
    bizim amacımız başka....
    burada birbirimizi tanımasak bile amacımız kötülük değil hep iyiliktir.
    bu hız konusu bence burada son bulsun
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley28.gifkırılmaasın

19. Misafir

Misafir Guest

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş