LPG KABLO

Matrixlerde Lakır Lukur Sesleri

'Matrix Forum - Club' forumunda ARME4 tarafından 26 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. ARME4

ARME4 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    MATRİXLERDEKİ LAKIRTI VE LUKURTULARIN ÇÖZÜMÜ HAKKINDA SÖYLEYECEKLERİ OLANLAR CEVAP BEKLİYORUM. benim araç 2009 yeni matrix gecen hafta sol amaortisör garantiden degişti ama gelen sesler gene kaybolmadı.

2. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Forum kurallarımızda büyük harf bağırmak anlamına geldiğinden lütfen Büyük harf kullanımına dikkat edelim.
    Eğer dikkat çekmek gerekiyor ise yazıyı kalın (Bold) yaparak devam edelim.

Düzenleyen : Ogun

3. oaoh

oaoh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı ses benim 2008 matrix de de vardı.15000 bakımında amortisörlerdeki toz tutucu takozlara yağ basmışlar kesilmişti.şimdi yeniden aynı sesler gelmeye başladı.toyota, wosvogen ile kıyaslamamak lazım.mühendisler her şeyi düşünmüşler araçlarda ama uygulamada aynı incelik ve kalite yok.benim tavan döşemesi sarkıktı arkada, serviste biz bunu yapamayız dediler.sonuç olarak araçlar 2. sınıf, servis 2. sınıf.

4. canberan

canberan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

5. HYUNDAI3878

HYUNDAI3878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bendede 2006 matrix var arabamda takur tukur alttan ses geliyor.acaba biraz yüksek olduğu içinmi.ama hiç hoş bir ses değil 15 yaşında araba gibi dingillerden ses gelir mi?

6. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    volkswagen volkswagen dersiniz ama ben vw aldım 2 kere ikisindede aldığım güne lanet ederek sattım...Sadece ses sorunu yüzünden arabayı sıfır aldıktan sonra 1.5 yıl boyunca almanya ile bile iletişime geçtiğim halde sorunu çözemedilerdi,ve 2009 modellerde bu sorun kronikti.Almanyaya mail gönderirken hukuki yollara başvuracağımıda yazınca ertesi gün bilirkişi gönderdiler,araba 2 gün serviste yattı komple dağıttılar ön takım komple değişti,yinede ses tamamen kesilmemişti.Zaten dediğim gibi ön amortisör takozları her 10 bin kmde bozluru transporterlerde...kütür kütür vuruntu yapar,kısacası arabanıza 2.sınıf demeyin,çok güvendiğiniz markalarda 2.sınıf olur bu durumda....

hyundaı ile yolda kalmayı bırakın,teklediğine bile şahit olmazken,2 haftalık volkswagenle yollarda kaldım,hemde çoluk çocuk akraba rezil olduk.

Tavan sarkmasının onarımı zor bir iş zaten,döşemecilerde yapmaz heralde
    Düzenleyen : mmt.88

chemist026 ve adildir bunu beğendi.
  7. ccplus

ccplus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim iç tavanda da yapışkan kusmuş ve su lekesine benzeyen lekeler vardı hemene garantiden değiştirdiler, şimdi pırıl pırıl oldu.
    Bu arada araçlarımız sandığınız gibi yüksek değil daha önce forumda da resmini eklemiştim altı büyük alışveriş merkezlerindeki park demirlerine değen tek araç:)

8. adildir

adildir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    adil calık
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    B
    Bakim zamanın gelmistir.bende öyle bisey yok.kolay gelsin.

9. cenker_baba

cenker_baba Guest

abi hep eski konulara cevap yazıyorsun mesela bu 2010 yılında yazılmış bir konu
    o arkadaş o arabayı satmıştır.

Halil KURT bunu beğendi.
  10. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geçen 6 yıl'lık süreçte umalım olayı çözmüştür ... :D

adildir bunu beğendi.
  11. adildir

adildir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    adil calık
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    :)

Tilki bunu beğendi.
  12. adilbenli

adilbenli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    BENLİ
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Benim 2009 model matrixde de ilk aldığımdan itibaren arka süspansiyonlardan amortisor patlağına benzer takır tukur sesleri geliyordu. Defalarca servise gittim normal dediler, hatta en son izolasyon biraz az ondandır dediler. İzolasyon yaptırmak istedim bir fikir veremediler. Bu arada Hyundai Türkiye ye ulaşmaya çalıştım birkaç defa mail attım dönen olmadı. Arabayı aldığıma bin pişman olmuştum. Sonra bir kaportacı arkadaşın önerisiyle döşemeyi söktürüp arabanın içinden bütün zemine ve kapı içlerine 3-4 mm kalınlıktaki yapışkanlı zift dedikleri malzemeyi uygulattım. Arka davlumbazlara da pütür sıktırdım. 2009 yılı sonlarına doğru 550 lira civarı bir masraf oluşturdu.
    Sonrasında kapılara tıklatınca zayıf saç sesi toklaştı. Davlumbazlardaki pütürden dolayı arka taraftan gelen kum çakıl sesleri bayağı azaldı ama takır tukur diyebileceğim sesler çok azalmadı. Zamanla alıştım hatta önceki 2 arabamda yaşadığım birçok sıkıntı (ör. bozuk yolda ön döş gıcırtıları) matrixde olmadı. 9 yıllık süreçte de şu ana kadar çok şükür hiç yolda bırakmadı ve bir sorun olmadı.
    2 yıldır turbodan ıslık sesi geliyor o da kullanıma bağlı baktıracağım.

13. matrix38

matrix38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    hyundai matrix
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Benim turboda şubatta ötmeye başladı, başlarda ıslık gibiydi, sonra ses arttı rahatsız edici olmaya başladı, epey bi araştırdım, sıfırını, revizyonunu, servis 7.000 lira dedi sanayide de 3000'den 1000'e kadar farklı aralıklarda rakamlar söylendi, 5 ay öyle devam etti,3 hafta önce istanbul maslak sanayi sitesinde yaptırdım, turbo revizyon oldu, gayet memnunum, ses kesildi, çekişide eskiye göre daha iyi. o yüzden turboyu ihmal etmeyin derim.

14. adilbenli

adilbenli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    BENLİ
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Hatay da Turbocu bir ustayı aradım ve ıslık sesini söyler söylemez bu araçların kronik sıkıntısının turbo olduğunu , sebep olarak 1.5 motora 110 beygir güç vermişler, motor küçük, gücünün çoğunu turbodan alıyor ondan dolayı arızalar oluyor dedi. Telefonda tarif ettiğim ambulans ıslık sesi için ilk söylediği göbek milindendir, turboyu söktür getir yaparız, bir sıkıntı kalmaz oldu. Turbo tamiri için 350 ile 700 arası masraf olacağını, 150-200 TL turbo sökme-takma motor ustasına ve yağ ve filtresinin değişimine göre .
    Orjinal Garrett marka yeni turbo 1700 TL, Çin malı 1000 TL imiş. Bu şartlarda yağ hariç revizyon 500 civarına mal olacak gibi.

15. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bahsettiği rakamlara çıkar fiyatlar normal.

Bu arada hangi ustaya hangi arızadan bahsetseniz kronik sorundur.

Hatta geçen bir doktora denk geldim. Sizin işler nasıl dedim kronik sorun hep ölüyor yaşlı modeller dedi. (şaka tabi )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cenker_baba bunu beğendi.
  16. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC