LPG KABLO

MATRİX'de YAŞADIĞINIZ SIKINTILAR

'Matrix Forum - Club' forumunda HyundaiMatrix tarafından 14 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Genel olarak Hyundai'nin otomatik vitesleri sağlamdır, masrafsızdır. Yakıt tasarrufu beklemeyin. Ancak şunu da gözardı etmeyin: o manuellerden az yaktıran otomatik vitesler bu tip eski otomatik viteslerden çok daha narin ve kolay bozulma eğilimindedir. Benzinli düşündüğünüz için LPG gayet uygun bir seçim olacaktır. Hayırlı olsun.

2. alperdurmus

alperdurmus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Degerli Arkadaşlar
    31 aralık 2010 da arabam tam 1 yaşını doldurmuş olacak. Ben vetriner hekimim ve ben araba sürmeyi babamdan ögrendim ve ögrendigim şekilde hızlı sürmeye yönelikdi.Her yigidin bir yogurt yiyişi vardir ya.
    Öncelikle yeni araba lacak arkadaşlara şunu söyleyim benim istegim araba nasıl bişe olacak diye kendine sormalı.
    Benim istedigim araba ahem malzemelerimi koymaya müsait olacak hem seri olacak hem servisi iyi olacak hemde ucuz olacak hemde az yakacak.Bunnların hepsini ben matrixde buldum ama bulamadıgım şey belkide 2.eli satarken zayif olabilir ama ben zaten arabanın sıkıp suyunu içiyorum varsin 2.elide zayif olsun..
    Bakın arkadaşlar işim geregi 1 sene olmasına az kaldı yaptigim km 45 civarinda.
    Bu 45binlik yolda rampa yukarı virajlı yollarda ömrümü yedim bitirdim. O virajlarda o kadar hızlı girmeme ragmen(hızlı girdigime özenmeyin hergünkü gittigim yol bilmediginiz yolsa denemeyin) ne bir savrulma ne korkulu bir an yaşadim. O yollarda gece gündüz kapışmadıgım araba kalmadı.Hiç birine ezilmedim ne pahalı arabaları tokatladım bilemezsiniz.Zaten pahalı arabasi olanlar gaza basmaz öyle kös kös otururlar içndegenelliklede yaşlı oluyorlar.
    Velhasil kelam devir saaatiymiş 3bin devirmiş felan bunlari hesaplamayın bu araba ne kadar basarsan o kadar seri gider.Ben sizleri anlamıyorum geçen gün Mersinden Bursaya giderken fiorinoyla gittik benim matrix giriş modeli abs felan yok.Fiorino ise full:Allah bu arabayi yapanin belasini versin Turkiyeye getireninde bas bas araba yerinden kıpırdamiyor onun yuzunden kaza yapacaktim kendi arabam gibi sandim kamyonu sollamaya kalktım araba kıpırdamiyorki kafa kafaya karşıdan gelene vuracaktim a neyseki aradan geçtim.Gelelim doblo safeline a araba yolda düz gitme özürlüsü otobanda geziyor araba ya illaki direksiyonu oynatman lazım..Ve bu iki arabada 160i geçmiyor.

En son hız olarak matriximle denize giderken 185i gördüm korktum bıraktım.
    Sadece izolosyonu zayif bizim arabanin öyle bişe ki motorun sesi bile gelmezken tekerlerin yada yolların sesi geliyor rüzgarinda sesi gelmiyor ama alttan ses geliyor işte.
    Küçük tümseklerde ses gelmiyor ama tamamen yumuşacık amarsitörleride yok yani çok da önemli değil. 20 tl ile aldigimdada 90 km gidiyordum halen o kadar zam geldi yine 90-100 km gidebiliyorum.
    Ben şunu bilir şunu söylerim hyundai diger firmaların verebileceginin aynisini daha ucuza verebilen bir firmadir ve bu diger firmaları rahatsiz etmekte ve onları kendi ürünlerinde indirime zorlamaktadır.
    Son sözüm daha hiç hata vermeyen arabami çok seviyorum geçen gün kırmızı ışıkta chevrole jip le kapıştık adam arkamdan geldi bana gülüyor nasıl bu arabayla ben seni geçemedim dercesine.Kafami çevirdim döndüm Tarsusa girdim.
    Selametle kalın

3. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sevgili Alper Durmuş bey,
    Yazdıklarınızı hem gülümseyerek hem de dehşetle okudum. Büyük riskler alarak, ölümü göze alarak yarışmayı sevdiğiniz belli. Dilerim en tez zamanda bu hobinizi bırakırsınız, sadece kendinize değil, ailenize, çoluk çocuğunuzun geleceğine, yoldaki diğer insanlara onarılmaz acılar verebilirsiniz. Matrix bir yarış arabası asla değildir, normal bir pistte bir bmw, mercedes, üçüncü viteste bile matrixe toz yutturur. Benim de 2010 otomatik matrixim var 150 km nin üzerine çıkmadım. Neden mi, rüzgar sesi, ayrıca araba otoyolda bile 150 nin üstünde güven veren bir arac degil. Maximum hızı da 170 zaten. Hadi rampa aşağı gaza sonuna kadar basarsan belki az daha hızlı olabilir. Ama nereye uçarsın Allah bilir. Allah seni, aileni kazadan beladan korusun sevgili kardeşim. Bizleri de korusun.

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Alper Abi Bizim Youtubedeki Meşhur Starexcihttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif Şimdi Matrix Almışsın Hayırlı Olsun..

5. New Person

New Person Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

6. İbrahimTR

İbrahimTR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Alper bey siz fiorino veya başka bir araçta hata aramayın hata sizde. Anlattıklarınıza bakınca Resmen trafik canavarlığı yapıyorsunuz. Önünüzde bulunan araçları sizi geçmiş yarış arabaları zannediyorsunuz ama değil. Kendi canınızı düşünmüyorsanız, tehlikeye soktuğunuz diğer insanların canlarını ve sizi sevenleri düşünün.

7. alperdurmus

alperdurmus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ya arkadaşlar bu kadar da olmaz ya.Bir trafik canavari oldum bi hız manyagı oldum. bu kadar da bel altı vurulmazki.Ben yarişiyorum demedimki hızlı kulanıyorum dedim.Yayla yolunda virajlara güvenle giriyorum dedim virajlı yolda son yeni model bir bmw ile yariştigimi söylemedim ama gerçekten yariştim o yollarda maximum yapilacak hız 120 idi ve ikimizde peş peşe 120 ile giriyorduk virajlarda bir boşlukda bulundu bmw çok dik bir viraj vardi orda bastim yavruya ama düzlükde beni 160 yaparken 180 e ile geçtiiii gitti beni.
    Bu şekilde megane toyata punto ne bilim bir sürü arabaları e5 de tokatladıım e5de yapılacak olan hız belli zaten 150 160 ....
    şehir içinde zaten basmam ama ben burda arabasyi anlatirken birden kendimi anlatir buldum. Siz rahat olun yavaş araba kulanmak yaşam biçiminiz olabilir o zaman kangoya yada fiorino ya yada pejoya biinin.Benim altımda güç varken rampada 40bin tl lik arabayi solamak beni mutlu ediyor

8. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    alper bey lütfen forum kurallarını okuyunuz, bu şekilde yazmaya devam edersiniz üyeliğiniz askıya alınabilir

. İllegal yarışlara davet etmek, bir diğer üyeyi yarışmaya davet etmek, sokak ve caddelerde yapılan ve kural ihlali barındıran fiilleri (yüksek sürat vs.) site ortamında herhangi bir yolla teşvik edici ve kışkırtıcı bir biçimde anlatmak ve öne sunmak kesinlikle yasaktır.

9. rüçhanabi

rüçhanabi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    vay be matrix e bak ...bugatti mübarekhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif
    ben era ile 210 dan sonra korkarım şahsenhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

10. alperdurmus

alperdurmus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arabamı vereyimde bir tur at istersen bugattiyi ne yalan söleyim hayatimda bizim buralarda görmedim :)

forum kurallari hakkinda bir bilgim yoktu bunu okumadigim için üzgünüm ama herkes arabasının gücünü bilmeli.Hyundai şöyle hyundai böyle diye ileri geri konuşan adamlara herkesin verecek bir cvbi olmalı.

Düzenleyen : alperdurmus

11. kurtuluş

kurtuluş Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar,
    bakıyorum herkes alper beye yükleniyor, anladığım kadarı ile kendisi sadece hyundai matrix in o kadar küçümsenmeyecek bir araç olduğunu izah etmeye çalışıyor ve haklıda, bende bir matrix sürücüsü olarak aynı şeyi savunuyorum bu fiyata alınabilecek en iyi araba kanımca. lakin diğer konuya gelince ne kadar da hoby olarak gözükce trafiğe açık alanlarda süratli araç kullanmak hem kendi sağlığınız hemde diğer sürücüler için tehlike teşkil eder, tahminimce alper bey zaten bunun bilincinde.herkese kazasız günler dilerim.

12. 06baho

06baho Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    matrixin benzinlisinikullandımda benim 307den çekişi zafıy ve tam bir yakıt canavarı dizel otomatik bir araba almaya karar verdim accent var ama bana uygun değil hayırlısı bakalım

13. ozos

ozos Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herkese iyiakşamlar.konu açmayı bilmediğim için tanışma bölümünde kendimi tanıtamadım. ben özgür afyon'da öğretmenim.
    2010 lpgli matrix sahibiyim. ancak araçta bazı sorunlar olduğunu düşünüyorum ve matrix modelinden piyasada fazla bulunmadığı için diğer araç sahipleriyle karşılaştırma yapma imkanı bulamıyorum. beni en rahatsız eden sorun aracın rolantide bile ( bana göre)sarsıntılı çalışması. bu durum servis çalışanlarına göre ise normal. öğrenmek istediğim şu: benzinli matrix sahibi arkadaşlar bilgilendirlerse sevinirim. araç rolantide iken aracın direksiyonu titriyor. diğerlerinde de böylemi acaba? bazı araçlarda rolantide motorun çalışıp çalışmadığını anlamak imkansız gibi. mesele eralar da anlaşılmıyor.yanlışlıkla ikinci kez marşa basanlar oluyormuş. tüm matrixler mi böyle yoksa benim aracımda mmı problem?
    bir başka konu ise(aslında çok problemli bir araç ama şimdilik bu ikisini merak ediyorum:)) yaklaşık 3000 devir civarında ve yukarısında iç dikiz aynası tiremeye başlıyor ve görüntü bozuluyor( servis buna da normal, matrixler böyle diyor inanan olursa) arkadaşlar sizlerde de aynı durum sözkonusu mu?
    bu arada bu 3. arabam diğerlerinde bunlarla karşılaşmamıştım. arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

14. canberan

canberan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sayın ozos...
    Söz konusu Matrix olunca Yetkili servislere göre her şey normal...Zaten normal demek onlar için en kolay çözüm yolu maalesef...Aynı sıkıntıları ne yazık ki ben de yaşıyorum..Ama çözüm bulabilecek bir servis yetkilisi bulamadım..Ben de 2010 model bir matrix kullanıcısıyım..Severek aldığım araç 3000 km lerden sonra resmen midemi bulandırır oldu.. Amortisör lokurduları ile 30.000 km. araç kullanıp ta hala o lokurdu sesleri ile aynı aracı kullanmaya devam etmek ve servislerin o lokurdular normalmiş gibi sizi başlarından savmaları ne demek bilirmisiniz?En son bu gün yine serviste idim...Sorunum aynı maalesef..Amortisör lokurduları,yine bindik usta ile test ettik usta benim şikayet ettiğim sesleri en az benim kadar duyuyor ve haklısın normal değil bu sesler ancak bu araçların amortisör yapısı boyle vs.. eften püften gerekçelerle ben bir merkeze de sorayım sizinle irtibata geçelim vs. salladılar yine..Sizin "araç rolantide iken aracın direksiyonu titriyor. diğerlerinde de böylemi acaba?"sorunuza gelince aynı sorundan ben de şikayetçiyim..Hatta o titreme olunca acaba klima mı açık tereddütüne düşerek klimayı kontrol ettiğim çok olmuştur..Moralinizi bozmak ve aracı da kötülemek istemem ama kullandığım araçlar arasında bana göre en problemli aracım ne yazıkki sıfır almış olduğum Matrix oldu..Bu gün amortisör yapısı böyle sözleri beni o kadar baydı ki,Hyundai Merkeze şikayetlerimi yazacağım ,bakalım onlar ne diyecek...Aksi halde zaten satıp kurtulmayı düşünüyorum...Aracınızı kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim,sayın meslektaşım...

15. oaoh

oaoh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    diğer forum sayfasında da yazmıştım.
    2. sınıf araç, parası da onun için uygun zaten.haliyle kalite de 2. sınıf, konfor da.servis de...

16. kawasaki

kawasaki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aramiza hos geldin ozos kardesim, oncelikle aracinin motor buyuklugunu bilmiyorum bende 1.8 benzinli var, biliyorum su an da turkiyede 1.8 yok ama sunu soyleyebilirim aracina lpg gibi bir eziyet yaptiktan sonra titremesi cok normal gibi gorunuyor, ic ayna olayida ayni durumdan dolayidir diye tahmin ediyorum.
    bu arada benzinle calistirmayi ve yaklasik yarim saatlik bir surus yaptiktan sonra da hala ayni titremeler varsa o zaman servisine goturmeni tavsiye ederim cunku bu araclarin motor sistemlerinde titremeye yer inanki yok.

birde turkiye de ki uretilmis yada satisa sunulmus bir matrix lerin belki titreme sikayeti vardir ama bende yok...
    Düzenleyen : kawasaki

17. zekicengiz

zekicengiz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese iyi günler dilerim.
    Benim bu aralar aracımda parça sorunum var. Polen filtresi baya kötü olmuş değiştireyim dedim servise sordum 70 TL. dediler. Ben de uyan Opel zafira'nın filtresini 15 TL verip onu taktım. Bu hafta alternatör kayışı gergi bilyası uğultu yapmaya başladı. Servise telefon edip fiyatını sordum 166,5 TL. dediler. Söktürdüm gergi bilyasını numarasını alıp bulmaya çalışırken parçası pahalı olarak bilinen Opel Vectra'nın gergi bilyasi 1 mm fark ile uydu. Fiyatı ise Hyundai'ye göre çok komikti. 22,5 TL. Ben de onu taktırdım. Böyle giderse aracım birkaç yıl içinde yarı Opel yarı Hyundai olacak. Servisten alternatör kayışı aldım 60 TL. Numaraları ile dışarıda başka bir yere sordum 15 TL. dediler.
    Servisler dışında bildiğiniz Hyundai parçaları satan yerler varsa bana yardım edin.İnternetten baktım bulamadım.
    Hepinize teşekkür ederim.

18. canberan

canberan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sayın kawasaki kardeşim..Ozos hocam ile aynı aracı kullanıyoruz..Motor 1.6 Team ABS..Lpg den bahsetmişsiniz..Benim kullandığım da LPG li ve o titreme olayı LPG de de aynı BEnzin de de aynı maalesef...Türkiye için üretilmiş Araçlar ne yazık ki gerçekten 2.sınıf..Servisler ise Allaha emanet..Onlar için herşey oldukça normal..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

Kazasız belasız günler dilerim..

19. ozos

ozos Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    cevabınız için teşekkürler hocam. daha önceki araçlarımı ikinci el olarak almıştım. bu sefer sıfır alayım da servisle tamirle uğraşmayayım dedim ama yanılmışım. titremeye gelince tam dediğiniz gibi sanki klima çalışıyor. lokurtular ise hemen hemen tüm hyundai araçlarda var. çaresi yok gibi. servis çalışanları değiştirsek bile yine yapacaktır diyor. ama servis çalışanları sağolsun ilgileniyorlar.şu anda servisten yana pek şikayetim yok. hocam öğrenmek istediğim bir başka konu da iç dikiz aynasıydı. yaklaşık 3bin ve üzeri devirlerde iç aynada da titreme oluyor ve aynadaki görüntü bozuluyor. acaba sizde de durum aynı mı ?siz de aracınızı güle güle kullanın hocam

20. ozos

ozos Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hoşbuldum dostum. araç 1.6 benzinli ve problem benzinde de aynı .yakıt türü fark etmiyor. zaten uzun yolda ( yaklaşık 900 km) genelde benzinle kullanıyorum aracı ama değişiklik olmuyor. şimdilik kullanmaya devam ediyorum çaresiz.

Bu Sayfayı Paylaş