LPG KABLO

matrix yakıt

'Matrix Forum - Club' forumunda ARME4 tarafından 9 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. hafizates

hafizates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yol bilgisayarı konusunda haklısınız, anlık tüketim olmaması çok kötü, gidilebilecek km de net göstermiyor...

2. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    modeli nedir acaba ?? bende P6 var açıkçası pek memnun değilim...eğer sizinki cinturato serisiyse o zaman tamamdır..

3. hafizates

hafizates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    pirelli nin iyi bir lastiği olduğunu ilk defa duyuyorum.. ben de merak ettim nedir acaba modeli..

4. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yarın öbürgün bakar yazarım, virajlarda ötmeyen, yolda çok ses yapmayan, yumuşak bir lastik

5. zekicengiz

zekicengiz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim Matrix DizelManuel şanzumanlı1,5 CRDİ GLS. Yarından sonra tekrar depoyu fulleyip yeniden olçeceğim yakıtını. Sizlerle yine paylaşırım.

Arkadaşlar lastik konusunda yazmışlar. Ben LASSA İMPETUS REVO taktırdım çok da memnunum. Hem de söktüğüm lastikler Michelin idi. Michelindeki uğultular kayboldu. Tüm arkadaşlara tavsiye ederim. Michelin lastikten daha yumuşak ve iyi yol tutuyor.

6. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    uzunca bir aradan sonra bir yakıt ölçümü yaptım...bir önceki depo dolumundan bu yana aradan geçen zamanda 786.1 km yol yapmışım...bu yolu da 52.80 lt yakıtla yapmışım...ortaya 6.72 lt / 100 km gibi bir tüketim ortaya çıkıyor...kullanım şartlarım ister istemez şehiriçi kısa mesafelerde oluyor bu yakıt tüketimini 7500 km gitmiş hava filtremle yaptım..bugün hava filtresini yeniledim ve depoyu doldurdum..bir ölçüm daha yapıyorum..bu ölçümde amaç hava filtresi ne kadar etkilidir ?? yakında yazlığa gidip gelmeye başlayacağım...eğer dikkat edersem ve trafikte müsaade ederse yakıt tüketiminin daha da iyi olabileceği mümkün gözüküyor...

7. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tertemiz bir hava filtresiyle yaklaşık 1 ay geçirdim..bu süre boyunca toplamda yaklaşık 300 km lik -pek sayılmasa da- "şehir dışı" diye tabir ettiğimiz sürüş geçirdim..kalan 452 km de bildiğimiz şehiriçi.. bu depoda hiç de yakıt tasarrufu niyetiyle yola çıkmadım..çünkü yaz sıcağında yolculuk yaparken ister istemez klima açık oluyor...o 300 km'nin hepsinde klima açıktı..düzenli bir hız grafiğine de sahip değildim..yeri geldi 2. vitese indim yeri geldi 130 km'lerde gittim...toplam 752 km lik sürüşte 49 lt yakıt harcamışız..yani 6.52 lt / 100 km gibi bir tüketim ortaya çıkıyor...söyleyebileceğim tek şey arabamı seviyorum

8. tlgckr

tlgckr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 matrix team BRC marka tüpü araçın servise taktırdım 4200 km yol oldu ve tatile çıktım
    araba 4 kişi 2 çocuk
    140 sürat klima açık 0,225
    140 sürat
    klima kapalı 0,200
    110 sürat klima açık 0,175
    110 sürat klima
    kapalı 0,155

daha sonra şehir için dışı karışık 175 km yok 27.00 tl gaz yani 0.154 gibi bir rakam bence süper

9. tlgckr

tlgckr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    gazın fiyatı 1,78

10. oaoh

oaoh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam
    28 haziranda 2008 dizel select aldım
    uzun yolda klima açık 18 kuruş/km
    işe gelirken (ortalama 50 km hız) 18 kuruş/km
    150 tl lik mazot ile 800 km falan yapıyo ortalama

11. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    3 liradan alalım mazotun litresi
    uzun yolda klima açık 18 kuruş/km işe gelirken (ortalama 50 km hız) 18 kuruş/km 6 lt / 100 km
    150 tl lik mazot ile 800 km falan yapıyo ortalama 6.25 lt / 100 km
    Türkiye şartları için normal diye düşünüyorum..ama sanki o uzun yol biraz kamyonlu ya da kalabalık ya da biraz sürat var

12. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    gazın fiyatı 1.78
    140 sürat klima açık 0,225 12.64 lt / 100 km
    140 sürat klima kapalı 0,200 11.24 lt / 100 km
    110 sürat klima açık 0,175 9.83 lt / 100 km
    110 sürat klima kapalı 0,155 8.71 lt / 100 km
    şehir için dışı karışık 175 km yok 27.00 tl gaz yani 0.154 gibi bir rakam
    8. 67 lt / 100 km ??

benim hesabımda hata yoksa gaz tüketim değerleri biraz fazla gibi...lpg kullanan arkadaşlar daha detaylı bilgi vereceklerdir...son hesabınızı anlayamadım

13. oaoh

oaoh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    uzun yol dediğim; temmuz ayı başında antalyadan zonguldak ereğli ye geldim. bilgisayarda ortalama hız 85 falandı ama, bazı yollarda 130-140 hatta bazen 160-170 gittim, bi ara yolu şaşırıp köy yoludan gittim1-1,5 saat kadar 60 ile gittim. birde klimayı 10 saat boyunca birtek rampalarda kapattım. 1300 kg. araca gör normal sayılır.

14. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    saydığınız şartlar altında gayet iyi bir tüketim

Düzenleyen : Tayanç_Top

15. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    pirelli p7 imiş benim lastikler. yolu sağlam tutuyor gibi bir his veriyor ama geçenlerde bir kedi önüme çıktı kazık fren yaptım altı üstü 30-40 ile gidiyordum yinede bir birbuçuk metre kaydı araba neyse kediye birşey olmadı. aman ne abs ye güvenin ne lastiğe ne kendinize. yol kaymak asfalttı gerçi.

16. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    p6 dan daha iyi bir yol tutuşuna sahip..kendi lastiğim p6 olduğu için az çok tahmin edebiliyorum..biraz sert olmasının dışında bir sorun olacağını sanmam..bu arada abs fren mesafesini uzatır

17. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tayanç by ilk defa duyuyorum abs nin fren mesafesini uzattığını. wikipediada asfalt ve kuru zeminlerde kısalttığını ama çakıllı stabilize yol ve karlı yollarda uzattığını yazıyor. bu nedenle daha da gelişmiş olan ebd -elektronik frenleme dağıtıcısı- uygulanmaya başlanmış. zaten hiçbirine güvenmem, yoluna, havasına göre giderim, genelde fazladan frenleme mesafesi bırakırım. acizane 400.000 km kullanmışlığım vardır ve ufak bir kazam - bir hanım yeni ehliyet almış geldi önden bindirdi kaçamadım - haricinde vukuat yok. 15 yıldır bir tek ceza da yok.

18. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    forumda sebepleriyle beraber bu konu uzun uzadıya tartışıldı..bende sizin gibi düşünüyordum..özetle anlatmam gerekirse abs nin amacı fren mesafesini kısaltmak değil kontrollü fren sağlamaktır..özellikle ıslak zeminde..zaten abs çalışma prensibi olarak freni bir sıkar bir bırakır tabi bunu mükemmel kısa bir zamanlamayla yapar..yani araç hizasından çıkmaz..
    Ekleme:
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=16280&KW=abs
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=9072&KW=ABS+nedir+demektir
    bir konu daha olacaktı yanlış hatırlamıyorsam fakat onu bulamadım

Düzenleyen : Tayanç_Top

19. neyzenpaşa

neyzenpaşa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Daha yeni tatilden gelmiş biri olarak 1.5 102 hp dizel matrixin yakıtı ile ilgili izlenimlerimi aktarayım arkadaşlar
    arabada 4 kişiyiz,bagaj ağzına kadar silme full dolu,bir kişie onu sayalım, 5 kişi

Dizel fiyatı 3.02 iken,uzun yolda ortamala 110- 130 km süratle ve klima 1 kademede sürekli açıkken18 kuruş yakıyor..

Dizel fiyatı 3.02 iken,OTOBANDA ortamala 110- 130 km süratle ve klima 1 kademede sürekli açıkken16 kuruş yakıyor..

bilginize..

Düzenleyen : neyzenpaşa

20. meturhaneri

meturhaneri Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    50.00 tl lik mazotla 300 km yol gittim matrix 1.5 crdi

Bu Sayfayı Paylaş