LPG KABLO

matrix yakıt

'Matrix Forum - Club' forumunda ARME4 tarafından 9 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. zeus83tr

zeus83tr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benim benzinlide 9-9.5 lt civarı (fabrika verisi s.içi 8.8 idi heralde)

2. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    10lt olsa bile panik yapmayın..bazı firmaların internet sitelerinde yakıt testi hakkında detay verir : "araç 75 kglık bir sürücü tarafından yarım depo benzinle ve yüksüz olarak test edilmiştir" gibi...bu şartlarla bizim kullandığımız şartlar çok farklı

3. zeus83tr

zeus83tr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Valla sürekli suretle o ölçümleri yapmak insanı yıpratır araçtan zevk alamaz hale getirir. Ben hiç takmıyorum ölçümü sadece benzinliğe girerken şöyle bi kabataslak yaparım sonra keyifli sürüşe devam...

4. Misafir

Misafir Guest

5. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bugün aracıma yakıt aldım ve sonucu gördükten sonra aracıma olan sevgim arttı.. 6.56 lt / 100 km değerini elde ettim..sakınan göze çöp batar misali bu depoda hiç de az yaksın diye uğraşmadım...fabrika verilerine yaklaşmak bile sevindirdi...bana göre başka bir göstergesi de araçta sorun yok..bu daha da mutlu etti..

elimizde konu olduğu için ayrı bir başlık açma gereği duymadım..

saygılar... sevgiler...

6. alperdurmus

alperdurmus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    20 tl lik alıyorum o lamba sönmüyor.sen kaç 20 km gidersin tam 5 kere daha gidersin

7. alperdurmus

alperdurmus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mazotlu araabam 20 tl ile 110 km garanti gerisini bilmiyorum

8. sanane24

sanane24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 Model Matrix Team Abs 1.5 CRDI Aracı alalı 2 ay oldu daha 800 km de uzun yolda gitmeden depo fullendi gidip geldikten sonra tekrar fullendi km de 175 krş yani 6 lt / 100 km yaktı..

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    siz bi 5000 km yapın yakıtın azaldığını göreceksiniz.

10. umith

umith Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hyundai araçlar içinde dizel en ekonomik araç bence MATRİX.
    hatta diğer marka tüm araçlar içinde öyle biliyorum.

yanılıyormuyum ?

dizel İ 20 ile yakıt sarfı yönünden fark var mı?

11. zeus83tr

zeus83tr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    dizeli ekonomik ama diğer markalarda daha ekonomik varmı bilemiyorum. illaki vardır. i20 ile yakıt yönünden farkolması lazımağırlık, aerodinamik yapı, şanzıman gibi etkenler yüzünden...

12. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 otomatik vites matrix 1450 kmde . asla seri araba kullanmam ve frene çok basmam, yoldaki duruma uyarım, 90-100 maksimum hız yapacağım ik 2000 kmye kadar. Sanırım 150 liralık benzinle air condition kapalı iken 500 km civarında gidebiliyor. Benzin parasını düşünenlere renault clio symbol tavsiye ederim. otomatik vites en az yüzde onbeş hatta yirmi farkettiriyor ama rahatlığı var.

13. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hesaptan çıkan değer 8 lt / 100 km....yoğunlukla kullandığınız trafik şartları nedir ?? eğer şehiriçi derseniz bu herhalde rekordur..

14. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet efendim, yüzde seksen şehiriçi yüzde 20 otoyol gibi. Lastikler 35 basınç, hız enfazla 90, gerekmedikçe fren yok, aircondition ve camlar kapalı, en fazla bir yolcu ile. Yalnız ben onbeş yıllık otomatik corollam ile de aşağı yukarı aynı değerleri yakalardım. Onun için bana pek tatmin edici gelmedi.

15. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    karşılaştırmayı motoru, şanzımanı, ağırlığı, yüksekliği farklı olan bir araçla değil başka bir otm matrix ile yaparsanız sonuç sizi yeterince tatmin edecektir...

16. zekicengiz

zekicengiz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben Şubat ayında aldım Matrix'i iki sefer yakıtını ölçtüm. Km'de 20 kuruş yakıyor. Çoğunluk şehir içi. Uzun yola gitmediğim için onu ölçemedim daha.

17. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Zeki bey sizin matrix otomatik vites mi, düz mü? Ayrıca dizel mi, benzinli mi? Bunları yazmayınca pek açık olmuyor. Eğer benzinli ise sonuç itibariyle öyle çok tüketmeyen, ortalarda bir yerde otomobil olduğunu düşünebiliriz. Aslında tüketimi 1350 kilo ağırlıkla normal. Bu arabanın neden 1350 kilo olduğunu anlayabilmiş değilim. Gerçi; ağır olması güven hissini arttırıyor.

18. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mazotun litresini 3.09 dan alırsak 6.47 lt / 100 km gibi fabrika verilerine çok yakın bir değer çıkıyor...tablo gayet normal...

19. hafizates

hafizates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    uzun yolda kullanıma göre dizel matrix'in yakıtıkm de 13-14 kuruşa kadar düşüyor benim ölçümlerimde. bu da sanırım en az yakan araçlar arasında yer aldığını gösteriyor.

20. moshonis

moshonis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bugün ayvalıktan istanbula geldim yol 380 km idi. Yola çıkarken Yol bilgisayarı 364 km yol gidebilirsiniz diye gösteriyordu. Ben 380 km geldim, ve yol bilgisayarı daha 94 km. gidebilirsiniz diye gösteriyor. Depo göstergesi yolun başında 5/6 dolu gösteriyordu, şimdi 1/6 dolu gösteriyor. Diyeceğim yol bilgisayarı sadece indikatif bir şey sanki. Çok hassas gerçekçi değil. Anlık tüketimi göstermemesi çok kötü. Bir de trip a ve trip b gibi ayarlamaları var, bana pek kullanışlı gelmedi açıkçası. Neyse göstergede bir zımbırtı işte. Yalnız pirelli lastiklerini çok tuttum, yumuşak ve yola yapışan sessiz lastikler, umarım silgi gibi çabucak erimezler, bakalım kaç km yapacağım bu lastiklerle. Şimdi 2000 km. oldu.

Bu Sayfayı Paylaş