10 Kasım LPG KABLO

Lovato Türkiye Distribütörü Sorularınızı Cevaplıyor

'LPG Sistemleri' forumunda Lovato tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. fatihurhan

fatihurhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    merhaba aracım getz 1.4 lovato smart kit bulunmakta ben kendi ayarımı yapabilmek için gerekli yazılımı nerden bulabilirim acaba

2. Lovato

Lovato Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    merhaba fatihurhan;
    Maalesef yazılım ile çözülebilecek bir durum değil bu. Elektronik kontrol ünitesi ve elektronik tesisatın değişmesi ile olabilir. Çünkü ekstra kablolar ile aracın diagnostik soketinden geri bildirim sinyalleri almak gerekmektedir.

3. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)

merhabna olc;

İlk önce aracınıza uygun Lovato'da iki sistem bulunmaktadır. Bir tanesi Lovato'nun baz modeli olan Smart sistemi, diğeri ise OBD II teknolijisidir. Motorun arka planda ayar yapması, enjektörlerin daha kuvvetli olması ve motorun kendi ayarını yaptığından dolayı motor arıza ışığına çözüm olması gibi temel farklılıkları vardır. Baz modelimiz olan Smart sistemimizin fiyatı 1390 TL OBD II nin ise 1650 TL vadeli fiyatlarımızdır. Eğer ki aracınız 10.000 km geçmemiş olsaydı, Lovato'nun 2 Yıl ve 50.000 km motor garantisi çalışması vardı.

4. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba preatos;

Aracınız için Lovato'nun OBD II kitini öneririz. Bu sistem her an yakıt düzeltmesi yapabildiği için aracın fakir karışıma düşmesini, dolayısı ile subapların daha çok ısınmasının önüne geçmektedir. bununla birlikte yağlama sistemi de koruyucu bir faktör olacaktır.İstanbul'da yaşıyorsunuz sanırım. Özelden telefon numaranızı gönderirseniz bölge distribütöründen subap garantisi ve montaj konusunda size yardımcı olmasını sağlayabiliriz.

5. fethiyeli2773

fethiyeli2773 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba 2008 hyundai accent era 1.4 aracıma lovato lpg dönüşüm sistemi taktırmak istiyorum. Ancak 2010 yılında tarktırdığım brc markasını aracın yolculuk anında motorun stop etmesi, yine kışın benzinden lpg ye geçişte teklemesi ve benzine geçmemesi gibi nedenlerle garanti kapsamında iade ettim. Lovatoda bu tip sorunlar yaşarmıyım ? Bu ve benzeri sorunlar yaşamamam için hangi kiti önerirsiniz ? Damla lpg nin çözemediği bir sorun karşısında ücretin tamamını iade ediyormusunuz ? Ayrıca 68AKSARAY da hangi lovato servisini önerirsiniz ? teşekkürler.

6. YILKI

YILKI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    hakan murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    merhaba.
    benzin bittiğinde ya da ben istediğimde direkt olarak lpg de çalışmıyor neden olabilir.

7. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    İyi akşamlar 7.ayın 2012 de lpg taktırdım.Acaba lpg nin de periyodik bakımları var mıdır?Olduğunu duymuştum ama tam emin değilim.Varsa elinizde bir liste varsa paylaşabilir misiniz

8. hasanbahadir

hasanbahadir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2011 model Accent Era Team ABS 1.4 aracım var. 48.000 Km'de. Lpg taktırmayı düşünüyorum. Önerileriniz için teşekkür ederim.

9. Murat1071

Murat1071 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    Murat Yalçın
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    ben accent blue aracıma Lovato obd li sistem taktırdım 1.500 Km oldu km 45 Yakıyor Lpg Bir depo (36 lt) ile 200 Km anca gidebiliyorum yardımcı olabilirmisiniz ?

10. mert041

mert041 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mert Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Merhaba 1.3 admire aracım var ş.içi kmde 38 krş. yakıyor tüp taktırırsam bu düşer mi ayrıca bu arabalara uyum sağlayan model fiyat hakkında bilgi alabilir miyim, İzmit'teyim. Tüp taktıran ve sıkıntı yaşayan var mı?

11. kamu78

kamu78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Benim arçtada aynı lpg sistemi var 2000 km.de 28 krş yaktı şimdi 25-26 krş civarı karma yakıtı var.LPG takılalı 9500 km civarı oldu.Ayrıca benim araç 1,6 sizin sistemde bi problem var gibi geliyor.LPG yi 2,56 Tl den alıyorum ayrıca belirtmek istedim

12. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba;

Lovato'nun iki sistemide aracınıza tam uyumluluk sağlar. Smart sistemimiz ve OBD sistemimiz de aracınız için sorun çıkarmayacağını bilmekteyiz. Sürekli olarak montaj yaptığımız bu araçlarda bir problem ile karşılaşmadığımız gibi bir şikayette almadık. Yaşadığınız sorunları yaşamayacağınızı temenni ederek PM den ulaşırsanız size bayi için gerekli bilgiyi verebiliriz. İyi günler.

13. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba ;

İlk önce aracınızın markası ne ? Lovato nun hangi sistemi takılı ? Eğer sıralı sistem var ise sadece zor durumlarda direk gaz ile çalıştırmanızı ve bununda sadece 10 kez yaptıktan sonra hakkı dolduğunu belirtmek isteriz. Hem sizin için hem LPG sisteminiz için hemde motorunuz için benzinle çalışıp gaza geçmesini öneriyoruz.

14. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    LPG sistemlerinin periyodik bakım olarak sayılabileceği sadece filitre değişimi vardır genelde 360 saat içinde ortalama 15000 km de bir filitre değişimi yapılmalıdır.

15. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba hasanbahadir;

İlk önce aracınıza uygun Lovato'da iki sistem bulunmaktadır. Bir tanesi Lovato'nun baz modeli olan Smart sistemi, diğeri ise OBD II teknolijisidir. Motorun arka planda ayar yapması, enjektörlerin daha kuvvetli olması ve motorun kendi ayarını yaptığından dolayı motor arıza ışığına çözüm olması gibi temel farklılıkları vardır. Baz modelimiz olan Smart sistemimizin fiyatı 1390 TL OBD II nin ise 1650 TL vadeli fiyatlarımızdır.

16. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)

Merhaba Murat1071

İlk önce hayırlı olsun. LPG montajı yapıldıktan sonra tekrardan ayara gittinizmi ? 1000 km sonra genelde müşterilerimizi rutin kontrol için çağırır oluşabilecek bir soruna veya ayarla ilgili sorunlara karşı önlemlerimizi almaktayız. Montajı hangi bayiide yaptırdığınızı PM den söylerseniz aracınız için gerekli bilgileri alıp sizinle daha sağlıklı bir iletişim kurabileceğimizi düşünüyorum.

17. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba mert041;

Aracınız için Lovato'nun Smart sıralı sistemi uygundur. Yaklaşık olarak %40 şehir içinde tasarruf sağlayacağınız bu sistemde 2 yıl garanti bulunmaktadır. 1390 TL vadeli şeklinde aracınıza montajını yapıyoruz . Birçok kez aracınıza montaj yaptık ve şuana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadık. Aracınızın motoru LPG ile çalışmaya ve uyum sağlamaya çok müsait.

iyi günler.

18. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    İlk zamanlarda biraz fazla yakması normaldir çünkü motorun LPG ye uyum sağlaması 1000 ile 2000 km arası olabiliyor. Sizinde gazı Ankara'ya göre pahalı almanıza rağmen yakıt tüketiminiz çok güzel. Bu şekilde gitmesini temenni ediyoruz. iyi günlerde kullanın.

19. kadirkamboz

kadirkamboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    salih yavuz
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    s.a.2012 model sıfır accent blue 1.4 prime otomatik aracım var. kocaeli fertan plazadan aldım. aracı 7 aydır kullanıyorum 6000 km de. aracımı şehiriçinde kullanıyorum yol bilgisayarı ortalama 7.6 yakıt harcadığımı gösteriyor. depoyu birkaç kez fulledim ve ölçtüm doğru. yani 38 kuruş yakıyor. lpg taktırmayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz. sizce taktırsam ne marka taktırmalıyım. fiyat ve izmitte taktırabileceğim iyi usta var mı?

20. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bütçenize göre OBD desteği olan bir kit taktırabilirsiniz. OBD desteği olmayan kitlerde sübapları çabuk bozarsınız.

Bu Sayfayı Paylaş