LPG KABLO

Lgp Regülatör Değişimi Sonrası Hararet

'İ10 Forum - Club' forumunda kutsayulu tarafından 19 Mayıs 2023 tarihinde açılan konu

1. kutsayulu

kutsayulu Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Kutsay ulu
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    2014 model i10 sahibiyim. Aracımda LPG regülatörüne giden hortumlardan birinde su kaçağı olduğu için bugün değişimini yaptırdım. Ancak bu değişim sonrası araç hararet yapıyor. Hava yapmıştır dendi ve müdahale edildi ancak sorun hala devam ediyor. Başına gelen, bilgisi olan var mıdır?

2. mechanical

mechanical Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    250
    Ad Soyad:
    harun
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhaba, eksik motor sogutma sivisi tamamlandigini var sayarak ve LPG regulatorunun dogru dolasim yaptigini var sayarsak (onceden sorun yasamadiginiza gore) siviyi tamamlayip arac rolentide calisirken hic birsey yapmasaniz bile tasirma kabi marifetiyle sistem icerisinde bulunan havayi radyator kapagi acildiginda (genlesme yaptiginda) atmasi gerekirdi ve bunu gozlemlerdiniz, eger siviyi tamamlayip direkt radyator kapagini kapattilar ve size teslim ettilerse henuz sistem icerisindeki hava boslugu hizli bir sekilde atilmamis olabilir.

3. kutsayulu

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Kutsay ulu
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    İçerisindeki havayı iki üç kere aldılar, defalarca su eklemesi yaptılar, ancak yola çıkınca 3-4 kilometrede hararet 130lara fırladı. Ustaya devirdaim Pompası olabilir mi dedim ama LPG regülatör borusu değişimi ile ne alakası var dedi o da haklı aslında. Termostat ya da üst kapak contası olabilir dedi araç kalsın bakalım detaylıca dedi. Üst kapak contası yanık olsa önceden de yapardı diye düşünüyorum ama ne çıkacak ne kadar girecek bana merakla bekliyorum.

4. kutsayulu

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Kutsay ulu
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Sorun bugün çözüldü. Başına gelebilecekler için yazıyorum aracın devirdaim pompasının bıçakları oksitlenmiş ve yıpranmış bu nedenle yeterli basıncı üretemiyormuş.

mechanical, Burak&Buse ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş