10 Kasım LPG KABLO

Lastiklerim Çok Kayıyor

'Genel Sorunlar Ve Çözümleri' forumunda hakan574 tarafından 16 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. hakan574

hakan574 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    hakan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaslar bugun gelirken yaklasik 20 km hizla hafif rampa asagi ozellikle denemek icin lastigin bi
    Ayni durumlar bende mevcut kardesim. Bana kalirsa bu arabanin kronik bir sorunu. Cunku su anda lastikcideyim lastiklerde ne bir catlama nede deforme soz konusu. Ustelik bu sabah hafif rampadan inerken yolda su akintisi vardi. Ozellikle soyleyim hizim 25 km. Sadece lastigin birini islak yere denk getirdim ve frene asildim. Vijjjjjjjjt diye kaydi. Tum yorumlariniz icin tsk ederim. Zaten araci satisa cikarmistim. Kesin olarak satmaya karar verdim. Allaha emanet olun

2. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    kimse sormamış iyimi :)

3. -kutay-

-kutay- Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Kutay Dönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Diğer arkadaşların da dediği gibi lastiğin üretildiği hafta/yıl olarak yazar üretildiği yıl olarak yazan bir lastiğe daha hiç rastlamadım.

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    @hakan574 lastiğin markasını yazarsanız veya bir fotoğrafını koyarsanız daha iyi destek alabilirsiniz. Belki lastikte bir sıkıntı yoktur. Belkide aracınızın frenlerinde problem vardır. Kilitleme vs.gibi.

5. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    lastige verdigim parayi hicbiseye harcamadim hepsinin farkli farkli karakteri var ebada gore o yuzden model vs cok onemli yasanan sorunda :D

gogo46 bunu beğendi.
  6. Aby57

Aby57 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Durmus köylü
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Forumdaki yaziları okuyunca lastiğimi değiştirme kararim kalktı.evet bi araclarin sıkıntısı kayıyor.oyle boyle degil hemde.arac on numara ama korkutuyor...ya bi gun farkinda olmadan kütttt....

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Herhangi bir Hyundai nin yere basma kabiliyeti hakkında böyle bir genelleme yanlış, ucuz eski bayat lastik kayar o lastiklerle Mercedes olsa yine kayar, eski lastiklerin dişleride olsa kayar, yeni sıfır alınmış Riken, Dayton, Taurus, Milestone, Silverstone da kayar kaymazsa en çok bir iki sene sonra kaymaya başlar kayarken tuhaf uğultular da yapar patinaj da yapar

Hyundai nin yol tutuşu kötü diyebilmek için ilk önce kullanılan lastiğin markasını modelini, lastiklerinin hava basıncını, amortisörlerinin yaylarının ne alemde olduğunu, rot düzeninin ve direksiyonunun ne durumda olduğunu inceleyip ondan sonra Hyundai nin yol tutuşu kötü yada iyi olacak şeklinde birşeyler söylenebilir.

Bu arada Hyundai yi övüyorum överim ama bu yanlış anlaşılmasın şu anda Honda ya biniyorum ben. Ama eskiden bindiğim Getz ile döndüğüm virajları ışıklardan yaptığım patinajsız fırlayışları Honda ile bazen yapamamak Honda nın altındaki fabrika çıkışı ne idüğü belirsiz Michelin lastiklerden mi? yoksa Getz e üç yılın sonunda hayatı bana dar eden Hankook lardan sonra taktığım ve milletin gürültülü çalışıyor diye sevmediği Bridgestone lastiklerden miydi bunu da ileride bir zaman öğrenip yazacağım.

Lastikler bir otomobilin bütün karakterini değiştiren parçasıdır. Nürburgring Nordscheleife pistinde bir Subaru Impreza WRX e dört tane 13-14 senelik bayat Milestone Silverstone yada Riken lastik takarsınız bir tane 1.5dCi Renault Clio ya da gidip sıfır Michelin Pilot Sport yada Bridgestone Potenza yada Continental Sport Contact takarsınız kuru havada birkaç tur sonra Clio rahat rahat sollayıp Impreza yı geçer.

Kötü lastik bu kadar şiddetli kayar kuru sıcak zemini bile karlı buzlu zemin gibi yapar.

farkında olmadan küüt diye kaza yaptğınızda kaskodan sigortadan yada cepten otomobilin emniyet ve performans açısından çok ta önemli olmayan dış görünümü boyası şekli iyi olsun diye orjinal kaput orjinal çamurluk ince mikron boya gibi şeylere dikkat edilmesinden ziyade aynı otomobile bakım ve yenileme yaptırılacağı zaman kaliteli ve pahalı premium markalardan ve jant ebadında onaylı ölçüler dışına çıkmadan güzel taze dört tane lastik almak iyidir, servisin taktığı üreticinin onayladığı ve servis bakımlarında kullandığı orjinal fren ekipmanlarını kullanmak iyidir, orjinal süspansiyon elemanlarını, direksiyon parçalarını parasından kaçmadan kalite konusunda dikkat edilirse kaza ihtimali azalacağı için zaten orjinal kaputa çamurluğa tampona boyasız göçük düzeltmeye verilecek büyük meblağlar gibi ihtiyaçlar minimuma inecektir.

Sürekli kayan, patinaj yapan, frene basınca durmayan Hyundai yoktur, kötü lastik vardır. Frenleri kötü Hyundai de yoktur orjinal balata ve diskler pahalı gelmiştir.

oguztiryaki55 ve Oknbzk bunu beğendi.
  8. Oknbzk

Oknbzk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad Soyad:
    Okan bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    2010 era(absyok) acımda pirelli p6000 vardı. Işıklarda sert kalkışlarda hafif patinaj, ani frenlerde kayma yapıyor du. Özellikle ıslak zemin performansını hiç beğenmiyordum. Daha sonra michelin energy Saver aldım. Bi lastik bir arabayı bu kadar mı değiştirir,bunu o anda anladım. Yol sesi olsun yol tutuşu olsun çok değişti. Şimdi istesem de patinaj yapmıyor araba :) Bence arabadaki en önemli en dikkat edilmesi gereken parçalar lastik ve fren. Bu parçalarda ucuza kaçılmaması gerekiyor. Can taşıyor bu araba, ailemizi bizi eşimizi, dikkatli araştırarak seçim yapmak en iyisi.

erenuzel41 bunu beğendi.
  9. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Markası ve modeli ne olursa olsun tüm araçları yolda tutan avuç içi kadar alanı yere basan 4 tane lastiktir. O yüzden lastik sürüş güvenliği için en önemli konu.

Bu Sayfayı Paylaş