LPG KABLO

Lastik Yanağının Içten Çatlaması Ve Garanti

'Sohbet' forumunda deza tarafından 14 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba arkadaşlar. Sol ön lastik havası bir hafta içinde 32 den 26 ya düşüyordu bir süre. Vaktim oldu dün gösterdim. Lastikçi söktü çivi batmıştı , sonrasında farkettik ki lastik yanağı içten çatlama yapmış. Yani dışardan gözle görülmüyor , anca sökünce goruluyor. Çivi tamirini yapmayalım , garantiden lastiği değişmeyi dene dedi. Daha 5 ay garantisi olduğundan aldığım yere götürdüm. Biraz naz yaptılar ama ben çok üsteledim lastiği söküp çatlağı görünce direk işlemleri başlattılar. Lastik fabrikaya gidecek şimdi , onay verirse fabrika değişecek.

Ama biraz garip durumlar var.

-Fabrika çivi battı diye yanak çatlamasını içten dahi olsa kabul etmeme durumu olur mu acaba ?

- Garanti lastik değişimini onayladı diyelim , sağ ön lastiği de sıfır almam gerekmez mi ? Çünkü bi taraf sıfır lastik bi taraf 1.5 senelik 15k km yapmış lastik sizce doğru olur mu ? Garantinin aslında sağ lastiği de vermesi lazım ama galiba bu turkiye şartlarında rüya olur.

-Jantların resmini de ekledim , lastikçi bisey yok dedi ama acaba janttan kaynaklı mı oldu diye düşünüyorum. Lastikleri değişmeden eski lastikle de sol ön lastik havası hep düşerdi. Değişimden sonra daha az olmaya başlamıştı. Çok önemsememiştim. Acaba iki lastiği de jant mı yedi sorusu geliyor aklıma.

Not : Stepnemiz güzelmiş :)
    yakın zamamda 2016 clio 4 ün patlayan lastiği için stepnesini takmıştık. Stepneler arasında dağlar kadar fark var. Onda max hız 60 km gibi bisey yazıyordu ve farklıydı. Bizimkisi ise normal lastiklerin aynısı. Gayet başarılı. Jantta şase no bile yazıyordu.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Jant komple kumlama ile temizlenip boyatılabilir. Janaktan kaynaklı bir sıkıntı varsa eğer sorun çözülür.

Diğer lastik konusunda. Öncelikle hasarlı lastiği alırsanız şöyle öpüp başınıza koyun (malesef) sonra gerisini düşünürsünüz.

İnsanımız esnaflık bilmiyor tüccarlık öğrenmiş. Sadece elindekini satmasını biliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asel Kaan Efe, <<bülent>> ve deza bunu beğendi.
  3. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aslında daha önce forumda benzer şeyler okumuştum. Lastik garanti işleri galiba biraz temsili olarak işliyor.
    Fabrika yazılı olarak bilgi verecekmiş. Şuan en iyi ihtimal garantinin lastiği değişmesi , diğerini de benim satın almam.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fabrikadan yazı geldi. Beklediğimiz gibi olumsuz. Artık 2 lastik alacağım yapacak birşey yok.
    Bu defa Falken almayı düşünüyorum. Genel olarak olumlu yorumlar gördüm ,alıp deneyeceğim.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2017

Bu Sayfayı Paylaş