LPG KABLO

Klima Üfleme Yeri Sorunu

'Isıtma & Soğutma & Klima Sistemleri Sorunları Ve Ç' forumunda selckglmz35 tarafından 8 Temmuz 2024 tarihinde açılan konu

1. selckglmz35

selckglmz35 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Selçuk Gülmez
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Merhaba iyi günler 2014 model i20 aracımda klimayı açtıktan sonra nereye üfleyeceğini değiştirme yerinde ilk 3 yer çalışıyor ayağa vücuda hem ayak hem vücut üfleme yerleri çalışıyor ama diğer 2 kısıma çevrilmiyor oraya döndürmeye zorluyorum dönmüyor çok zorlamak da istemiyorum kırılır diye neden olur bu ne sorunu vardır şimdiden teşekkürler

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,777
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Üfleme konumu düğmesi içten bozulmuştur. Servise danışmanızı tavsiye ederim. Dışarıda çözüm bulamazlar. Benim i20 nin üfleme ızgaralarını yönlendiren ventiller kırılmıştı da komple ızgaraları değiştirmiştim serviste.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme: 8 Temmuz 2024
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,131
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aracınızın klima kontrol paneli geçmişte iş bilmeyen birisi tarafından sökülmüş olabilir. genelde teyp takanlar bunu yapıyor.

çevirdiğiniz düğmenin içinde bir tel var. bisiklet fren teli gibi. o yerinden çıkmış olmalı. işi bilen birisi bunu 10 dakikada halleder. kendiniz bakmak istiyorsanız, aracın gaz pedalının olduğu bölüme kafanızı sokup düğmeyi çevirince hareket eden kısımlara bakabilirsiniz. ben geçmişte kendim çözmüştüm.

MSC ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    684
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Hocam iş bilmez birisi kurcalamış belli ki. Benim araçta da olmuştu dediğiniz problem. Daha sonra sanayiye götürdüm bir klimacıya abi dönüyo ve üflüyo da dedi fakat nasıl becerdilerse ne tarafa alırsam alayım ayaklara üflemeye de devam ediyordu. İş yerinde r arkadaşla söküp küçük kapakları istediğimiz konuma getirip ayar düğmesini de o pozisyona alıp geri monte ettikten sonra düzeldi.

5. kutsayulu

kutsayulu Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    160
    Ad Soyad:
    Kutsay ulu
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Hocam çözüm basit ama inanılma zor bir yerde. Konsolda klima yönlendirme düğmesinin arkasında bisiklet fren teline benzer bir tel var. Bu tel bir plastik koruyucu kılıf içerisinde. Kılıf yönlendirme düğmesi ile klape arasında sıkıştırılmış durumda. Bu koruyucu yuvasından kurtulunca bahsettiğiniz sorun oluşuyor genelde. Bunun için konsola alttan şoför koltuğunun önüne yatıp bakmanız ve o teli tespit edip çıkan kısmı yerine takmanız lazım. Çalışma alanı çok dar oluyor genelde bu nedenle kendiniz yapacaksanız Allah kolaylık versin şimdiden.

Bu Sayfayı Paylaş