LPG KABLO

Kasko Cam Değişimi

'Kasko, Sigorta, Muayene ve Devir İşlemleri' forumunda instant7171 tarafından 23 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben insignia nın degistirmistim tramere işlenmedi, acaba anlaşmamı olursami islenmiyorki

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Firmadan firmaya farklılık gösteriyormus

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Küçük hasarları takıntı yapacak adama satmayın zaten arabayı. Siz sattıktan sonra arar yok şöyle yok böyle diye bıdı bıdı konuşur.
    Bir avm nin otoparkında arabamın şoför kapısına ufaktan çarptılar. Kapı boyasız düzeltildi, marşpiyel düzeltilip boyandı. 1200 tl hasar kaydı var.
    Şimdi ben bunu cebimden yaptırıp tramere işletmeyebilirdim veya yaptırmayıp öylede kullanabilirdim, satarken tramersiz işlemsiz araba diyede satardım.
    Ama neden yapayım yani. Elimde kazanın fotoğraflarıda var. Yarın öbür gün satacağım zaman adam fotoğrafları görmesine rağmen yok şöyle yok böyle derse, git başka araba al kardeşim derim yani.

Coolwhisper ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    483
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    cam onarımını geçtik kontak kaybedip kasko ile alsanız o bile hasar olarak geçiyor. Benim i20 arka camı patladı. çok masraf tutmadı 400 tl dediler cebimden doraglas ile değiştirdim düşünmedim bile. kaç kişi cama bakıyor ki araçta. millet olarak sadece kaportaya bakıyoruz. kaportada sorun yoksa araba temiz diyoruz bir bakıyoruz motorda yada başka aksamda sorun var tut sanayi yolunu. cam önemli çatlak varsa değiştirme taraftarıyım ben her daim. kasko mu olur cepten mi bilemem. servisi aradım, sigortacımı aradım usta kaç derse o kadar masraf görünür, elinizde fatura var saklarsınız hasar tarihi, hasar tutarı ile cam değişim tarih ve fiyatı örtüşür araçtaki bu hasar kaydı ne diye çok takan olursa dediler. ha alacağım araçta cam değişmiş olsa çokta takılmam. cam her türlü değişebilir.

cam patlamasına ve değişmesine rağmen aracım hasarsız, kapıda sürtmeden kaynaklı iz vardı ama boyasız. ha göçme yoktu veya şükür derin değildi sürtme. vernik sıyrılmıştı. pasta ile olacak şey değildi. boyatsam alacak kişi neden boyandı diyecekti. ellemedim 2 yıl bindim öyle. satarkende bu sorun değil bu kadardan bir şey olmaz dediler aldılar ama boyalı olsa boyandı ama neden boyandı diyecekti alan belkide.

aslında öyle. çok takacaksa satmayacaksın o kişiye. ama ben şunu diyorum her zaman. biz aracı kendimiz binmek için almıyoruz Türkiye'de. satacağımız kişiyi düşünerek alıyoruz. yeter ki o rahat binsin ben onun yerine aracıma gözüm gibi bakarım diyoruz. Şartlar ve insanlar buna getirdi durumu. ama şöyle bakıyorum da artık ağırdan değişiyor alıcıların görüşü. araca ve satana bakıyorlar. ikisine de güvenilerlerse bazı şeyleri çok takmıyorlar.

Son düzenleme: 25 Aralık 2020
    <<bülent>> ve fume bunu beğendi.
  5. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    483
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    evet istemez ama hasar kayıdı yok diye de boyalı deyip satılan araçlar var. hasar çok olsa bile adam cepten yaptırıyor al sana hasar kayıtsız az boyalı araç. size karşı demiyorum yanlış anlamayın. piyasa satılan araçların çoğununda dendiği gibi hasarsız vs olduğuna inanmıyorum. hasar kayıtsız ama hasarlı bir sürü araç var.

6. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi satarken 200-300 liralık yada mini onarım yazısına rağmen araca kusur bulan kisiyle bende pazarlığa girmem ayrıca ben bir aracın hasarını cebinden yaptırıp hatasız boyasız diye satılması olayına karşıyım kesinlikle niyetim bu veya buna benzer değil yalnızca ufak şeyler için tartışmaya girmek istemiyorum araba satmak en az almak kadar stresli bir iştir biliyorsunuz. Aracım zaten kazalı bir araç olsa bunu saklamak saklamaya çalışmak kul hakkıdır biliyoruz.

Öte yandan cam değiştirmek yerine mini onarımdan cami tamir ettirmeye karar verdim. Yan sanayi cam takıldığında yağmur sensörü vs calışmama sorunu olabiliyormuş ayrica öte orjinal camın %20 muafiyetini ödeyerek taktırmayı düşündüm yetkili servis 5400 TL + 280 lira fitil + işçilik diyerek hevesimi kaçırdı şuan en doğru seçenek tamir gibi görünüyor. Camdaki öbek içinde birşeyler yapabileceğini söylediler duruma göre hareket edeceğim herkese teşekkürler...

7. Poseidon00

Poseidon00 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    4 ay kadar önce ben de kaskodan i20 aracımın camını değiştirdim. Öncelikle yan sanayi takarlar diye servise gittik %20 muafiyetten 450 lira gibi bir rakam çıkarttılar bana. Sonrasında şansıma kaskonun anlaşmalı olduğu firmanın çalışanıyla denk gelip sorduğumda biz orjinal takıyoruz hatta serviste taktırsaydın bizi çağıracaklardı biz takacaktık hep öyle yapıyoruz demişlerdi. Duracam taktılar üzerinde hyundai logosu var ben memnunum ayrıca hasar kaydında bir şey çıkmıyor

8. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    450 çok güzel fiyat çıkmış hocam

9. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben bu güne kadar ön cam değişiminin sebep olduğu bir hasar yüzünden araç satışında sıkıntı olduğunu görmedim duymadım , sigorta şirketleri senede belli cam değişimini sunarken , günümüzde karşılaşılan sık vakalardan olduğu için bu imkanı sunuyor. Camı değişen bir aracın ön direkler , kaput ve ön tavanda bir işlem olup olmadığını her usta bilir , '' kim aracında hasar kaydı olsun ister ki '' cümleniz boşuna , evet kimse istemez ama zamanı gelince oluyor allah korusun , hasarlı bir cam arkasından yola bakmaktansa değiştir gitsin. Benim de tam önümde bir küçük taş vuruğu vardı , ali.. den aldığım tamir setiyle düzelttim belli bile değil , tamiri mümkün bir şeyse yapabilirsin.

<<bülent>> ve Coolwhisper bunu beğendi.
  10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam şu “ camdaki öbek” den neyi kastediyorsunuz anlayamadım ?

Tapatalk kullanarak iPhoneX aracılığıyla gönderildi

11. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Lekelenme ancak gündüz belirgin olmuyor akşam karşıdan bir arac gelirken far yansıyınca görüş kapanıyor kalıcı buğu gibi düşünün denemediğim ürün kalmadı çıkmıyor. Cam bozulması olarakts geçiyor.

12. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Mevzu ön cam değil ön cam değişmiş olabilir bunu bende sorun etmem. Ancak bazı firmalar mini onarım bedeli olarak fiyat yazmıyor yalnızca hasar kaydı tutarsız görünüyor. Tampon onarımı da mini onarım kapsamında tamir edilebiliyor. en basiti ben tampon onarımı görmüş bir araca talip oldum hasar kaydı tampon boyası gibi ufak detaylar umrumda dahi değildi ancak ustaya götürdüğümde önden darbe aldığında büyük bir hasar aldığını öğrendim ayrıca bu herkesin kendi tercihi ben hatasız boyasız hasar kayıtsız özenle baktığım kapalı otoparkta muhafaza ettiğim aracın 100 TL dahi hasarlı görünmesini istemiyorum ki bunu istemeyecek onlarca insan vardır. Ha kaza olur başka bir durum yapacak birşey yok o ayrı ama ben kusursuz olarak aldığım aracı kusursuz olarak sorunsuzca şekilde satma taraftarıyım buda kendi görüşüm kimisi önemsemez 10 bin hasar kaydı dahi görünse kimisi 1 TL dahi görünsün istemez kişiden kişiye göre değişir.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,993
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Bizim pederin arabasının 10 bin liraya yakın hasar kaydı var hatasız boyasız. Ön cam değişimi arka tampon 2 kere değişimi arka stop lar değişimi yan ayna değişimi, akıllı adam hepsini kasko dan sigortadan yaptırdı ne cebinden ödeyecek işine gelen alsın

14. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Dediğim gibi hocam herkesin kendi tercihi

15. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,993
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Hocam Allah korusun geldi arkadan biri sana çarptı 2 stop lamban kırıldı tamponun parçalandı kaporta hasarın yok 10 bin lira masraf var cebinden mi yaptıracaksın hasar işlemesin diye daha arabaya binerken nasıl satarımı düşünüyoruz arabam temizse her türlü satılır hadi 3 bin eksiğine ver çok acil lazım nasıl satılmıyor

Asel Kaan Efe ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    forumda tarcanlar'dan bahsedilince herkes şüpheci oluyor, böyle konular açılınca da "hasar kayıtlı arabayı almayan almasın, böyle kıl adamlara araba satılmaz" diyoruz. ortası yok mu?

17. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

3 bin eksiğine de satılmayabilir, isteyen arabasını ilana koyup baksın bugünlerde. piyasa yavaş.

sonuç olarak makul olmak lazım. ben kaskoya her yıl 1000-1500 lira vereceksem 10 bin gibi hasarlarda mecburen kullanmak lazım. 10 bin lira değil de 300 lira olunca cepten mi yaptırılacak, işte bunu herkes kendisine göre karar verir.

Asel Kaan Efe ve instant7171 bunu beğendi.
  18. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kesinlikle katılıyorum yüksek tutarlı hasar ayrı ama 300-500 ü cepten yaptırmak kişinin kendi kararı

19. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Cam değişimine hasar kaydı gözüyle bakmıyorum.

ysuatsenyurt ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  20. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hakan abi yakında zamanda 2 araç sattı, fiyat biraz uygun tutulursa satılır diye düşünüyorum.

ysuatsenyurt ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş