LPG KABLO

Kaput Altindan Gelen Civata Gevseme Sesi

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Mywz1 tarafından 4 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Mywz1

Mywz1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Mehmet yavuz
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Oncelikle herkese merhaba. Aracim 2012 i20 1.4 benzinli otomatik.
    Aracimda kirmizi isikta dururken vites d de iken motor civarinda civata gevsemesine benzer bir ses geliyor. Kalkis sirasinda ilk anlarda tam sag sol yapincada sesi rahat duyuyorum. Ozellikle aracta cok titresim varken geliyor ses. Vitesi bosa alinca ses azaliyor,bazen ses gelmiyor.biraz ilerleyince titresim kesilince de ses kalmiyor.
    Kaputu acip vites d de el freni cekip biraz dinledim.motordan veya altindan geliyor gibi ancak anlam veremedim.sorun yaklasik 2 3 haftadir var.
    Ayrica aracta aksta bosluk oldugu servis tarafindan belirtilmis,on duzenciye goturulmus ve ayar yapildi sorun yok diye onduzenciden belirtilmisti.
    Ilk aracim,tecrubem yok. Yardimlarinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

güürltü konusunda yorum yapmak zor oluyor. bakarak anlaşılır ancak. ama motor ya da şanzıman takozlarında arıza varsa, titreşim artar ve motorun üzerindeki herhangi bir şey ses çıkartabilir.

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş