10 Kasım LPG KABLO

Kapı içi izolasyon

'Starex Forum - Club' forumunda Beemer tarafından 1 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    He Tamam Abi İnşallah Çözülmüştür.. Bende Dedim Sestenmi Degisti Ama Ses Hepsinde Var Degissede Fayda Etmiyor..

2. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    O sesgüzel be Ersin kardeş uçuşa geçiyoruz o sesle salla gitsinhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

3. mujdat77

mujdat77 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    müjdat soysal
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Konuyu başından beri takip ediyorum, son mesaj dikatimi çekti...Uçuşa geçiymuşuz gibi oluyor denmiş, aynı ses benim admirede de var, özellikle 4. vitesten sonra bu ses geliyor ve hoş bi ses bence...Yanılıyor olabilirmiyim acaba?

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bizdeki Ses Sürekli Var Abi :) Common Rail Oldugu İçin Direk Beyninden Geliyor Arabanın.. Neden Gelir Niye Gelir Çözmüş Degiliz..Ama Alıştık Artık Duymuyoruz

5. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    cuvvvvvvvv diye bises Müjdat :) 1-2-3-4-5 farkyapmıyo uçuriyi https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

6. mujdat77

mujdat77 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    müjdat soysal
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Anladım ersin, peki bendeki 4. vites ve sonrasındaki , sanki uçak kalkıyormuşki gibi gelen ses nedir? Aslında bu sesin kaynağını bilmiyorum ama bana çok hoş geliyor. Acaba nedir bu?

7. mujdat77

mujdat77 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    müjdat soysal
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Aslında fiyuvvv diye gibi geliyor bana...Sanki uçağın havalanması gibi bir ses...

8. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hava Filtresinden Geliyor Olabilir.. Aklıma Gelen Sadece Hava Emiş Sesi...
    Turbo Falanda Yok https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

9. mujdat77

mujdat77 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    müjdat soysal
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Haklısın, turbo yok ama aynen turbo sesi gibi...Bi zararı varmıdır acaba yada kötü bir şeylerin habercisimidir? Önlem falan almak gerekirmi?

10. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sorunsuzluk benim Starex'imde ya da sorun sizlerin arabasında mı bileyeceğim ama bahsettiklerinizin hiçbirini yaşamıyorum nedense. Aracın ses yalıtımı bence çok iyi; içerdeyken bağırdığım halde, camlar kapalı olunca dışarı ses çok çok zor gidiyor, aynı şekilde müzik dinlerken de yalnızca bass'ların titreişimi hissediliyor. Belki benden önceki sahipleri yalıtım yaptırmış olabilirler. Araba Ertex yapılı çünkü.

Yalıtım yapmak için kullanacağınız malzemeden kastınız tam olarak nedir? İzocam bir markadır; cam yünü başta olmak üzere, taşyünü, foamboard gibi birçok kalem yalıtım malzemesi bulunmakta. Babamın işi inşaat olduğu için bu tür malzemeleri az çok tanırım, size de seçim konsunda yardımcı olabilirim.

11. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Büyük bir ihtimalle yalıtım yapılmıştır sizin aracınıza...İçinde cam yünü olan malzemeleri kastemiştim.Ancak sizin bu konuda malzeme seçimi olarak öneriniz olursaseviniriz...

12. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Seyir halindeyken cam açma kapama düğmelerinin olduğu yere parmaklarınızı sokun dışarıdakı havanın aynen oradan içerıye üflendiğini göreceksiniz!

13. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @Beemer, cam yünü kesinlikle önereceğim bir malzeme değil (Yaptığımız hiçbir işte kullanmayız). Sudan etkilenen, yanıcı ve sağlıksız bir ürün. Bunun yerine taş yünü öneririm. Hatta taş yününü kapı içine uygun şekilde kestikten sonra, bir naylonla sararak koymanız daha da iyi olur. Bunun dışında içeri hava ve su girebilecek yerleri de şilte, elastormer benzeri esnek bir malzeme ile kapatabilirsiniz veya delikler küçükse, dışarı taşmayacak şekilde poliüretan köpük uygulayabilirsiniz. Yalnız bunu yaparken fazla sıkmamanız gerekir. Köpük kurudukça hacim kazanır çünkü.
    Bir de kapıyı sökerken tırnakları kırmamaya dikkat edin. Ben ses yok dedim ama bazen bass vurunca sağ kapı cızırtı yapar gibi titriyor. Belki bir boşluk vardır ya da kapı söküldüğü için, söküm yeniden takma sırasında bir şeyler kırılmış olabilir.

@merikemal, hiç dikkat etmedim ama birazdan eczaneye gideceğim, o sırada denerim.

14. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evet seyir halindeyken dışarıdan gelen havayı hissedebilirsiniz.Ayrıca tabii toz falan ne varsa içeride.

Bu arada taş yünü için sağlığa çok zararlı deniyor.Akciğerlerde sorun yaratıyormuş.Daha faklı bir yol izleyeceğiz sanırım.Bu yapı marketlerde satılan her iki tarafıda alaminyum kaplı bir tarafı yapışkanlı bir malzeme var....

15. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Denedim, az miktarda hava hissediliyor. Sizlerinki nasıl bilemeyeceğim. Hızım 80 civarıydı o esnada ama ses yalıtımı gerçekten çok iyi. Müziği açıp, eczaneye indim, dışarı çok çok az ses geliyordu. Yalıtımı BMW 7 serisi kadar iyi diyebilirim. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

Taş yününün bildiğim kadarıyla zararı yok ama solunduğunda tabi ki tüm kimyasallar zararlıdır. Taş yünü aslında kimyasal değil, volkanik kayaçlardan elde edilen bir malzemedir. uygularken maske takarsanız (1-5 TL arası fiyatı) ve söylediğm gibi naylon kaplarsanız kesinlikle bir sorun olmaz. Taş yünü ile camyününü bir arada görseniz, cam yününü aklınızdan bile geçirmezsiniz. Cam yünü durduğu yerden tozarken, taş günü darbe aldığında bile zor tozuyor.

Bahseddiğiniz ürünler birkaç çeşit. İnce olanları genellikle soba arkaları için kullanılıyor, alüminyum levyanın arkasında karton bulunuyor. Biraz daha kalınlarında ise cam yünü var. Zaten o sizin için kullanışlı olmaz. Çünkü kapı içine uygun şekilde kesmeniz gerekcek. Yalnız, taş yünü gibi malzemeler top olarak satıldığında iki kapı için size gerekecek taş yünü yalnızca iki levhadır ki onu da bulmak biraz zor olur. Taş yünü de istemezseniz, bunların yerine önce de yazdığım şilte gibi malzemeler kullanılabilinir. Deliklerler için şimdi aklıma gelen diğer bir seçenek de sıcak silikon. Sökülmesi gerektiğinde kolayca sökülür, sızdırmazlığı da çok iyidir.

Düzenleyen : tahrikk

16. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Sende İzalasyon Var Büyük İhtimal Bende Ses Aynı Dışarda :)

17. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Doğrudur. Hepsinde aynı olup da benimkinde farklı olacak değil ya ama ses gerçekten de çıkmıyor dışarı, dışardaki ses de pek gelmiyor. Cam kapalıyken kapının yanında durun bir kişinin bile söylediğini anlamak çok güç oluyor. Bunda camın da etkisi vardır tabi, tek kat olmasına rağmen ses yalıtımı iyi.

Bir de müsait olduğumda aracın iç ve dış sesinin ölçümünü yapacağım, bakalım ne kadar fark çıkacak. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

18. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bir ara BMW aracım vardı E21 .Müzik tesisatım iyi olmasına rağmen kapı ve camlar kapalı iken dışarıdan zor duyuluyordu.Ama içeri girince ses rahatsız edici boyutta oluyordu.Adamlar oldukça güzel bir kasa yapmışlar açıkçası...

19. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Starex'imin kaputuna ısı,ses için izole yapmakistiyorum ne tavsiye edersiniz? Starex'lerin kaputlarında izole oluyormu ?

20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kaputta Koruma Mevcut

Bu Sayfayı Paylaş