LPG KABLO

Kalorifer Isınmıyor Yardım

'Sohbet' forumunda Salwatron tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Salwatron

Salwatron Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Serkan Sözen
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Herkeze selam arkadaslar ben bursadan araniza yeni katiliyorum ilk aracim hyundai accent 1.3 hala onu kullanıyorum artık bıktım hergün bişey çıkıyor.
    bugünde ısıtmaya sorunu oldu elektirikciye gittim ısınmıyor diye petekten diye söyledi torpido sökülecek işçilik 250dedi parçada 100 150 dedi bende kendimi yapamamışlar diye düşünüyorum bir yardımcı olursanız sevinirim.

2. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Kalorifer radyatörü tıkanmış anlaşılan. Bir temizlik yapmayı deneyin yani motor kısmında radyatör (kalorifer) giriş çıkış hortumlarını söküp hortumla tazyikli su tut bir ihtimal açılabilir her iki taraftanda bol miktarda su tut.

3. master006

master006 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,916
    Ad Soyad:
    M
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    PSA
    Önce temizletmeyi deneyin, eğer temizlikten sonra düzelmezse torpido söktürüp parçayı değiştirin. Aynı problem benim aracımda da vardı. Geçen yıl petek değişecek dediler, değişim yaptırmadım. Bu yıl temizlik yaptırdım geçen yılkine göre çok daha iyi ısıtıyor. Basınçlı suyu kendinizin tutmasını önermem, sıcaklığı ve basıncı ayarlayıp işlem yapan makineler var onları deneyin. Aşağıda aracımın kalorifer radyatörü temizliği yapılırken çektiğim bir fotoğraf paylaştım.

İşlem şöyle oluyor:
    Kalorifere giren ve çıkan borulara makinenin boruları bağlanıyor. Makine belli bir süreye ve belli bir sıcaklığa ayarlanıp o süre boyunca kalorifer peteğine devridaim yaptırılıyor. Makine en düşük sıcaklıktan su veriyor ve bu sıcaklığı zamanla arttırıyor. Hedef sıcaklığa ulaşılınca makinedeki filtre temizlenip belli bir süre daha çalıştırılıyor. Örneğin, benim aracımda süre 1 saat ve hedef sıcaklık 60 derece olarak ayarlandı. Makinedeki suyun ilk sıcaklığı ise 18 dereceydi. Bu ilk sıcaklık zamanla artarak 60 dereceye 35-40 dakikada ulaştı. Makinenin filtresi temizlenip kalan 20-25 dakikalık zamanda tekrar devridaim yaptırıldı. İşlem bedeli olarak ise 80 TL ödedim.

yvz ve Tilki bunu beğendi.
  4. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hoş geldiniz. Yorumlara katılıyorum. Petek temizliği sorunu çözecektir.

5. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,918
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    motor ısınıyormu :)

rdyatör ısısı 90 derecelere çıkıyormu