LPG KABLO

Ix35 Multimedya Seçimi

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda ArgaKhan tarafından 21 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

1. ArgaKhan

ArgaKhan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Tunahan Yeniyayla
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhabalar, 2014 model benzinli otomatik Elite paket ix35 aldım 3 ay önce. neredeyse her gün biniyorum ve şu anlık memnunum. Şimdi arabaya Mulltimedya sistem kurmayı düşünüyorum ve açıkçası biraz kararsızım. Tesla tipi ve Tablet tipi arasında kaldım. Aracınn mümkün olan herşeyini görmek (lastik basıncı v.s.) ve mümkün olan her şeyine müdehale etmek istiyorum. seri, kullanımı kolay,kaliteli,güzel görünen bir marka-model öneriniz var mı? Araştırdığım kadarıyla belki şu ikisinden biri olabilir dedim.

Tesla tipi:
    https://a.aliexpress.com/_vChHgK

Tablet tipi:
    https://www.sahibinden.com/ilan/yed...-gb-multimedya-navigasyon-oem-947057407/detay

Tesla araçları beğeniyorum, Onların ekranında olan kontrol ve görselliğe en yakın sistemi seçmek istiyorum.

2. ArgaKhan

ArgaKhan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Tunahan Yeniyayla
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Burada yazmayı unutmuşum. Tesla ekranları araştırırken bir şey dikkatimi çekti, ekranın büyük bir kısmını kaplayan üst ve alttaki menüler hangi uygulamaya girerseniz girin herzaman orada kalıyormuş gibi. Yani navigasyon açtığımızda da orada kalıyorlar, haliyle aslında ekran büyük olmasına rağmen küçük bir kısmını kullanıyor gibiyiz. Bu da bana mantıksız geldi. Kullananlar var mı? gerçekten öyle mi?

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hız konusunda işlemci ve RAM önemli, en az 2 olmalı. bazen 4gb ramli cihazlar oluyor.ama cihaza canlı olarak bakmadan hızının iyi olduğunu anlamanız imkansız.
    aliexprestekinde ben ram işlemci bilgisi göremedim. yazılmıyorsa genelde 1gb oluyor.

tesla tip olanların konsolda duruşu bence şekli bozuk, size güzel gelirse takılabilir.

hyundailerde aracın herhangi birşeyine teypten müdahale etmek de pek mümkün değil.

bence teypte en önemli özellik telefon ekranı yansıtma olayı.
    ben iphone kullanıyorum, apple carplay bence çok iyi.

4. ArgaKhan

ArgaKhan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Tunahan Yeniyayla
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Aliexpress teki tesla ekranın 6GB remi 128GB hafızası var, hız olarak iyidir. Dediğiniz gibi Tesla ekran iyi görünmeyebilir, peki diğer 2. gönderdiğim nasıl, iyi durur mu?

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

görüntü konusu zevk meselesi, size tesla daha güzel geliyor olabilir.

6gb ram gerçekten iyi.

Bu Sayfayı Paylaş