10 Kasım LPG KABLO

Ioniq Ile Ilgili Ilk Tecrübelerim Ve Görüşlerim

'Ioniq Forum - Club' forumunda penguen.net tarafından 11 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yok, hybrit araçlar hakkında bir sitenin reklamı vardı,
    sanki hybrit araç almayı düşünüyormuş gibi soru sorması çok saçma, insan gibi çıkıp ben bu konuda ilgi sahibiyim dese ne olur sanki?

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    abi honda crv hybrid çıkartmış:) 100km ye 5,7 litre yakıyor 450000 lira fiyatı var:) 2019 sonuna kadar beklediğim satış rakamı -sıfır- yani hiç:). galiba motoru da 2 litre

japon mühendisliğin Türkiye şartlarına karşı bir yaptırımı bir saldırısı olsa gerek bu :) 450000 e gidilir passat alınır yauw:D BMW de olur:)

hani cebe 450000 lira koysak gidip elantra accent yada civic alsak 150-160000 liraya 300000 liralık para kalsa o parayla alacağımız yakıt zaten bize 20 sene yeter:)

neyin kafası anlamadım:D gidip tebrik edeceğim çekik gözlü samuray asyalı uzak akrabalarımızı.

bence dükkanı kapatıp gitsinler:)

neyse demek istediğim şey hybrid denen icat azcık ucuz olması lazım:) ioniq in fiyatı ve bu fiyata verdiği şeyler çok çok olumlu bence.

3. hakan salman

hakan salman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ömer hakan salman
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Yaklaşık 1.5 senedir ioniq kullaniyorum ve cok memnunum. su an 18 bin km de herhangi bir problem yaşamadım ama benim sıkıntım. aksesuar bulma konusu 3d pas pas bulamadim bagaj havuzu var. ama bire bir uyumlu 3d 4d pas pas alabileceğim ioniqe göre universal olmayan pas pas alabileceğim bir internet sitesi varmi?

4. NewUser

NewUser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Çok mu Önemli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    IONIQ
    maalesef bende aynı durumdayım, o kadar aradım 3D paspası bulamadım, yeterince fazla olmadığı için üretmiyorlar sanırım, yurt dışı sitelerde bile göremedim, serviste satılan normal paspas ise aşırı pahalı, Direksiyon kılıfı D şeklinde satan TR de bulamadım, yurt dışından getirttim. Paspas bulursanız Lütfen burada da belrtin

5. arda429

arda429 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    ARDA AY
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Herkese merhabalar,

Bir şey sormak istiyorum. Araç sessiz olunca her çıkan ufak ses takıntı olmaya başladı:) Kol dayamada boşluk var benim araçta, düz asfalt olmayan yollarda tıkırtı yapıyor. Aynı şekilde kapı iç gözlerine de bir şey koyunca yapabiliyor. Araç içi sert plastik bölgelere kaplama yaptıran var mı ?

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    yok:) ben genelde kışın müziğin sesini biraz daha açıyorum yazın ise müzik dinlemeye pek gerek olmuyor:) ioniq modeli değil ama forumda getz inin arka amortisörlerini değiştiren birisi vardı arkadan gelen takırtı sesini bir türlü çözemiyordu sonra bagajın içindeki raflardan birisinde pense unuttuğunu görmüş penseyi oradan alınca arka amortisörlere yapılan masrafa hepimiz üzülmüştük:) keşke konu linkini şu an bulabilsem:)

demek istediğim şey tıkırtı çıtırtı seslerinin ciddi mekanik problemlerden kaynaklanmadığı bilindiği sürece çok fazla kafaya takılmaması gerekir.

İzolasyon işinin sınırı yok, bugün sert plastikleri kaplamak istersiniz ertesi sene lastik sesi rahatsız eder taban halısı sökülür dikenli sünger vs. iş uzar gider en son kapı pandizotlarını indirip arkalarına kauçuk sünger elyaf geçirmeye kadar uzar mesele.

Halbuki biraz ses duymak iyidir:) yağmurlu havada kasıtlı olarak ön camları iki parmak kıyık halde açarız ki yanımızdan geçen diğer araçların lastiklerinin ıslak zemindeki hışırtısından yanımızdan geçen diğer araçları fark etmemiz kolaylaşsın diye:) çünki yağmur çamur olan yan camlardan gözümüzün görüş mesafesi çok kötüleşir ama kulak her zaman duyar kuru asfaltta kaymaya başlayan lastiğin sesi izolasyonu iyi olan arabada zor duyulur. Bir yerden sonra uzun yolda uyku getirir.

O sebeple azıcık çatırtı patırtı her zaman iyidir.

7. eeetorun

eeetorun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    TOLGA TOK
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    IONIQ
    herkese merhaba,

ben farklı bir konuda bilgi almak istiyorum. bunun içi konu da açtım ama geri dönen olmadı... Benzin depo açma düğmesinin yanında Batt 12V reset düğmesi var. bu ne işe yarıyor yada nezeman kullanmak gerekiyor. bilgi sahibi olan varmı acaba?
    tesekkurler

8. katitan

katitan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    halil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Benim dikkatimi çekmedi belkide benimkisinde yoktur ama büyük ihtimal araba çalışmadığı zaman radyo dinlerken yada başka durumlarda akü bitme durumu oluşursa diyedir basılı tutunca kendine geliyordur.Gerçi serviste yazılım güncelleştirmeleri ile araç 1 yılda çalışmazsa akü bitmeyecek denildi ama bilemedim

9. hakan salman

hakan salman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ömer hakan salman
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    IONIQ
  10. hakan salman

hakan salman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ömer hakan salman
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    IONIQ
    evet arkadaşlar bilgi edinme icin 3d paspas resimlerini paylaşıyorum.

https://imgyukle.com/i/nJNqgn
    https://imgyukle.com/i/nJNKQh
    https://imgyukle.com/i/nJNWoj
    https://imgyukle.com/i/nJN238

NewUser bunu beğendi.
  11. NewUser

NewUser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Çok mu Önemli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Tam olarak uyumlu sağdan soldan deliklerden filan herhangi bir sorunu var mı?, 3d havuz alanı yeterince iyi mi? Koku var mı? bu tip ayrıntı verebilir misiniz

12. hakan salman

hakan salman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ömer hakan salman
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Araca uydu klips noktaları denk gelmedi ama bire bir özellikle on koltuklar oturdu havuz olarak arka koltuklarda aslinda bosluklara oturdu ama yukarıda fotolarda paylaştığım resimlerede bakarsan ön koltukların altına tam gitmiyor arka paspaslar hayir koku yoq ve kaliteli Kauçuk memnunum. tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş