10 Kasım LPG KABLO

Ioniq Almak Üzereyim

'Ioniq Forum - Club' forumunda kyildiz tarafından 23 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. penguen.net

penguen.net Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Kerem Erzurumlu
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Pardon, mesleki alışkanlık.. K Kilo (10^3), M Mega (10^6), G Giga (10^9) kısaltmalarıdır. Bizimki gibi çok basamaklı sayılar ile çalışınca birimler birbirine girmesin diye el alışkanlığı bu şekilde kullanıyoruz.

Çok müthiş bir tespit.

Kusura bakmayın, birileri yazı tarzımı "yozlaşmış" olarak yorumlar ise, bende karşımdakinin "bilgisizliğini" ortaya dökerim. Sizin o anlamadığınız K, M gibi karakterler "Metric prefix" olarak geçer, ve gündelik hayattada da kullandığınız birimlerdir (kilogram'daki kilo'nun, santimetre'deki santi'nin Türkçe olduğunu mu sanıyorsunuz?). Türkiye'de kimse internet nedir bilmez iken, biz internet üzerinden yazışmanın, iletişim kurmanın etik kurallarını tartışıyorduk.

Viano 2.2 CDI . Detay bilmeyenler için tüm motor ve elektronik donanımları E220CDI ile aynıdır, parçaları birbirine uyumludur.

Kendi dilimi katlettiğimi düşünmüyorum. Zira benim gündelik konuşma dilimde de işim gereği bu şekilde konuşuyor/yazıyorum.

Fiyat/Performans açısından bende Ioniq'i çok başarılı buluyorum. 1 aydan fazla süredir kullanıyorum ve performans ve konforundan çok memlunum ve iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum (3 sene sonra tekrar sormalı gerçi. Mercedes'i de aldığım ilk sene çok memlundum).

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

hakandiy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş