LPG KABLO

İntercooler temizliği..

'Starex Forum - Club' forumunda Beemer tarafından 13 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Ne diyeyim fiyat çok yüksek geldi.

İzmir yetkili serviste bana çıkardıkları fiyat işçilik dahil 450 TL.

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Barış Abi Sendeki TCİ Degilmiydi ?

3. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Crdi için orjinal triger zincir setinin fiyatı 750-800tl gibi ve yetkili serviste değişmişuygun olmuş.
    Yan sanayi ürünleri 500 tl civarı bulunabilir.

Düzenleyen : sdiect

4. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    450 ye komple zincir setini vereceklerse ben bir takım daha alıp yedeğe koyabılırım

5. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Pardon verdiğim fiyat TCİ içindi...

6. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kemal değiştirmediğin ne kaldı arbada?

7. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Debriyaj setinide değiştirdimmi içim tamamen rahat edecek Özgür. Neyi değiştirdiysem çakma parça takılmış arabaya orjinalleriyle değiştirdim.

Düzenleyen : merikemal

8. arif tüfekçioğulları

arif tüfekçioğulları Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    arif tüfekçioğulları
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    merhaba arkadaşım,
    sana gerçekten de katılıyorum istanbulda usta yok demeyelım de buna ama gercektende bilincli ustalar çok azaldı,
    ancak bitmedi.Benım jenerasyonumdan kendılerını yenıleyen gercekten de istanbulda ve tum yurdumuzda var. allah hepimizi boyle ustalara denk getırmek nasıp etsin. Birde herseyı bilip hiçmişey bilmeyen profesional ama hıç amator ruha sahip olmayan ,burnu kaf dagında yuzune Allah rızası için bakan kendine musteri yi bağlayamayan sadece bu işi para amaçlı yapan karsısında kı kısının derdıne derman olamayan sadece parasını almak için kalafat iş yapan (tabir-i cayızse) ustalar daha fazla tabiki...! Neyse fazla kafanızı şişirmiyeyim, Dün benim de basıma geldi hyundai accent 1,5 dizel 2004 model bir admire m var.Turbocuya gittim sesini dinledi problemsız fıstık gibi dedi.( bu arada bende muzısyenim) Fakat benim içime sinmedi Dayanamadım evde uyku uyuyamadım ve ertesi gunu arabayı da yenı aldıgım için daha once yanın da staj yapıp calıştıgım ustama arabanın TDS sensoru EGR valf i yağ değisimi ve bazı kucuk tefek işler için yanına gittim sagına soluna baktıktan sonra emme manıfolduna giren boruyu sok bakım dedı ben de kelepceyı gevsetıp boruyu araladım birde ne gorelim sanki kofteci davlumbazı gibi yarım parmak yağ balcık olmus derken,manıfolt da ındı asagıya,
    SURAYA GELİCEM, forumda okudum usta demişya manifolt u sokmeye gerek yok . NEREDE GEREK YOK manıfolt ta sokuldu sılındır ust kapagın manıfolda baglandıgı bogaz 3 silindirlı admıram tek tek senteye getirilerek tınerle yıkandı borular keza oyle İNTERCOLER keza oyle temizlerdikte sonra baska bir yerde tmizlenip yag kacırmış olan TURBO toplanıp makıneye arabada calısır gibi bağlanıp 135000 rpm i ( devir ) gordukten sonra motora takıldı vs vs . Yanı kısaca o manifolt falan sokulmeden bu iş kalafat iş olur . Ondan sonra aracın çalışması % 60 - 70 değiştı.
    işte boyle arkadaşlar basımdan gecenı anlattım. Onun için bu sekilde bir durumla karşilasmamak istiyorsanın aracınızı bır evlat gibi sık sık kontrol etmelisiniz . En azından soyle her 3-5 bin km de bir bir tornavıda yada sekmanlı kelepceli ise her hangi biseyle gevsetip emme manıfolt uzerınde ki kelebegın içine bir parmak atıp yag olup olmadıgını kontrol edersenız basınıza bukadar iş gelmez Bende ılk defa turbulu bir araç kullanıyorum bende ustamdan yeni ogrendım
    umarım bir nebze olsun yardımcı olmusumdur.HAZARSIZ GUNLER DILIYORUM. SEVGİLER

9. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Nasipse bende arabamın turbo kontrolü ve bakımları esnasında intercooler'ı söktrüp temizletmeyi planlıyorum. Zaten EGR valfı değişirken ekstra para ödeyerek emmo manifoldu vs yerleri temizletmiştim.

Bu Sayfayı Paylaş