10 Kasım LPG KABLO

i30'un olumlu ve olumsuz yönleri

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda osmalt tarafından 14 Şubat 2008 tarihinde açılan konu

1. fktanik

fktanik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Teşekkürler https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

2. xanadu73

xanadu73 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bence i30'daki eleştirilebilecek yönlerden biri otomatik vitesin yapısı. Yani 4 kademeli tam otomatik. Bu vites yaklaşık 80km/h civarında devreye giriyor ve 100-110'u biraz geçince bağırmaya başlıyor. Gerçi güzel çalışıyor fakat tam otomatik olmasının yakıt üzerinde ve yüksek hızlarda dezavantajı var.
    Bunun yerine citroen ve fiat'ın kullandığı türde 6 kademeli otomatikleştirilmiş düz viteslerin araba için daha uygun olacağı inancındayım (yanlış hatırlamıyorsam MCP ve DUALOGIC) .
    Esenlikler

Düzenleyen : xanadu73

3. kavtaroglu

kavtaroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yaklaşık 1 aydır dizel1.6 select modeline biniyorum alır ken çok düşünmedim haklıymışım başka hiç bir arbaya benzemiyor merak edenler sorsun mükemmel bir otomobil

4. samura

samura Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaslar bende 2 3 gündür i30 almak icin galeri galeri dolasiyorum malesef hic bi yerde yok:S bir sorum olucak birde daha oncede yazdim sitede ama kullananlae daha iyi bilir i30 un parcalari cok pahalimi acaba birde bu hyundai nin 7 yıl mekanik garanti dediği nedir bi parca bozuldumu yenisini takip ücretsiz mi yapiyolar biraz bilgi verirseniz sevinirim ozelikle i30 un parcalari pahalimi

Düzenleyen : samura

5. boomby

boomby Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Beyler küçük arabalarda süspansiyonu sert yapıyorlar spor bir görünüm için ve virajları kolay alabilsin diye (zira aks mesafeleri az) de lastikleri 55 veya daha ince yanaklı takıyorlar, araba sert oluyor yollarımızda çukur tümsek olduğu için zaman içinde ses yapmaması mucize. Benim bir toyota coronam vardı direksiyon bilyası arızalanıp ses yapmaya başlardı, toyota corolla hatchbackim fren kaliperleri aşınıp ses yapar ve sesin ön rotillerden geldiği hissini verirdi, bozuk yollarda süspansiyon sesi duymadan gitmek isteyenler amerikan kullanacak... yahut orta veya büyük klas...

6. salih özcan

salih özcan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bende de 2008 mode 115 bg i30 cdri style plus var. şimdilik bir şikayetim yok.süspansiyon gürültüsü gibi herhangi bir problem görmedim. olsa da varsın o da nazarlığı olsun. her güzelin bir kusuru yok mu. takma kafana. araban keyfini çıkarmaya bak. Allah başka keder vermesin. değil mi?

7. motor

motor Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    i30 güzel araç ama tek kusuru bence fiyatının yüksek olması.

Hyundai genel müdürü açıklamasında segmentinde çok güçlü araçlar olduğunu (golf,astra,focus,megane) onlarla rekabet edemediğini,satış rakamının beklentilerini karşılamadığını kendisi itiraf etmişti.Sedan versiyonuyla umarım yakalayacağız hedeflerimizi diyordu.

E neden rekabet edemiyon çek fiyatı aşşa bak nasıl peynir ekmek gibi satıyon.

Yeni megane 3 HB çıktığı için,renault megane 2 HB i 25.500 e veriyor.1.6 16V 110HP 4 airbag,klima,abs authantique modelini.(dizeli 28.600) Fransadan getirip bu fiyata kurtarıyosa.İ30 neden kurtarmasın.doğru mu yanlış mı?

Düzenleyen : motor

8. bodrumen

bodrumen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herkese merhaba formunuza yeni katıldım 15 günlük i 30 kullanıcısıyım , maalesef aynı sorun bendede var , amortisörler çok sert , acaba kule gergileri işe yararmı , cevaplarınızı bekliyorum

9. canerhyundai

canerhyundai Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba ben samsun hyundai bayisinde çalışıyorum aracın parça fiyatları o kadar yüksek değil mekanik garantisi 5 yıl veya 100 bin km mekanik garanti.90 pc lik dizel araç mevcut araç yok diye bişey yok bayi kendi elişnde yoksa yok diyebilir.sana yardımcı olmaya çalışırım.

10. Bleda

Bleda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    kule gergisi dahada sertleştiri ama yol tutuşunuzu arttırır. konfor sağlamaz

11. devberserker

devberserker Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben de i30 alalı yaklaşık 3 hafta falan oldu. Aynı şeyleri ben de yaşıyorum. Ancak bir önceki aracım opel corsa olduğundan bildiğiniz üzere opellerinde amortisörleri sert olduğundan pek yabancılık çekmedim. O kadar da yadırgamadım.
    Ancak benim de şöyle bir hayal kırıklığım oldu. Bir arkadaşımda elantra vardı ve bazen öğlen yemeklerine onun arabasıyla gidiyorduk. O arabada yolu hissetmiyordum. Hatta hyundai almaya karar verdiğimde şu sert amortisörden de kurtulacam diye kendi kendime sevinmiştim. :D Şimdi i30 um olduğu halde halen onun arabasındaki konfora imreniyorum :D
    Bu arada bir de bişi soracam. Aynayı elle kapatıp açarsak bozulur mu? Eski arabadan kalma bi alışkanlık ile bi kaç kez öyle yaptım ama şu ana kadar bozulmadı. Otomatik ayna açıp kapama halen çalışıyor.

Düzenleyen : devberserker

12. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    aracınız hayırlı olsun..bozulmaz diyemiycem ama bizdeki şimdiye kadar bozulmadı..kibarca kapatılırsa sorun olacagını sanmıyorum...zira siz aynaları acık bıraksanız bile ihtiyaç oldugunda dışardan kapanabilmesini akıl etmişlerdir bence mühendisler..

13. devberserker

devberserker Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sert süspansiyon sesi haricinde bu bahsi geçen tıkırtıların, yol sesinin ve bahsedilen diğer tıkırtıların 2009 modellerdensonra düzelmiş olma ihtimali varmıdır? Anladığım kadarıyla i30 2 farklı üretim bandından geçmiş. 2008 de çıkan i30 lar ile 2009 da çıkan i30 lar aynı gibi görünse de farklı.
    http://www.euroncap.com/tests/hyundai/i30.aspx
    buraya bakacak olursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bence üretim bandını geliştirdiler birşeyleri iyileştirdiler.

O yüzden ben esas 2009 model i30 alanların düşüncelerini merak ediyorum. Aranızda 2009 modelini alıp da forumdaki bu dertlerden muzdarip arkadaşlar var mı?

14. arslanbay

arslanbay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende 2009 i30 cvvt modeAT var.
    Aynı süspansiyon yada amortisör sorunu bendede var.bozuk yolda çok langırtı sesi yapıyor.

15. orient

orient Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar hangi sesten bahsediyorsunuz ben anlayamadım yada şans eseri benim araçın böyle bir sorunu yok ha dersenizki çukur ve tümsekte süspansiyonlar sert zaten bozuk yollarda daha iyi tutunup yolu kavraması ve sürüş hakimiyeti için sert süspansiyon kullanılmış oda normal hem altımızdaki araçlar mercedes veya bmw tarzı araçlar değilki tam bir sessizlik bekleyelim. diğer markaların bu seğmentteki araçlarını denedinizmi bilemiyorum onların çoğunda araç içi ses ve yola tutunma açısından daha beter problemler mevcut.

16. şansal

şansal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    usta hem gürültülü hemde çok sert süspansiyon kullanılmış

17. devberserker

devberserker Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bence o bozuk yolda langırtı sesi bizi yanıltıyor. Bahsi geçen sesler bizim tespit ettiğimiz bu sert süspansiyon sesinden daha fazlası olmalı. Bütün i30 lar bozuk olamaz diye tahmin ediyorum.
    Daha önce de söylediğim gibi bir önceki aracım opel idi ve süratli bir şekilde bi çukura girdiğinde öle bi ses çıkıyordu ki eyvah araba dağıldı diyorsun kendi kendine.Servise götüreyim diyorsun ve servis de bakıp bişi yok sapasağlam bunlar böledir deyip seni ikna ediyor ve her defasında mutlu bi şekilde ayrılıyorsun. Sonuç? Yol tutuş gerçekten çok iyiydi o arabanın.

Size soruyorum yola çizilen o beyaz boyaların üzerinden geçerken insan zıplarmı? Bu yaya geçidi çizgileri olur, ana yol tali yol bağlantılarındaki çizgiler olur farketmez. Biraz hızlı geçince makinalı tüfek gibi takatakataka sesler gelir vetitreşmeyebaşlarsın ama benim arabada giderken elinde sigara varsa kesin külü yere dökülürdü, dişlerin birbirine çarpardı ve suratın buruş buruş olurdu, o an biriyle konuşuyorsan sesin bi komik çıkardı. :D Koltuk da inadına sert yapılmıştı ya. Tamam amortisör sert de koltuk niye sert? İnsan bari onu rahat yapar. Onu da şöle örnekleyeyim. Bisiklet sürerken özellikle süratli gidiyorsan bir tümseğe geldiğinde oturduğun yerg.tünü acıtmasın diye pedalların üzerinde hafifçe ayağa kalkılır hepiniz bilirsiniz. Aynı şeyi o arabadayken de yapmak istiyordum.

18. fktanik

fktanik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

19. HAS01

HAS01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar sitenize yeni kaydoldum.galibe bende i30 1.4 team benzinli alacağım.orobo dergileride süspansiyonların sert olduğu zaten yazıyor.ancak aracın 45000 testinde hiçbir arıza olmadığıda belirtiliyor.ben 90 bg lik dizeli ardından da 115 bğ lik dizeli denedim.seriliği ile kokpiti çok hoşuma gitti.türkiye ye geldiğinde alacağız inşallah.sizlerin yazdıklarınızı okudum inşallah hakkımda hayırlı olan kararı almışımdır.

20. fktanik

fktanik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hayır Olsun Dostum.

Sırf İ30 ile ilgili bir forum açıldı. Oraya da bekleriz arkadaşlar.

http://forum.hyundai-i30.org

Her türlü bilgi ve yardım alabileceğiniz sevyieli bir sitedir arkadaşlar.
    Siteye sadece üyüyeyim onun dışında bir bağlantım yok.

Düzenleyen : fktanik

Bu Sayfayı Paylaş