LPG KABLO

i30 Deri Direksiyon Hatası Assan'a karsı

'İ30 Forum - Club' forumunda TROSSI tarafından 10 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Bizdeki babamın kullandığı 2012 i30 un da direksiyon kaplaması deforme oldu yetkili servis bize direksiyonu direk garantiden değiştirmeyi önerdi, değiştirdik, ilk değiştiren değildik:) garantiden değiştirebilirsiniz başka bir yetkili servise gidin yada assan ı telefonla arayıp oraya bildirin.

Bu deri değil bu arada belirteyim hakiki vinilekstir:) ve çok ince bir malzemedir tırnakla çizebilirsiniz kibar kullanmaya özen gösterin.

TROSSI bunu beğendi.
  2. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Kınama kelimesini kullanırken ağır mı diye iki kere düşünmeme rağmen cevabınızdan sonra doğru olduğuna kanaat getirdim. Zira o arkadaş sadece yaşadıklarını bahsettiğiniz bu özgür platformda paylaşmaya çalışıyor. Zira siz tıpkı bahsettiğiniz gibi Hyundai çalışanı gibi savunma modundasınız....
    Kimse size saldırmıyor neden ki siz bir HYUNDAI karar merci değilsiniz.
    Her ne ise seviye olarak bu platform Yetkilisi siz iseniz, benim bundan sonra 2 tane mesajım olacaktır ki....
    Bunlar da sadece raporlardır....
    Ve akabinde üzülerek söylüyorum ki sizin gibi saygısız insanlar ile aynı portalda bulunmak istemiyorum...

idealist bunu beğendi.
  3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Mübarek üç aylarda kimse kimsenin kalbini kırmasın derim:) birbirine darılanların barışmasını isterim. Direksiyon kılıfı nedir ki ölümlü dünyada.

<<bülent>> ve Ersin bunu beğendi.
  4. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    abi kullanıcı hatası demeden değiştiriliyor mu ? yani bizdeki ufak yırtılmaları dadeğiştirecekler mi gitsek ? peki nasıl korumaya alabiliriz direksiyonu ?

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O arkadaşın avukatı mısınız? Sizin konuda bir şey yazmama rağmen kalkıp buradan bana saldırıyorsunuz, kabahat bende ki ilk başta üyeliğinizi sonlandırmadım. Yazdıklarıma cevap bile veremiyorsunuz. Üyeliğiniz sonlandırılmıştır, raporlarınız bizi ilgilendirmiyor.

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Burada kapanmak üzere olan dky oto var hyundai bayisi, babamın direksiyondaki iki sene içinde oluşan deformasyonu görüp değiştirmeyi teklif etmişler bizde değiştirdik hokans diye bir kullanıcı vardı onunda elantrasının direksiyon kılıfı değişmişti yanlış hatırlamıyorsam, bizimkisinin siyah yumuşak dış tabakası pul pul soyulup alttan vinileksin bez kısımı ortaya çıkmıştı o direksiyon kılıfınıı o şekilde kazıyacak bozacak bir alet piyasada yok haliyle garantiye girdi ama bütün olarak sağlam olup jilet kesiği gibi yırtık olsa değiştirmezler kullanıcı kaynaklı diyebilirler.

7. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    bakalım... bir süre binelim... dediğin gibi olursa götürürüz. hele bir yıl geçsin bakalım. ama hiç hoş bir malzeme değil bu malzeme abi sinir bozuyor

8. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Bugün bmw f30 a bindim onda dahi aşırı yıpranma gördüm koltuklarında dar vardı 6 aylık arabanın direksiyonu şahin gibi olmuş hep ucuz olsun istiyor üreticiler ucuz kaliteli mal mümkün mu ?

HTC One cihazımdan gönderildi

9. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Göndermeden önce linkteki işlemleri yaptırdınız mı :)

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/ueyelik-iptali.30823/

idealist bunu beğendi.
  10. idealist

idealist Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf Kaplan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kullandığımız arabayı kötülemek ister miyiz var ki sıkıntı söyleniyor. yalan mı konuşalım. Kimi far, kimi boya, kimi sanzıman, kimide ses yalıtımı.

Benim araç arazi yolunda 240 km hız yapıyor.
    araba sanırsın su ile çalışıyor bir depo ile şehir içi 2000 Km yapıyorum
    ...

zeybek_efee bunu beğendi.
  11. turknavy

turknavy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    alpay karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Bende 2012 accent blue var deri direksiyonu 2 gün içinde değiştirdiler

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    peki bu çakma deri direksiyonu nasıl koruma altına alırız bir fikir verebilir misiniz ?

13. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bazı insanın ter salgısı çok asitlidir bazı insanın ter salgısı az asitlidir benimkisi az asitli babamın çok asitli benim taktığım kol saati 3-4 sene dayanırken babamın saati 1 senede eriyip bitiyor haliyle benim getz in plastik direksiyonu fabrika çıkışı gibiyken i30 un direksiyonu eridi bitti 2 senede:) babamın garajının üzerinde çatı var benim araba günde en az 8-10 saat açıkta kalıyor garajın da üzeri açık zaten, güneş sıcak falan 1-2 senede bozulacak kadarda etkilemiyor aslında

Durum böyle olunca gel de kullanıcı hatası deme:) ama elbette direksiyon kılıfı biraz daha sağlam olabilirdi o yüzden bu kadar kısa sürede yıpranırsa kullanıcı hatası da değil denir buna, fakat şu var ne kadar sağlam bir direksiyon kılıfı olursa o kadar da ele sert gelen kaba bir direksiyon kılıfı manasına gelir mercedeslerin maun ağaç kaplama üzerine vernik yapılmış direksiyonları sağlam değilmi? evet sağlam ama odun gibi geliyor ele, çünki kaplamanın malzemesi odun:) yani ahşap:) gerçi karma malzemedir o.

i30 un direksiyonu da fabrika çıkışı olan orjinal kaplama vinileksin üzerine ancak daha sağlam bir kaplama yapılarak önlem alınabilir fakat eski zevki ve direksiyon kibarlığı kalmaz. i30 un direksiyonunu eline hiç erkek eli değmemiş hiç bahçe işlerinde çalışmamış hayatında hiç bulaşık yıkamamış manikürlü bakımlı her gün eline arko krem süren kızın ellerine benzetebilirim o kadar pamuksu yumuşak bir malzemeden kaplanmış bu malzeme virajlara sert girdikçe direksiyonu bir o yana bir bu yana çevirdikçe otobanda 140-150 ile giderken korkudan avuç içlerinin terlemesiyle sıkı sıkıya yapıştıkça elbet bozulacak, dipnot düşeyim şöyle: ben hızlı giderken avuç içlerim korkudan terlemez bu bir övünme değil çünki hızlı giderken benimde başka yerlerim acayip terliyor dolayısıyla bana da sağlam koltuk döşemesi lazım:)

Onun için arabanın belli başlı bir yeri kullanıma bağlı olarak mutlaka öbür taraflarından daha erken aşınacak olur ya bazısı garanti kapsamınca değiştirilir eder olur biter iyi güzel onun dışında gün gelecek illa önlem almak gerekecek garanti bitecek ama bu direksiyon kılıfı yapısı gereği yine aşınacak, döşeme koruyucu fıs fıs sprey falan direksiyona sıkmak pek iyi olmaz gibime geliyor direksiyon vinileksi bu sefer ya vıcık vıcık kaygan yada yapış yapış döşeme ilacı olacak.

Şu durumda piyasada aksesuar olarak satılan elde dikilen dikişli ince deri türevi vinileks kılıflardan başka birşey gelmiyor aklıma

KRTL ve MehmetHan bunu beğendi.
  14. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Aynen katılıyorum. Harika bir hissi var. Mukemmele yakın bir tutma keyfi veriyor yani bekledigim kadar iyi. Ama dayaniklilik konusunda sınıfta kaldı. Su aksesuarcilarda satilan direksiyona geçirilen kaplamalar varya onlardan mi alsak diyorum. Servise gidip durumdan bahsetmeden evvel koruma yolunu bulursam servisten sonra eger yenilenirse o şekilde korumaya almak istiyorum.
    Biliyor musunuz bilmiyorum milenyum accentlerde de benzer problemler vardi. Onda tabi deri direksiyon yok ama direksiyon plastiği sarariyordu. Vites topuzuyla birlikte nasil koruyacagiz diye düşüne düşüne deli olmuştuk sonra sattık zaten :)

idealist bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş