LPG KABLO

i30 benzinli ile kim ne kadar yakıyor ?

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda Kaan Çelikçi tarafından 22 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kaan arkadaşım yukarıda verilerini paylaşan arkadaş ile seninki arasında pek fark yok o bulunduğun coğrafyanın bazı özelliklerinden çok küçükte olsa farketme ihtimali var zaten o da olsa olsa 0.3 gibi çok küçük bir rakama tekabul eder artı o arkaşın km ile seninki bir mi?

2. BLUEVİPER

BLUEVİPER Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba;

Ben şirketimin verdiği bir i30 kullanıyorum. 1.6 benzinli 122 bg. Sadece deneme maksatlı olarak kesinlikle 90 km.nin üzerine çıkmamak kaydı ile şehirler arası yolda 930 km. yol yaptım.Ardından bulunduğum yerdeki servise gittim ve sonucu gösterdim. Onlarda şaşırdı ama dijital olan ve bilgisayar destekli ölçüm yapan araçta değerle oynayamayacağımda bir gerçek. Yol biraz uzun zamanda bitti ama beni çok memnun eden bir sonuçla karşılaştım.

3. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bir depo ile mi 930 km?

4. serdarus

serdarus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 MODEL 1.4 CVVT VAR. BENIM ARACIN BILGISAYAR EKRANI BU SIRALAR COSTU ESIM KULLANIYOR VE SEHIR ICI YOL YAPIYOR VE TUKETIM 8.2 LERDEN 12-13LERI GOSTERIYOR EKRAN ARAC SEHIR ICI GUNDE TAS CATLASA 5-6 KM YOL YAPIYOR EYLULDE UZUN YOLDA 5.6 LARA DUSTU SONRA SEHIR ICI TRAFIKTE 50 KM YOL YAPTIM 8-9LARA FIRLADI SONRA YINE UYUN YOL 5.6LARA KADAR INDI SIMDI UZUN SUREDIR SEHIR ICI VE BU SIRALAR ANORMAL BILGISI OLAN VARSA PAYLASABILIR MI?

5. adnan1970

adnan1970 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    düşük tüketim değerleri için kullanabildiğin en yüksek viteste kullamak yani devirli araba kullanmak tarih oldu artık moda devirsiz kullanmak...........

6. Kaan Çelikçi

Kaan Çelikçi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Maalesef öyle kardeşim https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley6.gif

Motorunda kendine gelememesi cabası ...

7. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yeni arabanın biraz fazla yakması normal.

Tabiki hava şartları yol şartları kullanım şartları trafik şartları ve aracın bakımlı olması....Bu 5 etken yakıtı etkileyen en önemli faktörlerdir...

i30ve ERA 1.6 ankara trafiğinde 9 lt benzin tüketmekte.

8. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    depo 53 lt alıyor 53/930=0,056lt/km yapar.
    100km de ise 5,6lt yapar ki uzun yol için kimilerinie göre iyi kimilerine görede normal bir sonuç. Gerçi 1300kg lik 1,6 motorlu bir araç içinse bence gayet iyi.

9. shadow-ca

shadow-ca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim aracım 1.6 style plus otomatik şehir içi normal trafikte 7 lt.sıkışık durkalkta 8.6 lt.kadar çıkıyor ama tam veri değil tabi bilgi ekranından okuduğum sonuç henüz depoyuhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif doldurup bakamadım.aracım 19.400.kmde

Düzenleyen : shadow-ca

10. Elfhalat

Elfhalat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    i30 1.4 cvvt var 2010 2200 km de.devri hep 2-2,5 arası tuttugumda uzun yolda 5,1 i gördüm tabi devamlı ortalama aldığı için değişiyor.şehirdışı ortalama 6,2 şehir içi 7,5 yakıyor.

11. hardday

hardday Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Harika bir değer https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

12. @ykut

@ykut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    @serdarus -- 5-6km çok kısa 1 mesafe motor tam ısınacakken siz gideceğiniz yere ulaşmış oluyorsunuz, bence 12-13 lt yakmas, motor ısınamıyor ki :)

13. @ykut

@ykut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    otomobilinizi tanıtın bölümünde aracınız ile ilgili resimler war mıydı ? @ Kaan Çelikçi

14. blge32

blge32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben şehiriçi 8.5 şehirlerarası 6.3 ü gördüm bana fazla geldi

15. ahmetziyere

ahmetziyere Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yahu 1.6 i30 aldım. yol bilgisayarına bakıyorum. şehir içi kullanımda motor soğukken 100 km'ye 30 litre yazıyor, 15 litre yazıyor. vs. halbuki fabrika verileri 5.2 ile 8.0 arasında gösteriyor. ne olursa olsun bu araba 8 litreyi geçmemeli. mahkemelikiş bu. 8 litre nerde 30 litre nerde. rezalet. arabaya binmeye korkar oldum. çünkü yol bilgisayarının doğru yazdığını düşünüyorum.

16. serdarus

serdarus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle hayırlı olsun. fazla kafanızı takmayın, aracınız daha çok yeni ve bu değerleri göstermesi gayet normal. bizlerde ilk başlarda öyle değerlerle karşılaştık. ilk aldığımda km 8'i yakıt 15 lt.gösteriyordu. şimdi 6.1-7.8 lt. arasında uzun yolda 5.4 lt.leri görüyoruz düzelir. merak etmeyin kimse fabrika verisine 8 lt.yazıp 30 lt. yakan bir aracı satayım da rezil olayım biri beni mahkemeye versin diye düşünmez. -ki pratikte böyle yakıt tüketimi olanbir araç bu segment yada başka segmentte yok sanırım-

17. umutciftci

umutciftci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam herkese
    şuanda 2300 km deyim ve şehiriçin 8,5 şehirler arası 6,4 yakıyor benim araç. ilk aldığımda 9,3 tü km ilerledikçe düşüyor bakalım hayırlısı:)
    bu arada aracım i30 cvvt 1,4 :)
    Düzenleyen : umutciftci

18. Burak K.

Burak K. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    6250 km'de 1.6 Style Plus, şehir dışı 110 km ile 5.6, şehir içi pek kullanmıyorum zaten Yalova'da öle uzun yol yok şehir içinde çok sıkışık olduğu zamanlarda 8.4 falan basarsam 11-12 civarı.

Şehir dışı 160km sabit hızla 8.7 yakıyor. 180'de 9.6 ve gittikçe artıyor.

Düzenleyen : Burak Kumpas

19. Kaan Çelikçi

Kaan Çelikçi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Vay be en nihayetinde toprak çıktı birileri :) Bilmem dikkatini çektimi kardeşim ama yalovada i30 sayısında ciddi bir patlama var :) Haziranda neredeyse haftada bir kez denk gelirdim i30lara şimdi hergün enaz 2-3 tane görüyorum :) Kısmet olursa tanışalım dicem ama hayırlısı :)
    Bu arada benimki yaklaşık 3 aydır ş.içi 7.4 lerden 8.2 ye tırmandı acaba havalardanmı bilmiyorum , kullanım şeklimde bir değişiklik yok ama havalar soğuk olduğundanmıdır nedir 8.2 tüketim çok gelio bana yahu !..

evet kardeşim , aracımı tanıtmıştım hatta bazı bilgilerede yer verdim :)

20. Burak K.

Burak K. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Kaan abi dolu ya heryerde i30 var artık Yalova'da. Ben yarın Yalova'da olucam müsait olursan tanışırız.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Bu Sayfayı Paylaş