LPG KABLO

İ30 aracın sola doğru hafif yatık duruyor

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda sismo tarafından 19 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Tamam hocam, verdiğiniz bilgiler çok makbule geçti

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Geçen hafta aracın 75.000 bakımını yaptırırken ata servisten Ömer arkadaşa arka helezonların değişmesine rağmen eğiklik durumunun azalmakla beraber hâlâ devam ettiğini söyleyip ustalara Serdar beyin dediği gibi amortisörlerin yerlerini değiştirip arka burçları kontrol etmelerini rica ettim. Fakat ustalar pek bu işe yanaşmadı. Sanırım yetkili servisler standart bakım harici işlerden pek hoşlanmamakla birlikte biraz emek gerektien bu tip sorunları da sevmiyorlar. Çünkü Ankara da diğer yetkili serviste pek ilgilenmemişti. Bu durum bende biraz hayal kırıklığına sebep oldu. Biliyorum forumda özel usta tavsiyesi hoş karşılanmıyor fakat Ankara da bu işlerden anlayan bir usta bilen varsa bana özel mesaj atarsa sevinirim..

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    burç sarmamışsa arkaları kendiniz bile değiştirebilirsiniz. İstanbul'da namiştain amortisör var, bu konuda profesyoneller. Bildiğim kadarı ile Ankara'da şubeleri vardı (iletişim kısmında fabrika olarak görünüyor ama arayıp sormak lazım, ervisleri vardır belki), bence oraya götürün.

İletişim - Namistain Amortisör

4. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Evet hocam Ankara şubeleri işyerime yakın, bir arayıp sorayım belki yardımcı olurlar..

5. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Evet arkadaşlar, iş yoğunluğu, yıllık izin derken şimdi yazıyorum. İlk olarak Serdar beyin önerdiği Namistain adlı meşhur firmaya gittim, usta araca bakıp her araç çok az eğik olabilir dedi..daha sonra, bir arkadaşın önerdiği özel bir servise gittim, sağolsunlar ilgilendiler fakat kendileri aracın süspansiyon sistemleri ile değil, motor ve elektrik ile ilgileniyorlarmış, kendilerinin tavsiyesi ile meşhur bir rot-balans firmasına gittim, onlarda beni civarda bulunan bir amörtisör ve süspansiyon dükkanına yönlendirip kesin ilgilenir dediler, fakat ilgili yer de ilgilenmedi.... Özellikle gittiğim yerlerde amortisör ve amortisör kafası kontrolleri yapılmadı. Araca anahtar bile değdiremedim. Paramızla iş yaptıramıyoruz.. Tabi esnaf esnaf değil, parayı bulan kendini bir şey sanıyor..

6. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Bu nasıl iştir allahını seversen hocam, müşteri parasını verecem diyor, sorun ne bul diyor, eline anahtarı tornavidayı alıp ya allah bismillah diyecek usta çıkmıyor koca ankadara! Demek tüm ustalar tok ankarada, pes diyorum abi valla ilginç... Bizi bulur bu tuhaflıklar zaten..

7. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bazı arabalarda gördüm gerçekten eğik belli yani ama ustaları normal diyor bende anlamadım bu durumu çünkü aynı yıl aynı zamanda satılan aracın biri eğik diğeri değil bu nasıl bir normallik yani... :)

8. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Usta usta olsa ilgilenir, babasının hayrına oralara gitmiyoruz, Al yetkili servisi vur bunlara..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
  9. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Hocam zaten bir ivedik tarafına ya da şaşmaz tarafına gidin, her dükkanın önünde bir kaç araç var. Esnaf olmadan önce insan olmayı bilseler gam yemem, tabi bunun için klasik laf "eğitim şart", tabi eğitim okulda olmaz aile de başlar ve okulda gelişir.

10. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Konu canlansın, büyük ihtimal yarın aracı Ankara Yıldırım Yetkili serviste 90.000 bakımına sokacağım, aynı zamanda sola yatıklık durumu için amortisör ve burçlar ile arka aks kontrolü isteyeceğim..

11. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    İş yoğunluğu nedeniyle yazamadım, aracımın 90.000 bakımını Ankara Yıldırımlar yetkili serviste yaptırdım, bakım sırasında da aracımın çok hafif sola yatık durduğundan bahsedip incelemelerini istedim. Aracı lifte aldılar, bakım yapan usta arka helezon yayların farklı olduğunu söyledi, inanamadım. Ustanın dediği sol taraf ile sağ taraftaki yayların dilim sayısı farklı, ben de nasıl olur dedim, bana denilen sağ taraf 10 dilim, sol taraf 9 dilim. Ben de bakımdan hemen sonra yayları taktırdığım Ata servise gittim durumu anlattım. Orada güvendiğim bir usta dilimleri tekrar saydı ve eşit dedi ve bana en alt kısma oturan dilimi saymamışlar gibisinden bir şey deyip zaten aracım şase nosuna göre parça istiyoruz dedi bu bana mantıklı geldi. Amma velakin Yıldırım serviste de istememe rağmen amortisör, burç ve arka aks kontrolü yaptıramadım, Zamanları yokmuş. Gerek yetkili servis, gerek özel servis olsun adamlara istediğim şeyi yaptırtamıyorum. Hep sadece standart bakım olacak değil ya. Bunlar adamı çıldırtır..

Bu Sayfayı Paylaş