LPG KABLO

I30 A Multimedya Yerine Tablet

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda mudo777 tarafından 8 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. ozgurcan333666

ozgurcan333666 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam yalniz dikkat edin, ben eski clio 4 aracima bunun aynisini yaptim, yazin mersin sicaginda anakarti yaktim, 600 liraya aldigim tableti servis anakart degisimine 630 lira istedi :)))) yazin dikkat edin....

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mudo777 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Sürekli üzerinde olmadığı için sorun değil,kullanmadığım zaman çıkartıyorum zaten,kullanırkende bir çözüm bulurum sanırım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgurcan333666 bunu beğendi.
  3. Mustafa4423

Mustafa4423 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Günay
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Değerli hyundai kullanıcıları...
    2013 i30 kullanıcısı olarak piyasadaki birçok tutucu ve uygulama modellerini inceledim. Bunların arasında hava çıkışlarına takılan, cd haznesine takılan, cama veya gövdeye yapışan, göğüs yan duvarına yapışan dahil birçok modeli eledim. i30 aracına en uygun tutucu aşağıdaki linkte belirttiğim tutucudur. Bu tutucunun özelliği usb ve aux girişinin kendi bünyesinde olması (tablete giren herhangi bir bağlantı olmuyor) kendi aydınlatması olması ve herşeyden önemlisi yeni model i30 larda olduğu gibi orijinal yani göğüse yapıştığında kalın gövdesiyle araç orijinalinde olduğu gibi bir görüntü hissiyatı vermesi. Bunun için öncelikle araç içi rengine uygun siyah olan ince çıtalı bir tablet seçimi, aux ve usb kabloları (tercihe kalmış) ve bu tutucuyu temin etmeniz gerekmektedir. Tutucu vantuzlu olup gövdeyi zedelememesi açısından bir metal daireye monte edilmektedir. Zaten videoda daha iyi anlarsınız. En kısa sürede bu uygulamayı hayata geçireceğim. Hem dışarıdan orijinal göğüste olan bir sistem gibi görünüp hem fonksiyonlu olacak. Benim kişisel düşüncem tabletin arka kapağına 2 güçlü metal koyup tablet tutucunun da alt üst çentiklerini kesip oraya 2 güçlü mıknatıs yerleştirmek. Böylece sanki tablet havada asılıymış gibi bir görünüme sahip olacak ve alt üst tutucu çıtaları görünmeyecek. Zeten göğüse uygun tutucu da dışarıdan orijinalmiş gibi duracak. Benden önce uygulayan olursa fotoğraf eklemesini rica ediyorum. İyi çalışmalar.

4. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar yeniden merhaba,biliyorsunuz cd çalara takılan uygulamasıyla konuyu açtım.Ancak zamanla tableti tutucudan çıkarma ve koyma işlemi sıkmaya başladı.Ayrıca tableti koymadığım zamanlarda oluşan çirkin görüntü beni rahatsız etti.Bunun yerine uzun zamandır aklımda olan bir projeyi hayata geçirdim.
    Kullanılan malzemeler :
    1.Fayans köşebenti (plastik)
    2.Cırt bant (yalnız dual olanlardan 3m marka kendinden yapışkanlı)
    3.Bir parça folyo (isteğe bağlı)
    Öncelikle 4 lü sinyal düğmesi ile teyp arasında kalan boşluğa cırt bandımızı yapıştırıyoruz.
    how do you delete your account
    Daha sonra fayans köşebentini tablete göre maket bıçağı ile kesiyoruz ve arkasına cırt bantı yapıştırdıktan sonra folyo ile kaplıyoruz.İsterseniz sprey boya ile de boyayabilirsiniz.
    Sonuç olarak :
    tableti koymak ve çıkarmak çok kolay
    Hiçbir şekilde tablet düşmüyor ve sallanmıyor.
    istediğiniz zaman plastik tutucu cırttan ayırıp çıkarabilirsiniz.
    Tablet olmadığı zaman ki görüntü gözü hiç rahatsız etmiyor.
    Bluetooht üzeriden mp3 ve videoları izlediğiniz için kablo derdi yok ve en güzeli direksiyon kumandasından mp3 ve videoları değiştirebiliyorsunuz.
    Benden bu kadar görüşmek üzere...

Tilki, MSC ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Ek fotolar[​IMG][​IMG]

Tilki, ai_torcuk ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam hayırlı olsun iş takdire değer olmuş , peki bir tablet alsak enerjiyi de çakmaklıktan alsak , istenilen proğramları yüklemek mi gerekiyor , bir multimedyadan istenenleri verebilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone 6S aracılığıyla gönderildi

mudo777 bunu beğendi.
  7. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Teşekkürler,iyi bir tablet piyasadaki multimedyalardan daha çok özelliğe sahip.Tablet alırken dikkat etmeniz gerekenler,navigasyon için gps li olması,şarj süresi ve android sürümü.Ben samsung 10.1 inçliği kullanıyorum,açılış hızı,dokunmatiği,kullanım kolaylığı çok iyi.Hergün kullanmama rağmen,3 gün şarjı gidiyor,istersen de araba da şarj edebilirsin.Konuyu açtığımda yazdıklarımı da okursan sana yardımcı olacaktır.

<<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Tamam hocam , gpsli tablet bir özellik mi , bazı tabletlerde yok mu , ben multi medya yerine kullanmayı düşünüyorum , siz yüklenecek proğramlar konusunda yardımcı olursanız tabi , sansung olmasa bile Teknosadan çocuğa casper almıştım 8 “ öyle bir şey alsam olmaz mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone 6S aracılığıyla gönderildi

9. ozgurcan333666

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaslar daha once ben clio4 aracima yaptim bundan birkac uygulamayla elini bile surmeden kullanilir hale getiren uygulamalar var mesela sarja takili kalacak cakmakliga ve uygulamayi ayarladiginizda ince ayarlari yaptiginizda kontagi cevirir cevirmez ekran acilip, kontak acik kaldigi surece ekraninda acik kaldigi, kontak kesilince ekranin kapanmasini saglayan uygulamalar var oncelikle bunlari ayarlamistim, hyunda nin teybinde varmidir bilmiyorum clio da vardi bluetooth ozelligi tablet direk bluetootha baglanip sesi komple araca aktariyordu, ama tum bunlari duzgun yapabilecek tablet icin en az 700-800 gozden cikarmaliisnz sayet android ram canavaridir ramin guclu olmasi lazim ama i20 aldiktan sonra ilk isim android bir multimedia takmak oldu ;) ki 2000 liralik tablet bile taksaniz su andaki multimedia cihazimin eline su dokemez, imkaniniz varsa 1500 lira verin kurtulun ;) bu sekilde bunun ardi arkasi kesilmez ;) ama tebrikler ugrasiniz icin buna geri gorus te takabilirsiniz ugrasirsaniz sayet ben takmistim ;)

mudo777 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Gps navigasyon için gerekli,yüklenecek programlar için de yardımcı olurum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    İ30 teybinde de bluetooth bağlantısı direkt gerçekleşiyor.Tableti aparata koymanız açmanız 30 sn.Ayrıca geri görüş kamerası dikiz aynasında var o yüzden gerek kalmadı.Ayrıca 2000 tl lik bir tablet piyasada ki multimedyalardan daha iyi özelliklere sahiptir.İkisininde kullanım açısından avantaj ve dezavantajı vardır,bunlar tartışılabilir.Ben tableti her yerde kullanabileceğim için tercih ettim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. ozgurcan333666

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Evet tableti arac disinda kullanmak isterseniz yani cift amacla kullanma amaci tasirsaniz yaptiginiz mantikli tabi ama yine de oncelikle pratiklik acisindan gomulu bir multimedia her zaman daha kullanislidir, ama dediginiz gibi avantaj ve dezavantajlar farkli bir tartisma konusu, yalniz benim basima geldi uyarayim basiniza gelmesin, bu sistemin buyuk bir riski var ozellikle yaz memleketindeyseniz, ben bir tabletin ekran kartini yaktim bu sekilde, ozellikle navigasyob kullaniyorsaniz uzun yolda vsvsvs iceride klima calissa bile tabletin islemcisi asiri derecede isinmaya basliyor, bir sure sonra ve donmalar basgosteriyor, ve en sonunda biraz da zorlayip kullanmaya devam ederseniz islemci veya anakarti yakiyorsunuz, mersin den antalya ya giderken birkac sene once gunes gormemesine ragmen tablet , ekran karti isidan dolayi yandi dikkat edin gule gule kullanin

Asel Kaan Efe ve mudo777 bunu beğendi.
  13. mudo777

mudo777 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    murat doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Teşekkürler.:)Dediğiniz ve başınıza gelmiş olduğu gibi Mersin de olduğum için öyle bir risk var:(:(.Ama avantajım tableti kullanacağım zaman takıyorum ve taktığım yer tam olarak fotolardan görürsünüz havalandırma kanallarının üstü;).Zaten bilirsiniz klima ile arabayı soğutmadan yola çıkmak bizim buralarda çok zor.:)

ozgurcan333666 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş