LPG KABLO

i30 1.6 Dizel ile kim ne kadar yakıyor ???

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda Kaan Çelikçi tarafından 19 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. cadiguzel

cadiguzel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2009 model i30 Crdi Mode-ESP 115 HP var , sıfır almıştım aracı.
    ben bilgisayar değerlerini cok takip etmiyorum ama 2 senedir 7.6 Lt/Km rakamının hiç değiştiğini görmedimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif
    170 TL ile şehir içi 650 Km yol aldım. Şehir içinden kastım, iş ile ev arasında kullanıyorum. güzergahım : levent - zincirlikuyu- bopaz köprüsü - altunuizade ve bunun geri dönüşü.. günde ort. 25 Km yol yapıyorum. istanbulda köprü geçmek bir dert malumunuz. şehir içi yerine çakılı trafikte gidip-geliyorum diyebilirim... bilgisayar zaten 7.6 lt fixlemiş yazdım zaten yukarıda.
    daha uzun yol yapmak kısmet olmadı , araç 13.500 km de.
    depo 175 TL gibi bir rakama doluyordu, son yakıt almam da pompacı abi devam edeyim mi diye sordu, adam bi doldurdu, 190 TL de hala devam ediyordu, yeter dedimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    pompa atınca devam etmeyin dediler, kulaktan dolma bilgi.. teknik nedenini bilmiyorum ama mantıksız gelmedi açıkçası..

[/QUOTE]

Düzenleyen : cadiguzel

2. cadiguzel

cadiguzel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yol bilgisayarında ortalama hız göstergesi hangisi oluyor acaba, bi yaşıma daha girdimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    Kalan menzil bilgisi Ortalama tüketim bilgisi var..
    bi işaret daha var 18-21 km gibi bi rakam gösteriyor , onu anlamamıştım ne anlama geldiğini , sizin dediğiniz olabilir mi acaba ?

3. excexc

excexc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 Model i30 CW var bende araç 31.500 Km de :) baya kullandım. yol bilgisayarı 5.8LT/100Km gösteriyor. 100 TL lik mazotlar alıyorum genelde zamlarla aldığım mazot litresi düşüyo tabi ama şu anki 3.6 TL lik rakamla aldığım 27.7 Lt mazot ile şehir içinde 450 - 500km gidebiliyorum.

Burda kim ne yaktığını yazarken Litre ve mesafe olarak yazalımki kaç litreyle nereye gidiyoz anlarız

4. asikaan

asikaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bende 2011 modelİ30 1.6 CRDİ team modeli var. Aracım şuan 4000 km'de fakat söylenenlerin aksine ben aracın çokta ekonomik olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çoğu şehirlerarası olmak üzere bir depo ile ancak 800 km yol yaptım. Ortalama hızım 49 km olarak görünüyor. Klimayıda yol boyunca çok nadir kullandım. İlerde tüketim değişirmi bilmem ama yakıt tasarrufunda iyi olduğunu söyleyemem

5. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    depo daki havalandırma borusuna yakıt kaçarsa araç çekişten düşer.. başıma 1 kere geldi.. benzincide eleman tetiğe bastı gitti. ekrana baktım dedim bu depo dolması lazım derken benzin taştı kendim basıp çektim. neyse söylendik yola devam ettim rampa çıkarken aracım gaz yemiyordu. bu değerlendirmeyi önceden bildiğimden aracı sağa çektim..depo kapağını açtım.. bagaja yüklenip aracın arkasına bastırarak arkasını yukarı aşağı beşik gibi 3-5 kere salladım. ve yoluma devam ettim sorun düzeldi..

Düzenleyen : mdx78

6. tmozyer

tmozyer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Dostum benimki de 40 bin oldu aynı dönemde almıştık diye hatırlıyorum benimki mode sadece. 30 binden sonra yakıt tüketiminde düşme oldu ama ben 5,8 i çok nadir gördüm. Eskiden bir depo ile 750 kmgiderken şimdilerde 900 km gidiyor. Biraz daha uslu kullansam 1.000 km yi de görürüm diye geliyor ama benim ağırlıklı kullandığım yolun % 30 u şehiriçi gerisi şehirlerarası sayılır.

7. DERSIM

DERSIM Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar; bende kendi aracım hakkında yakıt bilgilerini aktarmak istiyorum, bundan önce dizel getz (88 Hp) aracım vardı onunla kıyas yaptığımda arada 0,5 lt fark olduğunu görüyorumki buda zaten araç bilgilerinde de görünüyor. ben Ankara eryamanda oturuyorum bu güzergah genel itibari ile düz sayılabilir ve trafik yoğunluğu bakımından diğer ilçelere göre daha rahat bir mevki, aracımın yakıt değerleri 40-45 km/h oluyor ve yakıt sarfiyatı 5,2 ila 6 lt arasında kullanıma göre değişiklik gösteriyor. Diğer bir referans olarakta keçiören güzergahını verebilirim bu güzergah çok engebeli ve trafik olarak Ankaranın en yoğun olduğu bölgelerin başında geliyor, bu güzergahta ise araç yakıt değerlerim 35 km/h ortalam hızına karşılık 6 ila 6,7 lt arasında seyrediyor. Şehirler arası yollarda yakıt değerleri 70-80 km/h arasında 4,5-5 lt arasında yakıt tüketimi oluyor ki buda bence aracın yakıt bakımından oldukça iyi bir performansı olduğunu gösteriyor.

Düzenleyen : DERSIM

8. tmozyer

tmozyer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Süper değerler, benim aracımda ya da benim kullanımımda bir sorun var sanırım ben daha 4 lü bir değer göremedimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif, gerçi her depoda en az 10-15 ışıkta bir emsallerine had bildirme huyumu engelleyemiyorum ya neyse en azından 5,20 lere kafa tutmayı bırakıp bir daha deneyeyimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

9. DERSIM

DERSIM Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif evet bu dediğiniz davranış bende de vardı, taaki çocuğum olana dek, çocuğum olduktan sonra seri şekilde araç kullanmayı bıraktım. İyide oldu doğrusu artık kimse arabamdan indikten sonra yeri öpmüyorhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif, vede depo hemen bitmiyor.

10. tmozyer

tmozyer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim de elinizden öper 21 aylık bir bebeğim var, ondan sonra macerayı bende bıraktım etkisi oluyor tabi ama sabahları trafik ışıklarında sarı ile beraber içinde saklanmış o canavar bir anda olayı ele alıveriyor. Tabi ki de dediğim gibi bu durum da bir depoda 10-15 sefere indi, bırakıcam ama azaltarak hehe..

11. excexc

excexc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    i30 CW normal i30dan biraz daha büyük haliyle

Aracın bilgisayarı 100Kmde 5.7LT yakıyosun diyo.

Aracı 5. vites 2000 2500devir arasında kullanıyorum.
    Hemen hızlanıyorum vitesi büyütüp yoluma devm ediyorum. şehir dışı bile giderken 90 100 arası gidiyorum yani 5. vites devir saati 2.000 i çok az geçiyor şekilde kullanıyorum.

12. sedat37

sedat37 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    sedat yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Merhaba arkadaşlar bende 2008 model hyundai i30 style plus var şehir içinde km de 25 eylül 2011 itibari ile 305kr yakıyor yol bilgisayarında yakıt tüketimi 7,5/100 oalrak görünüyor. ve bana göre dizel bir aracın bukadar yakması fena :D:D aracım 1600 motor ve 115hp

13. NEJAT

NEJAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    NEJAT ATLAM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    otomatik vitesmi eğer değil ise biraz fazla yakıyor

14. omerbarisk

omerbarisk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 2011 i30 1.6 90 beygir dizel var. 13bin km'de. yol bilgisayarındaki ortalama yakışı son 7-8 bin km'dir hiç sıfırlamadım. şehir içi, şehir dışı ortalama 5.6 yakıyor. şehir dışında da çok yol kat ettim bu arada. bana fazla geliyor. çünkü fabrika değerlerine bakarsan sadece şehir içi 5.4 olmalı. sanırım hyundai dizel de olsa fabrika değerinin yaklaşık 1 litre üzerinde yakıyor.

15. cadiguzel

cadiguzel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim düz vites 2009 1.6 Crdi 115Ps i30 'un yol bilgisayarında da 7,6 lt / km gösteriyordu iki ay öncesine kadar. araba daha şehir dışı adam gibi uzun yol görmedi, tekirdağ-edirne taraflarına gittim geldim hafta içi trafiğe de takılmadan şehir içleride , şimdilerde 7,5 Lt / km tüketim gösteriyor yol bilgisayarı.
    ama halen çok fazla bence , 5,5-6 lt/km leri görmek bize hayal olacak sanırım:))
    aracım 18.000 km'de.

16. kaanhan

kaanhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracı alalı iki gün oldu.dizell prime oto.depoda ölçtüm ilk ölçümüm 90-130 km hızla 100 kmde 20 tllik dizel oldu.bilginize rodaj evresi bitince düşermi acaba

17. zafer yenidünya

zafer yenidünya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    2008 i30 dizel 115 lik şehir içi 6 ile dolaşıyorum.

18. yemrek

yemrek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bence aracınız normal yakıyor çünkü kış olduğundan5-6 lt düşmesi çok zor kışın araç fazla yakar ama sıcak olduğunda düşer

19. kaanhan

kaanhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar araç 7000km ye geldi ve yakıt tüktimim 110kmhızla 6 lt ye düştü.100km ızla 5 litre civarı gayet iyi bence.yorumlarnızı bekliyorum.

20. Doorman

Doorman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende ankara eryamandayım 2009 i30 crdi 115bu seneki çetin kışta 6,4'te takılı kaldı ortalama, ki pompa hesabıda tutyordu genelde. şimdi havalar biraz düzelince 6,3 oldu. Sıfırlayıp tekrar baksam belki bir miktar daha düşer ama ilgilenmedim pek. 1 depo ile 750-800 km hep şehir içi. Ama kullanım tarzım serttir.

Bu Sayfayı Paylaş