10 Kasım LPG KABLO

I20'ye Veda Egea'ya Merhaba

'i20 Elite Forum - Club (GB) (2014–20XX)' forumunda comanchee tarafından 10 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. Burak Gürsoy

Burak Gürsoy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    Burak Gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    merhaba hocam

bendede 1.2 mpi style+pan arac var. satıp az bir para koyup sıfır dizel manuel egea almak istiyorum. yakıtı nedir memnun musunuz artıları eksileri
    hyundai aracımız aynıymıs artıları eksilerini senden duysam daha iyi anlayabilirim sanırım

comanchee bunu beğendi.
  2. aibülü

aibülü Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    732
    Ad Soyad:
    sercan arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    hayırlı olsun. bildiğim kadarıyla adaptif cc olmaması gerek.hız sabitleme ve sınırlama var.

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

comanchee bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hb ve sw adaptif hiz sabitleyici var

comanchee bunu beğendi.
  4. comanchee

comanchee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    162
    Ad Soyad:
    Engin Pişkin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat

aibülü haklı adaptif cc bende yani urban pakette yokmuş lounge pakette varmış aracı tanımdan yanlış yazmışım

5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Urban plusların ilk çıkan adaptif yoktu sonradan eklendi, son 1 yıldır üretilenlerde yine kaldırıldı, birçok urban plus hb ve sw adaptif cc mevcut.

comanchee bunu beğendi.
  6. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    hayırlı olsun kazasız belasız

comanchee bunu beğendi.
  7. comanchee

comanchee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    162
    Ad Soyad:
    Engin Pişkin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    İyi dilekleriniz için teşekkürler

8. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inşallah..

comanchee bunu beğendi.
  9. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    KAzasız belasız hayırlı olsun.

comanchee bunu beğendi.
  10. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    1.4 Fire egea Lounge plus'tan 1.2 i20 style +pan araca döndüm. Açıkcası bi boşluğa düştüm, çarpışma önleyici, far, yağmur sensörü, geniş ekran geri görüş kamerası, elektrikli bel desteği, hareketli kolçak, kendinden siyah arka camlar, bagajdaki çakmaklık, C segmenti olması, yokuş kalkış desteği, iç hacmi ve bagaj hacmi, içerisindeki ses sistemi, sessizliği, direksiyon simidi, trimlerin yumuşak olması gibi bir çok detayı hiç umursamıyordum ancak satıp style pakete geçince boşluğa düştüm.

Aslında daha önce 2009 model i20 team paket kullanıyordum. 290.000 km'de 2.sahibi olduğum aracımı sattım. Sağolsun sanayii yüzü görmedim. Sattığım kişi ile de ara ara görüşürüz hala motorundan çok memnun. Lpg yakıt tüketimi, performansı çok güzeldi. Egea'ya geçtiğimde dolu olmasını hiç önemsememiştim ancak satınca kıymetini anladım. Satma sebebime gelecek olursak, arabayı alalı 1 yıl oldu, başıma gelmeyen kalmadı. 2.sahibinden aldım, sürekli su eksiltiyordu, lpg problemi vardı bir türlü düzen tutturamadım, manifoldu tekrar deldiler ama nafile. Benzinde kullanayım dedim yolda giderken şanzıman düştü (benzetme değil gerçekten şanzıman aşağı indi) vidalar yerinden çıkmış. -Egea 1.4 hb paketlere şanzıman vida güncellemesi gelmiş ve bir çok kişi çağırılıp vidaları değiştirilmiş- Sanırım bizim aracı çağırmadılar. motor kulağını değiştirdim yine kırıldı. Rampada şahinci duruşuna geçiriyor insanı çünkü gerçekten çok düşük modelli araçlardan rampalarda selektör yiyordum. Rampada çok rahatsız ediyordu. 6 ileri olması güzel aslında ancak, dolmuşçu gibi sürekli vites değiştirmek yoruyordu. 6.vites rampa aşağı için yapılmış sanırım. Kanser ediyordu 6.vitesten düşerken 5 e düşüp devrini alamıyordu 4 e bazen 3 e düşmek gerekiyordu. i20 sanırım kullanım alışkanlığından, Ankara'dan Orduya giderken 4.vitese düştüğümü hatırlamazdım çok dik rampalarda vardır üstelik 1.2 olmasına rağmen gidiyordu. Bu arada Egea 1.4 Fire motor ancak kasası gerçekten çok ağır arabanın yetmiyor (düşünenlere T-Jet tavsiye ederim gerçekten ancak yetiyor) Yağ eksiltme sorununu çözmedim arabanın selenia, castrol, shell hepsini denedim nafile. Başlarda az yağ eksiltiyordu ancak sonralara doğru çubuğun dibini görmeye başlamıştım 7000km de falan. Yolda giderken hararet kendiliğinden düşüyordu sonra yükseliyordu termostat değişti düzeldi öyle az uz bir fiyat da değildi 500 lira ödemiştim (müşürsüz haline) 100 bine gelmemiş bir araç nasıl termostatı bozar anlamadım (hep antifriz ile kullanılmış) Bir türlü düzen tutturamadım arabaya, en sonunda sattım.

i20 1.2 Style aracım da 1.2 Team 2009 aracımın tadını vermedi yalan yok ama en azından performansı daha yeterli egea'dan. Bir de Hyundai'nin temizini alırsanız ve düzenli bakım yaptırırsanız gerçekten sanayi yüzü göstermiyor. Fiat o anlamda biraz süpriz yapmayı seviyor. İlk sahibinden 80.000'de almıştım aracı servis bakımlı garantisi devam eden bir araçtı. 100.000'de satmış bulundum. Tavsiyem Fiat Egea alacaksınız en dolu paketini alın ve benzinlisini alıp Lpg'yi kendiniz taktırın. Yoksa hüsrana uğrayabilirsiniz. Segment yükselince beklenti de yükseliyor.

yvz, sipartacus ve ysuatsenyurt bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş