LPG KABLO

İ20'nin içinde hafif bozuk yollarda sürekli tıkırtı, çıtırtı benzeri ses var, aynı derdi yaşayan var

'İ20 Forum - Club' forumunda orkunozkaya tarafından 14 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ne kadar detaylı ve fonksiyonlu araba o kadar problem çıkarma riski faktörü:) bardak tutucu gözlük kabı gibi şeyler yaparlar tıkırdar, sunroof lar içeri su alabilir ses yapabilir, uzaktan kumandalı anahtarın pili biter acil işimiz vardır kapıyı anahtarla açarız dat dat alarm bağırır:) ön sis farlarını caka satmak için sis olmayan havada yakarız polis durdurur muhabbet başlar:) örnekler çoğaltılır

2. ömerg

ömerg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sen de amma çok şey biliyormuşsun yahu......

arka pandozitin altı yumaşak bantla çevrili (aldığımda yaptım) ordan çıt çıkmıyor...
    ön kemerler arkadan takılı direğe çarpmasına imkan yok...
    bozuk yollarda çok hızlı gitmek demişsin.... 20 ile 30 km arası hızlı mı sence......

zaten arabalarımızda hiç kusur yok..... hep bizim bilgisizliğimizden kaynaklanıyor...

aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler....

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ekim 2014
  3. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Era nin sokulmus torpidosunu gormedim ama baska araclarinki direk torpido traversine bagliydi.airbagten gelemez diye dusunuyorum.
    Belki torpido icinde trim ayrintilari olabilir.

Yanma odasından gönderildi.

4. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Bunu demek istemezdim ama mecburen dicem...

Sat kurtul aracından...

5. omerdogan43i20

omerdogan43i20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ömer erdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Bagajı kilidi veya sağ arka amortisör bölgesinden gelen tak tük sesi var yavaş kasis geçişlerinde, birden konsol da çıt çıt sesi var yol bilsayarı ekranın önünden geliyor sanırım...

6. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Yol bilgisayar ekranının olduğu yerden bende de çıtırtı geldiği oluyor... Bunların sebebi de çok fazla trim aksam iç içe yapıldığından ötürü... Hoş bir durum değil ama çekilmez şekilde de değil... Ara sıra olduğu için çok fazla takılmıyorum...

7. tennessat

tennessat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    serdar serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    benim bulduğum bazı tıkırtıları söyliyim, faydası olabilir, kontrol edebilir herkes....
    1- sürücü tarafında fren-gaz pedalının orda plastik kapak gibi bişey var, oraya sünger yapıştırılmış, yapıştırma zamanla özelliğini kaybediyor, kapak gibi şey vurmaya başlıyor. sünger yapıştırılabilir...
    2- ön yolcu bölümününde, orta konsolun ayak bölümü bitimi olan bölgede orta konsoldan gelen plastik arkasındaki sert vidalara vuruyor, ses çıkartıyor, yine oraya sünger sıkıştırarak önüne geçilebilir.
    4- yağmur sensörü var ise, sensörün tavana değen yerinde kendi kapağı zamanla çıkıyor.elinizle bastırırsanız tık diye oturuyor yerine. en dibine tavana doğru kaydırıp şıkıştırın.bi daha çıkmaması lazım.
    3- emniyet kemerinin yukarı aşağı ayarlama bölümündende ses geliyor.sanırım kızak tam oturamamasından kaynaklı. şimdilik oraya selpak koydum.güzel görünmeyen bişey bulmam lazım.

benim tıkırtılar bunlardı, bazılarını servis sünger koyarak düzeltmiş, ama ben yeniden düzelttim.şimdi arabada tıkırtı yok.

8. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    En uygun cevabı vermissiniz.

i20 Troy bunu beğendi.
  9. ömerg

ömerg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    tamam efendim hemen satıp kurtulayım........

10. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    abi rahat ol sakin ol seslerin geldiği yerler her araç için farklı oluyor ortak seslerin geldiği yerlerde var genelde önce bunlardan başlamak gerekiyor ancak sizinkiler böyle durumlardan kaynaklı değil anlaşılan. yapılacak olan seslerin tam yerini sizin bulup önlem almanızdır yoksa o sesler gelmeye devam edecektir... :)

11. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Emniyet kemeri hariç benim aracımda diğer bahsettiklerinizin hiçbiri olmadı çok şükür...

i20 lerde ufak tefek sesler cızırtılar tıkırtılar var ama bu rahatsız edici boyutta olmadığı düşüncesindeyim... Hele ki diğer markaları düşününce Hyundai çok çok sessiz...

Hatta bir arkadaşım ilk kez bindiği i20 de motor sesi gelmiyor mu bunun diye sormuştu... Düşünsenize adam GOLF sahibi ama i20 ye biniyor ve motor sesi nerde diye soruyor...

Demek ki traktör sesinde ki GOLF ü onu bayağı rahatsız ediyormuş ki i20 ona sessiz geldi...

Gerisini siz düşünün...

12. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Yaşadığınız sürece sahip olduklarınızın kıymetini bilmeniz gerekir gelen gideni aratır, bu iş felsefi birşeydir, felsefi olarak bir düşünün i20 den ses gelebilir ama sadece onunla mutlu olabilirsiniz çünki sahip olduğunuz şey o dur, daha iyilerine sahip olan insanlarda elde ettiklerinden daha iyilerinin olduğunu düşünürler sürekli kendileriyle bir memnuniyetsizlik yarışı içine girerler:)

Buna örnek vermem gerekirse kardeşimin kayınpederi var, bu adam iki senede tam 5 tane araba değiştirdi malumdur maddi durumu iyi ve hiçbiriyle mutlu olamamış birisi

tamamen gerçek hikayeyi özetle geçiyorum bu abimiz önce kendi kullandığı 2005 model hatchback benzinli toyota corolla yı oğluna yani bizim damata verdi sonra kendine 2012 yılında bir tane sıfır fluence aldı uzun yolda kendini yorduğu bahanesiyle fluence i elden çıkarıp passat aldı bu arabayı 20000km kadar kullanmadan arkası zıplıyor diye bir anda sattı, skoda superb nin arkası zıplamıyormuş diye gitti passat yerine bir tane sıfır skoda superb aldı ve onuda çok kalitesiz gibi geldiği için sattı bu arada bir tane E200 mercedes almaya karar verip mercedes bana çok gelir diyip son olarak yine geçtiğimiz aylarda sıfır bmw 520 aldı ve ondan da şikayetçi arabanın arkasının hızlı girilen virajlarda yol dışına kaçtığı gibi hissediyormuş ve araba viraja sığmıyor şeklinde bir şikayeti var:) henüz gözümle şahit olmadım ama bir tane sıfır station renault megane ın abimizin garajında yattığına dair duyumlar aldım:)

yüzde yüz gerçektir bildiklerim bu kadar olup daha da fazlası olduğunu düşünüyorum bu arada bu abimiz toprak zenginidir o yüzden bunlara sahip olabilmiştir, sıfır alınıp az kullanılmış ikinci el arabalara piyasada yüksek fiyat biçildiği için sıklıkla değiştiriyor. Ve göründüğü bilindiği kadarıyla bu arabaların hiçbirinden mutlu değil, ben bu arabaların herhangi birisiyle mutlu olmayı başarırdım:) hyundai getz imle 300 parça kocaman çeyizi parça parça taşıdım ben, yine bu ufacık arabayı otobanda 160km sabit hızla 20 dakika boyunca sürdüm ve sonrasında ön lastiklerin tabanlarının haline ağladım sonrada aldığım riskten ötürü çok pişman oldum arabaya büyük haksızlık etmiştim, yeri geldi gelin arabası yaptım para isteyen çocukların saldırısına maruz kaldım, ses gelen yerlerini tokatladım:) garajım yokken yol kenarına çektiğim zamanlarda çalmasınlar diye geceleri radyo antenini söktüm, cila yaptırırken birşey olur diye kıyamayıp kaç kez cilayı bezle sürüp kendim yaptım, kahyası anahtar isteyen otoparklara hiç sokmadım. Ne bileyim isterse beni yolda bıraksın ama sahip olduğum bu bende onu çok seviyorum:)

Takırtı çıtırtı gelir arabanın sağı solu oynayabilir kayabilir zıplayabilir kimimiz bu sesleri bazılarımızdan daha çok duyar hisseder. Bunların bazısı çözülür bazısı çözülemese de kullanıcısını öldürmez süründürmez:) Herkesin sahip olduğu arabasıyla mutlu olmasını diliyorum:) kafaya çok takmaya değmeyen şeyler var dünyada :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ekim 2014
  13. omerdogan43i20

omerdogan43i20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ömer erdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Eşimde hep söylüyor ne kadar sessiz diye motordan çıt yok, yayaların arkasından yaklaşınca hiç fark edilmiyoruz bu yüzden. Ufak tefek sesleri duymamsa takıntıdan detaycılıktan.eminim standart binici duymaz bu sesleri

14. tennessat

tennessat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    serdar serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    dediğiniz gibi çoğu arkadaşta benim araca binince aynı şeyleri söylüyor, bayağı sessiz bi araç.tıkırtılar her araçta olabilir, isterseniz 100 milyarlık araç olsun farketmez.benim tıkırtılar benim çözebileceğim şeylerdi, çözdüm, sorun değil benim için.sadece bahsettiğim tıkırtıları kontrol etseler araçtan keyif almaya başlayacaklar...

15. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Açık söyleyim,

Aksaray-Konya Altınekin arasında Türkiye satış müdürümüzün Mercedesi ile seyehat etmiştim...

Arka koltuklar hem çok dardı, dizim sürekli ön koltuğa dokunuyor ve rahatsız ediyordu, ortadaki şaft ise başlıca bir sorun ve herşeyden önemlisi çok yüksek lastik sesi alıyor ve tıkırtı cızırtılar vardı 10000 km deki araç içerinde.

Demek ki mercedes için de oluyor bu tür sorunlar.

Mercedes in modelini şu anda hatırlayamıyorum... Hani varya Tr için vergi idlimi ucuz 1,6 motorlu 140 PS likler onlardan...

16. Hyundai5448

Hyundai5448 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Çağrı ÖZYİĞİT
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Arkadaşlar bu ön konsolda sağ airbag tarafından gelen sinir bozucu titreşim sesine çözüm bulabilen var mı acaba? Bu ses benim çok sinirimi bozuyor titreşim geldiği anda konsola bastırdığımda ses kesiliyor fakat bu sesi nasıl keseceğimi bilemiyorum...

17. Hyundai5448

Hyundai5448 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Çağrı ÖZYİĞİT
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Arkadaşlar bahsettiğim sorun bugün yetkili serviste çözüldü. Torpido gözü sökülerek konsola alttan sünger uygulaması yapılarak konsoldaki boşluk giderildi. Şu an konsolun sol tarafından herhangi bir tıkırtı gelmiyor.

18. Hyundai5448

Hyundai5448 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Çağrı ÖZYİĞİT
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Konsolun sağ tarafından gelen ses giderildi.

19. Hyundai5448

Hyundai5448 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Çağrı ÖZYİĞİT
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Arkadaşlar sadece parke yolda düşük hızlarda giderken direksiyon veya direksiyon altından tıkırtı sesi geliyor. Bu tıkırtı sesinin sizce sebebi nedir? Umarım basit bir şekilde halledilebilecek bir sestir.

20. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu sorun bendede vardı garantimin bitmesine bir ay kala cok belirginleşti servise götürdüm EPS den geliyordu tıkırtı revizyon yaptılar şu anda gram ses yok

Bu Sayfayı Paylaş